Daha Yaşanılır Bir Tirebolu İçin Çalışıyoruz Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak 24 Temmuz Gazeteciler Bayramı ve Basın Günü vesilesiyle yerel gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Daha Yaşanılır Bir Tirebolu İçin Çalışıyoruz

Daha Yaşanılır Bir Tirebolu İçin Çalışıyoruz Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak 24 Temmuz Gazeteciler Bayramı ve Basın Günü vesilesiyle yerel gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Eklenme tarihi: 26.7.2018 21:43:02

Karabıçak toplantıda Gazeteciler Bayramını kutladı ve 4 yıllık çalışmaları hakkında gazetecilere bilgi verdi. Karabıçak açıklamasında “Kişilerin özel hayatlarına saygıyı benimsemiş, tarafsız bir şekilde çalışmalarını yürüten, farkı görüş ve düşüncelerin fikirlerine yer veren, demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan siz değerli basın kuruluşlarımız halkımızın doğru ve hızlı bilgi almasının en önemli faktörlerinin başında gelmektedir.

Ülkemiz zor ve çetin yollardan geçmiştir, bu süreçte sizlere büyük görevler düşmüş, halkımızın doğru bilgi almasında önemli çalışmalar yürüttünüz. Birlik ve beraberliği en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemlerde ise, görevlerinizi layığıyla yerine getirmiş, getirmeye devam etmektesiniz.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, zor şartlarda büyük özveri içerisinde görevlerini sürdüren, kamuoyunu hızlı bir şekilde bilgilendirmek adına görevlerini 24 saat icra eden basın mensubu arkadaşlarımızın bu önemli günlerini kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Bizler her şartta sizlerin yanınızda olduğumuzu, çalışmalarınızda doğru bilgi almak adına elimizden gelen ne ise yapacağımızı, halkın doğru bilgilendirilmesi adına yapılacak tüm çalışmalarda var olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Tirebolu halkımızın destekleri ile Belediye Başkanlığı görevine getirildim. Görev yaptığım 4.5 sene içerisinde ise her sabah aynı şevk ve istekle görevimizin başında, ekip arkadaşlarımızla çok önemli işlere ve projelere imza attık.

İlçemizin ciddi sıkıntıları ve sorunları vardı. Özellikle merkezi hükümetten aldığımız büyük destekler ile Tirebolu’ya büyük ve kalıcı yatırımların temellerini attık kısa sürede tamamladık. Bazı projelerimiz yapım aşamasında, bazılarına ise çok kısa sürede başlıyoruz.

2014 yılında Tirebolu halkına verdiğimiz sözlerin büyük bir bölümünü gerçekleştirmenin, hizmete sunmanın huzuru ve gururunu taşıyoruz. Hayata geçiremediğimiz birkaç projemizin ise bu sene içerisinde temellerini atmayı planlıyoruz. Özellikle alt yapı anlamında çok ciddi yatırımlar yaptık. Fen İşleri Müdürlüğümüzün gayretli çalışmalarıyla alt yapı ve su sorununu büyük oranda çözdük. Üst yapı çalışmalarımız ise aralıksız devam etmektedir.

Sürdürdüğümüz sosyal projelerle İlçemizde sosyal hayatın gelişmesinde ve insanlarımızın kaynaşmasında önemli projeler yaptık. Giresun’da Hayvan Barınağı olan sayılı ilçe belediyeleri arasındayız. Yine Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün başarılı çalışmalarından ötürü çevre ve halk sağlığını en üst düzeyde tuttuk.

Giresun’un sayılı itfaiye birimlerinden biri haline gelen İtfaiye Müdürlüğümüz, ilçemizi yeşile bürüyen Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz, ilçe halkımızın her zaman yanında olan Sosyal İşler Müdürlüğümüz ve tüm müdürlüklerimizle ve birimlerimizle daha yaşanabilir bir Tirebolu için çalışma azmimiz devam edecektir.

Yeşiliyle, mavisiyle, tarihi dokusuyla ve kültürü ile Karadeniz’in incisi, huzur limanı Tirebolu İlçemizde yapacaklarımız asla bunlarla kalmayacaktır. Her zaman söylediğimiz gibi “Daha yapacak çok işimiz var”. Hayata geçirdiğimiz her projemiz bir öncekinden daha iyi daha başarılı olmalıdır. Ben şahsım ve Belediye personelimiz olarak buna inandık, başardık, başarmaya devam edeceğiz.

Sahiliyle, tarihi evleriyle, sıcakkanlı insanlarıyla adından her zaman söz ettiren huzur limanımız Tirebolu İlçemizi, partimizin ve hükümetimizin destekleriyle, bizlerin çalışmalarıyla en üst seviyeye çıkardığımızı ve çıkarmaya devam edeceğimizi açık bir dilde ifade ediyorum.

Her yerde olduğu gibi bizimde görev süremiz içerisinde çeşitli saldırılara ve iftiralara maruz kaldık. Çok şükür ki bu söylemler laftan ileri geçemedi. Çünkü biz görevimizi her zaman Alnımız AK başımız DİK gerçekleştirdik, gerçekleştireceğiz.

Şahsım adına her türlü eleştiriye açığım. Doğru eleştiriler her zaman insanların daha iyi daha şeffaf görmesini sağlamaktadır. Bizlerde bu eleştiriler sayesinde eksik kaldığımız noktalarda eksikliklerimizi giderdik.

“Niyet hayır, akibet hayır”. Biz İlçemizi, şehrimizi, halkımızı çok seviyoruz. Halkımız hizmetlerin en güzeline layıktır, bizde bu duygu ve düşüncelerle, şahsım, belediye personellerimiz, ilçe teşkilatımız, il teşkilatımız, milletvekillerimiz, bürokratlarımız, bakanlarımız, genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile çok kutlu bir yolda yürüyoruz. Ele ele verdik, gönül ve güç birliği yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Tirebolu’muzu ve Giresun’umuzu çalışarak ama çok çalışarak hak ettiği seviyenin daha üzerine çıkaracağız.

Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor. Basın bayramınızı tekrardan en kalbi duygularımla kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  KEİPA’ya Ev Sahipliği Yapacağız   Ombudsmanlık Demokrasiyi Güçlendiri
  CHP’lİ Meclis Üyeleri de Onayladı!   Topal Osman Ağa Önemli Bir Değerimi
  İç Yol Belediyemize Devrediliyor   Belediyeler Birliği Meclis Üyeleri
  Belediyeler Birliğinde Adaletsiz Se   Saadetli Gençler Çanakçı’ya Sahip Ç
  Belediye Meclisi Mayıs Ayı 2. Topla   Kamu Mallarının Niye Satıyorsunuz?
  Hız Kesmeden Hizmetlere Devam   Altınordu Belediyesine Alucralı Baş
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan ve İnfak
İbrahim BALCIOĞLU

İSMMMO Seçiminin Düşündür
Mustafa K. NASUHOĞLU

Söz Gümüşe, Sükût Altındı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Çan Kulesi Ne Zaman Yıkıl
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir