Mevzuata Aykırı Yapılaşmaya İzin Verilmeyecek Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın başkanlığında; yaylalarda mevzuata aykırı yapılaşma ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Çevre   

Mevzuata Aykırı Yapılaşmaya İzin Verilmeyecek

Mevzuata Aykırı Yapılaşmaya İzin Verilmeyecek Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın başkanlığında; yaylalarda mevzuata aykırı yapılaşma ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.

Eklenme tarihi: 28.7.2018 19:43:55

Giresun Valiliği Toplantı Salonu’nda 26 Temmuz Perşembe günü saat 14.00 de gerçekleştirilen toplantıya; Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Vali Yardımcıları Recep Uzal ve Metin Maytalman, İl Jandarma Komutanı J.Alb. B.Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, belediye başkanları ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Toplantıda; ülkemizdeki ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırılık teşkil eden yapılarla ilgili yaşanan sorunların giderilmesi için imar barışının sağlanmasının amacıyla 18 Mayıs 2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun’un 16 ncı maddesiyle 3194 sayılı İmar Kanununa eklenen hükümlerin yaylalarda uygulanmasına yönelik yaşanacak tereddütlerin giderilmesi ve yapılacak işlemlerle ilgili konular ele alındı.

Başvurularda Son Tarih: 31 Ekim 2018

Yetkililer tarafından toplantıda Vali Sarıfakıoğulları’na; söz konusu düzenlemenin kapsamına 3194 sayılı kanunun geçici 16 ncı maddesi uyarınca 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırılık teşkil eden yapıların girdiği, bu kapsama giren yapıların kayıt altına alınması için anılan kanunda 31 Ekim 2018 tarihine kadar gerekli başvurunun yapılmasının öngörüldüğü bilgisi verildi.

“Yaylalarda Mevzuata Aykırı Yeni Yapılaşmaya Kesinlikle Müsaade Edilmeyecek”

Turizm, tarım ve hayvancılık sektörü için önem arzeden ve kadimden beri yayla olarak kullanılan alanların korunmasının yasal mevzuat gereği olduğuna dikkat çeken Vali Sarıfakıoğulları, İçişleri Bakanlığı tarafından 7143 sayılı kanunla belirlenen 31 Aralık 2017 tarihinin dikkate alınarak, kapsama giren alanlarda bu tarihten sonra kaçak ve imara aykırı yeni yapılaşmaya müsaade edilmemesi yönünde kesin talimatının bulunduğunu bu nedenle 31 Aralık  2017 tarihi göz önünde bulundurularak yaylalarda mevzuata aykırı yeni yapılaşmaya kesinlikle müsaade edilmemesine yönelik her türlü tedbirin alınması, ilgili kurumlarca takibinin titizlikle yapılması ve aksine davrananlar hakkında tereddüt edilmeksizin yasal işlemin tesisi edilmesi talimatı verdi.

Toplantıda belediye başkanları tarafından uygulamada karşılaşılabilecek sorunlar ve tereddütler dile getirilirken, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından imar barışının amacı ve yapı kayıt belgesinin sağladığı haklar konusunda toplantıya katılanlara bilgi sunumu yapıldı.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş

<%=vbcrlf%><%=vbcrlf%>

 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Çevre HABERLERİ
  Mendirek Çay Bahçesi Hizmete Açıldı   Ekiplerimiz Afetlere Karşı Görev Ba
  Mehmet Bayrak Caddesinde Sona Doğru   Halkımıza Susuzluk Çektirmeyeceğiz
  Ördek Gölünün Gerçek Hikâyesi   Bayram Öncesi Yoğun Mesai
  Dev Proje Hayata Geçiyor   Mevzuata Aykırı Yapılaşmaya İzin Ve
  Çarşı Mahallesi Naibli Sokak Yenile   Belediyeden Asfaltlama Hamlesi
  Derin Deşarj Temiz Deniz Demektir   Bu Meydan Tirebolu'ya Çok Yakışacak
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Allah İle Aldatmak
İbrahim BALCIOĞLU

Devletin Başına Devlet Ge
Ahmet ÖZDEMİR

Ver Mehteri Deme; Sen de
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
Mustafa KIRAN

Fındık Fiyatı
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Vatan mı? Dolar mı? Fethi
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Kübranın Düğününü Yaptık
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Tireboluda Sel Tehlikesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .
..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım