Durman’dan Sakaryalı Öğrencilere Davet Beykoz Üniversitesi tarafından Sakarya’da bulunan liselerin yöneticileri ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık öğretmenlerine iftar daveti verildi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Eğitim   

Durman’dan Sakaryalı Öğrencilere Davet

Durman’dan Sakaryalı Öğrencilere Davet Beykoz Üniversitesi tarafından Sakarya’da bulunan liselerin yöneticileri ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık öğretmenlerine iftar daveti verildi.

Eklenme tarihi: 29.5.2018 11:13:11

Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman; Beykoz Üniversitesi’nin 7+1 ve 3+1 özgün modeli, her öğrencinin kişilik tipine göre düzenlenen eğitimi, Dikey Geçiş Sınavı’ndaki başarısı ve yüzde 100’e varan burs olanakları ile fark yarattığını anlattı. Durman, kısa süre sonra Beykoz’da, 80 dönümlük arazi üzerinde inşa edilen 60 bin metrekare kapalı alanlı yeni yerleşkelerine taşınarak özel bir mimariye sahip kampüs üniversitesi olacaklarını söyleyerek Sakaryalı öğrencileri Beykoz Üniversitesi’ne davet etti

Beykoz Üniversitesi, Sakarya’da bulunan liselerin yöneticileri ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık öğretmenlerini davet ettiği bir iftar yemeği düzenledi. Uzun yıllar Sakarya Üniversitesi’nde görev yaptığını belirten Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman, Sakarya’ya duyduğu sevgiyi dile getirerek, “Üniversite olarak Sakaryalı öğrencilerimizin bizim için yeri başka” dedi.

Eğitimde 7+1 ve 3+1 modeli

Beykoz Üniversitesi’nin 2016 yılının Eylül ayında kurulduğunu ancak yükseköğretim alanındaki hizmetlerini Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olarak 2008 yılından itibaren sürdürdüğünü anlatan Durman, “Beykoz Üniversitesi bu birikim ve tecrübe ile yükseköğretimde fark yaratan bir üniversite oldu” dedi. Üniversitenin en önemli hedefinin öğrencilerin üniversiteden mezun olur olmaz, hatta öğrencilikleri sırasında, alanları ile ilgili sektörlerde tercih edilen ve öncelikli olarak istihdam edilen mezunlar olması olduğunu söyleyen Durman, “Bu nedenle, özgün bir eğitim öğretim modeli oluşturduk. Modelimiz ile öğrencilerimizin en az bir dönemlerini alanlarında faaliyet gösteren bir işyerinde geçirmelerini sağlıyoruz. Öğrencilerimiz fakülte lisans programlarında 7 dönem okulda, bir dönem işyerinde, ön lisans programlarında ise 3 dönem okulda bir dönem işyerinde olmayı ifade eden 7+1, 3+1 müfredatı ile öğrenim görüyorlar” diye konuştu.

Kişiye özel eğitim

Beykoz Üniversitesi’nin yükseköğretim hayatına getirdiği diğer önemli bir farkın ise kişiye özel eğitim ve öğretim desteği olduğunu belirten Durman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilginin yanında yetkinliğin de önemli olduğunun bilinciyle ‘Yetkinlik Geliştirme Programı’nı hayata geçirdik. Her öğrencimize özel uygulanan program, iş dünyasının en çok talep ettiği; ‘Sorunları analiz edebilme ve çözebilme’, ‘Liderlik’, ‘Başkaları ile uyum içerisinde çalışabilme’, ‘Etik ve sosyal sorumluluk’, ‘Yazılı ve sözlü iletişim’, ‘Eleştirel düşünebilme’, ‘Sorumluluk alma ve bağımsız çalışabilme’, ‘Küresel bakış açısı geliştirme’, ‘Yaratıcı ve yenilikçi düşünce geliştirme’, ‘Girişimcilik’, ‘Değişime ayak uydurabilme’, ‘Yaşamboyu öğrenme ve kişisel gelişim’ yetkinliklerini içeriyor. Enneagram Metodolojisi ile her bir öğrencimizin kişilik tipi ve iyileştirilmesi gereken yetkinliklerini belirliyor, üniversite hayatı süresince bu yetkinlikleri geliştirmek için yetkinlik dersleri, konferans, seminer ve atölyeleri kullanıyoruz. Üniversite eğitimini tamamlayan öğrencilerimize mezun olurken diplomalarının yanı sıra ‘Yetkinlik Sertifikaları’nı da veriyoruz.”

DGS başarısında 3’üncü üniversite

Bu yıl Beykoz Üniversitesi’nin Dikey Geçiş Sınavı’nda (DGS) çok önemli bir başarıya imza attığının da bilgisini veren Durman, “Ön lisans bölümlerinden mezun olan ve DGS’ye giren 471 öğrencimizin 373’ü lisans programlarına yerleşti. Yüzde 79.2 başarı oranı elde eden üniversitemiz, ÖSYM’nin 165 Yükseköğretim Kurumu’nun yer aldığı 2017 DGS Değerlendirme Raporu başarı sıralamasında 3’üncü oldu. Bu verdiğimiz eğitimin kalitesini gösteriyor” dedi. Üniversitenin sağladığı burs olanaklarından da söz eden Durman, “Bu yıl 16 lisans ve 31 ön lisans programımıza tüm öğrencilerimizi yüzde 100, yüzde 75 ve yüzde 50 burslu olarak alacağız. Öğrencilerimiz ayrıca üniversitemizin yüzde 50 burslu kontenjanlarına ilk 5 tercihlerinde yerleşirler ise yüzde 25 oranında tercih bursundan da yararlanabilecekler” ifadelerini kullandı.

Kampüs üniversitesi olacağız

Beykoz Üniversitesi’nin kısa süre sonra çok özel bir mimariye sahip kampüsüne taşınacağını belirten Durman, “Üniversitemiz, İstanbul Beykoz Kavacık’ta 4 yerleşkede eğitim öğretim veriyor. Önümüzdeki yıllarda Beykoz’da, 80 dönümlük arazi üzerinde inşa edilmekte olan 60 bin metrekare kapalı alanı olacak yerleşkemize taşınacağız ve bir kampüs üniversitesi olacağız. Çok sayıda mimari proje arasından seçilen yeşil kampüsümüz, eğitim-öğretim birimleri, laboratuvarlar, sosyal-kültürel ve spor alanları ile kütüphane ve yurtlardan oluşarak ülkemizin en güzel üniversite kampüslerinden biri olacak” bilgisini verdi. Durman, “Sakaryalı öğrencilerimizi lisans ve önlisans bölümlerimiz, rehber öğretmenlerimizi de yüksek lisans programlarımız için Beykoz Üniversitesine davet ediyorum” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Eğitim HABERLERİ
  Türkiye Dördüncüsü Alucra Mehmet Ak   Başkandan Öğrencilere Destek Sözü!
  Geleceğe Hazırlıklı Olmalıyız   Karadere Öğrencilere Karne Verdi
  Karabıçak Karne Sevincine Ortak Old   OHSAS İlçemizde Uygulanmaya Başladı
  Palyaço Kostüm Atölyesi Yapıyorlar   Başkan Aksu’dan Okullara Destek Sür
  Üniversiteli Bursiyerleri İle Buluş   Çatak Okulları Gözden Çıkarıldı mı?
  Bir Umut Bir Neşe Bir Pencere Açalı   Özel Çocuklara Anlamlı Ziyaret
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ölüler Dini mi?
İbrahim BALCIOĞLU

O Adam Benim Babam
Mustafa K. NASUHOĞLU

Tanzim Satış Hikâyesi Yen
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Soğan, Patates Seçimin Ka
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Serencam-ı Dünya
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Yitik Vilayet Giresun
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Kübranın Düğününü Yaptık
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir