Yalıköylüler Okulunu İstiyor Yalıköylüler, köylerine ait arsanın ticari amaçlı özel okul yapılacak gerekçesi ile köylülerin ve köy ihtiyar heyetinin iradesi dışında özel bir müteşebbise verilmemesi için mücadele veriyorlar.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Yalıköylüler Okulunu İstiyor

Yalıköylüler Okulunu İstiyor  Yalıköylüler, köylerine ait arsanın ticari amaçlı özel okul yapılacak gerekçesi ile köylülerin ve köy ihtiyar heyetinin iradesi dışında özel bir müteşebbise verilmemesi için mücadele veriyorlar.

Eklenme tarihi: 26.7.2018 21:24:01

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Tirebolu Civil Yalı Köy Derneği Başkanı ve Tirebolu Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Recep Karakoç konuyla ilgili şöyle dedi; “Yalıköy 1978 yılında Civil Köyünden ayrılarak kurulmuştur. Tapu kayıtlarında yerin Civil Köyü üzerine görünse de köylerin ayrılmasıyla Yalıköy’e geçmiştir. Yalıköy 3 pafta 10 parselde bulunan kullanım hakkı Yalıköylü dedelerimiz tarafından okul yapılması amacıyla Milli Egitim Müdürlüğüne tahsis edilen ve köy tüzel kişiliğine ait arsanın ve üzerinde bulunan metruk okul binasının Dönüşüm Programı Dershaneler ve Kiralama hakkı kapsamında ticari amaçla köy dışından bir müteşebbise kiralanmaya verilmek istendiğini Giresun Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğünün  27/06/2018 tarih ve 11089731 sayılı yazısı ile  anlaşılmıştır.

Tüm bu işlemler yapılırken etik kurallar hiçe  sayılarak maalesef Köy muhtarlığına ve köy ihtiyar heyetine her hangi bir bilgi dahi verilmemiştir. Geçtiğimiz günlerde bir şahsın arsa üzerinde gezindiği köylüler tarafından görülmüş, tanınmayan şahsa "Hayırdır bey efendi birine mi bakıyorsunuz?" diye sorulduğunda, hayır bu arsayı 49 yıllığına kiraladım da öylesine bir kontrol ediyorum dediği, köy ileri geleninin de "nasıl olur burası köyün tapulu malı siz burayı kimden, nasıl aldınız? Bu durumdan muhtar haberdar mı? Köy ihtiyar heyetinin bilgisi var mı?" demesi üzerine, tanınmayan şahsın "ne muhtarı hemşerim ben Ankara’dan işi bitirdim" dediği de iddia edilmektedir. Adı geçen arsanın coğrafi yerinin cezbedici olduğu, günümüz şartlarındaki maddi değerinin ise iki milyon liraya yakın olduğu ise civarda satılan emsal arsalardan anlaşılmaktadır.

Karakoç şöyle isteklerini şöyle açıkladı; Sayın Cumhurbaşkanımızın basın yoluyla yaptığı “muhtarlık binaları olmayan köylerde taşımalı eğitimden dolayı boş olan binalarını muhtarlık binası için tahsis edeceğiz” açıklaması  ile   bu yöndeki mevzuatlar ve diğer emsal uygulamaları da göz önüne alarak  Yalıköy, Kabacalı Mahallesi 3 pafta 10 parselde kayıtlı, tapusu Yalıköy tüzel kişiliğine ait arsa ve binanın köy konağı, köy meydanı (köy muhtarlık binası) olarak köy halkının sosyal, kültür, eğitim ve sağlık alanlarındaki bilgi, beceri ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Köy Muhtarlığı tüzel kişiliğine tahsis edilmesini istiyoruz.

Atalarımızın yadigarı olan, üzerinde 50 ye yakın 50 -60 yaşında çam ağacının bulunan, dedelerimizin, babalarımızın ve analarımızın hatırasına sahip çıkmak için duyarlı tüm halkımızın desteğini beliyoruz. İlgili makamlardan gerekli izinlerin alınarak tarih ve saati daha sonra belirleyerek Tirebolu Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapacağımız basın açıklamasında siz değerli hemşerilerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Giresun kamuoyuna saygıyla arz ederiz” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Giresun’u Tercihimizle Kurtarabilir   Yalan Konuşuyor Hayal Satıyorlar
  Belediyeyi Ayağa Kaldıracağız   Mahalle Toplantılarında İzdiham!
  Hizmet İçin Geliyoruz   Bulancak’a Meydan ve Fuar Alanı Pro
  Giresun Destan Yazacak   İsrafı Önleyerek Yatırım Yapacağız
  Son Hızla Giderken El Freni Çekilme   Giresun’u Hizmete Boğacağız
  Aksu, İşte Halkın İttifakı   Varlık Fonunu Satıyorlar
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ezan İslamın Sesidir
İbrahim BALCIOĞLU

O Adam Benim Babam
Mustafa K. NASUHOĞLU

Bektaş Kar Festivali Yapı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Liderler, Amirler Hata Ya
Ahmet ÖZDEMİR

Hey TRT, Sağlıkta Nereye!
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çanakkale Zaferinin Gizle
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Kübranın Düğününü Yaptık
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir