İyi Parti Olağanüstü Kongreye Gidiyor 20-22 Temmuz tarihleri arasında Afyonkarahisar’da İYİ Parti İstişare Çalıştayına katılan Giresun İl Başkanı İbrahim Önal, çalıştay dönüşü bir basın açıklaması yaptı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

İyi Parti Olağanüstü Kongreye Gidiyor

İyi Parti Olağanüstü Kongreye Gidiyor 20-22 Temmuz tarihleri arasında Afyonkarahisar’da İYİ Parti İstişare Çalıştayına katılan Giresun İl Başkanı İbrahim Önal, çalıştay dönüşü bir basın açıklaması yaptı.

Eklenme tarihi: 25.7.2018 10:08:22

Afyon’daki çalıştayın çok faydalı ve olumlu geçtiğini belirten Önal şunları söyledi: ”Genel Başkan Yardımcıları, GİK Üyeleri, milletvekilleri, Kurucular Kurulu üyeleri ve il başkanlarının katıldığı güzel bir çalıştay yaptık. Sayın Genel Başkanımızın başkanlığında yürüttüğümüz çalışmalarımızda 24 Haziran genel seçiminin her yönüyle geniş bir değerlendirmesini yaptık. Başarılı ve başarısız olduğumuz konularla ilgili tespitler yaptık ve önerilerde bulunduk. Herkesin fikirlerini açık yüreklilikle beyan ettiği, samimi ve objektif bir çalışma oldu. Partinin yol haritasında hiçbir sapma yoktur. İYİ Parti kurulduğu günkü söylemleri ve ilkeleriyle yoluna devam etmektedir. Önümüzde bir yerel seçim var.

Bu yerel seçim öncesinde stratejilerimizi daha sağlam belirlemek için cesur yüreğinden ve ilkeli duruşundan hiçbir zaman şüphe etmediğimiz Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendi, Türk siyasetinde görülmem iş bir hamle yaparak olağanüstü kongre kararı almıştır. Bu bir istifa falan değildir. Sayın Genel Başkan görevinin başındadır. Yerel seçimler için kan tazelemek, yönetim kadrolarında belli revizyonlar yapmak ve partiye yeni katılımlar sağlamak amacıyla yapılmış son derece demokratik bir karardır ve çok yüreklice alınmış bir karardır. Onlarca seçim kaybetmiş ama hala koltuğa sarılıp kalmış birtakım insanlara ders mahiyetinde bir karardır. Meral Hanım twitter hesabından aday olmayacağını beyan etse de tüzüğün bize verdiği bir hak var ve biz il başkanları olarak bu hakkı kullanacağız ve Sayın Meral Akşener’i gerekli imzaları toplayarak tek başına genel başkan adayı olarak kongrede aday göstereceğiz. Sayın genel başkanın da buna kayıtsız kalmayacağını ve tekrar genel başkan olacağını düşünüyorum. Bu hareket Meral Hanımın önderliğinde vücut bulmuş ve halkla buluşmuş bir hareket.

Meral Akşener’siz bir İYİ Parti düşünülemez. Biz de İYİ Parti Giresun İl Teşkilatı olarak Meral Akşener’in devamından yanayız. Bu bir Olağanüstü kongredir, bir önceki delegelerin katılımıyla gerçekleşecektir dolayısıyla da il teşkilatları için herhangi bir kongre süreci gibi bir durum yoktur. Kongre sonrası tüm enerjimizi yerel seçimler için seferber edeceğiz. Bu nedenle olağanüstü kongre kararının partimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Fındık Önergesi TBMM'den Geçmedi   İmar Barışında Süre Bitiyor; Acele
  Referansımız Hizmetlerimizdir   Sabri Öztürk Avrasya Meclis Toplant
  Ekim Ayı İkinci Meclis Toplantısı Y   McKinsey Türkiye’nin Kayyumu Olmuşt
  Kobilerin Desteklenmesi Hayati Önem   Güleryüz Bir Borç Ödeme Yöntemi mid
  Fındığı Fiskobirlik Almalıdır   Ercan Türk Görevinden Alındı
  Bu Yol Artık Giresun’a Gider   Ekonomimiz, Devlet ve Milletin El B
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Eğitim Sorunlarımız-3
İbrahim BALCIOĞLU

Barış mı İstiyoruz Yeni İ
Ahmet ÖZDEMİR

Yaşasın Devlet Babamız!
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
Mustafa K. NASUHOĞLU

Sisdağı'ndaki Ev Yıkımı
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

İtirazım var Sayın Cumhur
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Kübranın Düğününü Yaptık
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Tirebolu Plaj Festivali
Barajda Göçük 2 Yaralı
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .
..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım