Bektaşoğlu Kurultay İstedi Muharrem İnce’nin sağ kolu olarak bilinen Giresun Eski Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ‘Kurultayımız biran önce toplanmalıdır’ dedi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Bektaşoğlu Kurultay İstedi

Bektaşoğlu Kurultay İstedi Muharrem İnce’nin sağ kolu olarak bilinen Giresun Eski Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ‘Kurultayımız biran önce toplanmalıdır’ dedi.

Eklenme tarihi: 4.7.2018 11:02:21

Bektaşoğlu “Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’nin genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sonrasında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin olağanüstü kurultayının toplanması yönünde bir gündem oluşmuştur. Bu yönde yaptığımız çağrılar kamuoyu tarafından sahiplenilmiş, parti örgütlerimiz, üyelerimiz, belediye başkanlarımız ve kurultay delegelerimiz, arasında geniş destek bulmuştur. 

Ancak bu gerçek ortadayken bazı genel merkez yöneticilerinin kişisel duygularının bir ifadesi olarak ve ikballerini düşünerek yaptıkları ‘gündemimizde kurultay yok’ açıklamalarını yakışıksız, nezaketsiz buluyor, ayak direme, inatlaşma, olarak görüyoruz. Kaldı ki bu konuda yetki, görev, sorumluluk ve karar öncelikle partimizin yetkili organlarınındır. Kurultay delegelerinindir. 

Onların da bu çağrılara duyarsız kalmayacağına inanıyorum. Artık bu yoldan geri dönüş yoktur. Kurultayımız biran önce toplanmalıdır. Kimse bu demokratik talebi çeşitli yöntemler kullanarak engellemeye, süreci durdurmaya, ertelemeye kalkmamalıdır.

Ayrıca kurultayı sadece bir genel başkan ve yönetim değişikliği için de istemiyoruz. Orada başta 24 Haziran seçimlerinin bütün sonuçlarını değerlendirmek, erken veya zamanında yapılacak olan yerel seçimler için hedef ve yol haritamızı belirlemek istiyoruz. Partimizin başkanlık sistemine karşı yürüteceği demokrasi, temel hak ve özgürlüklerin korunması mücadelesinin ilkelerini saptamak için de kurultayı gerekli görüyoruz.

Endişeli ve kaygılıyız. 
Tekrar bir seçim yenilgisi daha almak istemiyoruz.  Artık önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyetle kökleştirdiği 95 yıllık ulu çınarımızın dallarını yeniden yeşertmek ve iktidar başarısıyla onurlanmak istiyoruz. CHP’nin lideri ve örgütlenme anlayışı değişirse, Türkiye de değişecek, AKP düzeni bu değişimle sona erecektir. 

Bu değişim, ancak ve ancak Türkiye için bir umut olan, vaatleriyle, gelecek öngörüleriyle, politikalarıyla heyecan yaratan bu nedenle de kısa sürede 15 milyon kişinin oyunu alarak başarısını kanıtlayan Muharrem İnce’nin genel başkanlığındaki bir CHP ile gerçekleşecektir. 

O’nun genel başkanımıza önerdiği onursal başkanlık ve TBMM CHP gurup başkanlığı formülüyle güçlenen bir yönetimle yapılacak olan ilk seçimlerde başarılı olacağımıza, yerel yönetimlerde iktidar olma fırsatını yakalayacağımıza inanıyoruz. 

CHP Giresun il, merkez ilçe ve ilçe örgüt yöneticilerimizin, belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları, disiplin kurulları, meclis üyeleri ve üyelerimizin de değişimden yana birlik ve beraberlik duygu ve düşüncesiyle hareket edeceklerine yürekten inanıyor, kurultay delegeleri arkadaşlarımızdan da olağanüstü kurultay toplanması sürecine imzalarıyla katkıda bulunmaları bekliyorum” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Nefes Alan Şehir Projesini Hayata G   Tek Derdimiz Milletimize Hizmettir
  Girilmedik Ev Sıkılmadık El Bırakma   Siyaset Bir Bayrak Yarışıdır
  Görele’de Ak Parti Seçim Bürosu Açı   Milletimizin Hizmetkârı Olacağız
  Karabıçak Sanayi Esnafını Dinledi   Şehrimize Nefes Aldıracağız
  İlk Günkü Aşk ve Samimiyetle   Belediyeyi İstişare İle Yöneteceğiz
  Gece Gündüz Demeden Çalışacağız   Şenlikoğlu Ziyaretlerine Devam Ediy
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ölüler Dini mi?
İbrahim BALCIOĞLU

O Adam Benim Babam
Mustafa K. NASUHOĞLU

Tanzim Satış Hikâyesi Yen
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Soğan, Patates Seçimin Ka
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Serencam-ı Dünya
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Yitik Vilayet Giresun
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Kübranın Düğününü Yaptık
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir