Turizm Kapısını Ardına Kadar Açmalıyız Giresun Alt Yapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner; 'Şebinkarahisar’da Kapadokya benzeri bir turizm destinasyonu mevcut' dedi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Kültür   

Turizm Kapısını Ardına Kadar Açmalıyız

Turizm Kapısını Ardına Kadar Açmalıyız Giresun Alt Yapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner; 'Şebinkarahisar’da Kapadokya benzeri bir turizm destinasyonu mevcut' dedi.

Eklenme tarihi: 16.5.2018 11:15:03

Şebinkarahisar Sivil Toplum kuruluşları Giresun Alt Yapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner ile Giresun Kalesi tesislerinde bir araya gelerek Şebinkarahisar ve bölgenin turizm potansiyeli ile ilgili yapılacak projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Şebinkarahisarlılar yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşçan, ŞEBDER Genel Sekreteri Orhan Üstündağ, yöneticiler Giresun’a gelerek Giresun Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner’den Giresun, Şebinkarahisar ve bölge ile ilgili turizmi adına bilgiler aldılar.

Giresun kalesi tesislerinde yapılan kahvaltı toplantıda Kelkit havzası, Doğu Karadeniz bölgesi ve Giresun Turizmi üzerine bilgiler veren Tamer Uzuner Giresun ilinin nüfusunun 2 katı turist alarak Türkiye’de örneğine ender rastlanan bir turizm başarısına sahip olduğunu belirtti.

Şebinkarahisar’ın barındırmış olduğu kültürel miras ve doğal güzelliği ile cazibe merkezi olduğunu, Giresun’un sahilden içeriye açılan kapısı olduğunu vurgulayan Tamer Uzuner Şebinkarahisar üzerinden Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki turistlerin Şebinkarahisar Tamzara, Halil Rıfat Pasa tüneli, Mavi göl, Kuzalan, Kümbet ve Kulakkaya yaylaları da gezerek ardından Giresun şehir merkezlerine geleceklerini belirtti.Bu rotanın önemine değinen Tamer Uzuner eğer bu rotada hedefimize ulaşabilirsek hedeflediğimiz pazardan bu bölgeye yılda 2.000 üzerinde tur otobüsüyle 80.000 üzerinde turist almamız mümkün dedi.

Turizm alt yapı hizmet birliği olarak Vali beyin başkanlığında faaliyetlerini yürüttüklerini belirten Uzuner, Şebinkarahisar Tamzara olaraktan bir turizm projesi hazırladıklarını projenin yaklaşık bedelinin 650.000 TL tutarında olduğunu söyleyerek projenin hayata geçmesi durumunda Şebinkarahisar’ın Kapadokya benzeri bir Turizm destinasyonu olacağını ve minik bir Kapadokya ruhunun Şebinkarahisar’da yaşatılarak turizmden ciddi bir pay alacağını belirtti. Turizmin Göle atılan bir tas gibi olduğunu belirten Uzuner, göle bir taş atarız, taş bir yere düşer, fakat dalgaları bütün gole yayılır. Turizm tıpkı böyle daha önce Giresun adasının Turizme açılması Görele kemençe müzesinin, mavi gölün turizme kazandırılması ve daha birçok yerin tanıtılması ve pazarlanması ve turizme kazandırılmasında ciddi emeklerimiz oldu.

Bugün en büyük hedefimiz Şebinkarahisar ve bölgesini turizmde cazibe noktası haline getirerek Giresun’un iç bölgelerine açılan kapısını ardına kadar Turizme açmak ve bu vesileyle de şehrimizin her noktasına turizmi yaymak olduğunu belirtti.

Giresun turizmine yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolay Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan ve beraberindeki heyet tarafından Giresun Turizm Alt Yapı Hizmet Müdürü Tamer Uzuner’e plaket verdiler.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Kültür HABERLERİ
  TDBF Festivali Uluslararası Marka H   İbrahim Can TRT’ye Veda Etti
  Balkan Göçmenleri Bu Filmi Bekliyor   Hanımeli Pazarına Yoğun İlgi
  Göç Yolu 21 Eylül’de Vizyona Giriyo   Kapıkaya Yayla Mescidi Dualarla Açı
  Bölgesel Güç Şebınkarahisar'da!..   Kurban Pazarı Faaliyette
  Öztürk Kurban Bayramını Tebrik Etti   Siron Mantısı Markalaşma Yolunda
  Edebiyatçıları Giresun’da Ağırladık   Kültür ve Sanat Festivali Coşku İçi
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Eğitim Sorunlarımız-1
İbrahim BALCIOĞLU

İmar Barışı Gerçekten İst
Ahmet ÖZDEMİR

Yaşasın Devlet Babamız!
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
Mustafa KIRAN

Eşşek Arısı...
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Belediye Başkanlığına Tâl
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Kübranın Düğününü Yaptık
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Tirebolu Plaj Festivali
Barajda Göçük 2 Yaralı
Eğitime Umut Köprüsü
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Giresun Sanatlarına İlgi
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .
..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım