Mustafa Destici, Giresun’da... Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, çıktığı Karadeniz turunda ilk önce sel felaketi nedeniyle büyük hasar gören Ordu’nun ilçeleri Ünye ve Fatsa’da incelemelerde bulundu.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Mustafa Destici, Giresun’da...

Mustafa Destici, Giresun’da... Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, çıktığı Karadeniz turunda ilk önce sel felaketi nedeniyle büyük hasar gören Ordu’nun ilçeleri Ünye ve Fatsa’da incelemelerde bulundu.

Eklenme tarihi: 12.8.2018 11:35:07

Genel Başkan Destici'ye incelemeleri sırasında BBP MKYK Üyesi hemşerimiz Mustafa Mican yalnız bırakmadı ve Karadeniz programlarında birlikte oldu. Heyete İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşad Mican ile partisinin Ordu, Samsun, Trabzon, Giresun ve Rize il başkanları eşlik etti.

Genel Başkan Destici, heyeti ile birlikte başta Ordu Valisi olmak üzere, kaymakam, belediye başkanlarını ziyaret ederek bilgi aldı

Genel Başkan Destici Eynesil’de

BBP Genel Başkanı Destici, daha sonra Giresun Eynesil Dereköy’e gelerek, Büyük Birlik Partisi  (BBP) MKYK Üyesi ve İstanbul eski İl Başkanı Mustafa Mican'ın mütevazi köy evinde misafiri oldu

BBP MKYK Üyesi Mustafa Mican, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin ziyaretleri ile ilgili ,fındık ve gündem ile ilgili Giresun Medya Platformu başkanı Sadi Toygar’a açıklamalarda bulundu.

Başkan Mican ile telefon görüşmesi ile yaptığımız açıklamasında ;’’BBP Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici ve parti yöneticilerimizle, Ünye ve Fatsa’da afet bölgesinde selden zarar gören ev ve iş yerlerinizde incelemelerde bulunduk. Başta Ordu Valimiz olmak üzere, kaymakam, belediye başkanlarımızı ziyaret ederek bilgi aldık. Vatandaşlarımızın maddi kayıplarının en kısa zamanda karşılanacağını umuyoruz. Tüm afetzedelere tekrar geçmiş olsun diyorum. Allah Ülkemizi ve Milletimizi her türlü afet ve felaketlerden korusun.

Ordulu hemşerilerimize ziyaretleri ile başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten genel başkanımız sayın Destici;’’’İkizce'de bir vatandaşımız sele kapılarak hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin, yakınlarının başı sağ olsun."Mevsim koşulları, iklim şartları tüm bölgeleri etkilediği gibi Karadeniz Bölgemizi de ziyadesiyle etkiliyor. Bu bölgemiz, yüksek oranda yağış alan bir bölge ama bu ekolojik iklim değişikliği ile birlikte yağışların şekli ve türü de değişti. Daha önce hafif, uzun süreli yağmurlar varken, bugün sağanak şeklinde çok güçlü yağmurlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bu değişen iklim şartlarına karşı tedbir almak lazım, dedi.

Genel Başkanı Köy Evinde Ağırladık

Genel Başkanımızın, daha evvel bize ziyaret sözü vardı, heyetini ve ailesini ata yurdumuz Giresun Eynesil Dereköy’de coşkulu bir şekilde karşıladık, akşam üzeri geldi, karanlık dolayısıyla etrafı pek göremedi burada hemşelerimiz ve akrabalarımızla sohbet etti.

Ertesi sabah köyün güzelliği ile kalktı ve muhteşem doğa eşliğinde organik yöresel ürünlerimiz ile kahvaltımız yaparak birlikte köyde yürüyüşe çıktık fındık bahçelerini, çay bahçelerini dolaştık. Kadırga yaylasına çıktık, köyü ve buraları çok beğendi Giresun fındığı hasadı ve sorunları hakkında kendisine bilgi vererek. Yöre halkının tek geçim kaynağı olan fındık maliyetine satılıyor bir çözüm bulunması gerekir dedik. Sayın Destici, bu zor coğrafyada vatan, millet sevgisiyle dolu olan yöre insanı bu dağların, ormanların bekçiliğini yapmaktadır, bir destek politikası olması gerekir” dedi.

Genel başkanımız daha sonra Tonya ilçesine giderek burada vatandaşlar ile sohbet etti ve geceyi arkadaşının daveti üzerine orada geçirerek Pazar günü sis dağına çıkacak, ben sis dağından kendisi teslim alacağım, Karadeniz programlarına devam edeceğiz daha sonra fırsat bulabilirsek Giresunspor maçına gideceğiz.

Fındık Fiyatı ve Sorunu

Mustafa Mican, bir kaç yıldır fındıkta bir kül belasının baş gösterdiğini, bu hastalığında tedirginlik yarattığını ve bunun maksatlı bir takım çevrelerin oyunu olarak düşünüyorum ve tahmin ediyorum.

Fındık fiyatı konusundaki belirsizliğin üreticiyi düşünceye sevk ettiğini dile getiren Mican, “bu yıl fındık hasadı erken başladı ama zaten istenilen rekoltede değil. Pek çok ilde yaşayan insanların geçim kaynağı olan fındık serbest piyasa ekonomisi ile küresel baronların insiyatifine terk edilmiş durumda. Ne ülkemizin ne devletimizin fındık politikası var. Ne de yerelde kendi müteşebbislerimizin, fındık tüccarlarımızın ve üreticilerimizin ihracat yapan kuruluşlarımızın kendi lobilerini ve pazarını oluşturamadıklarını görüyoruz.  Maalesef fındık üreticimiz her sene kısmetine ne çıkarsa ne rast gelirse, fındığını iyi kötü kaça satabilirse, bazen de kendi yevmiyesinin parasını karşılayamadan toplayıp veriyor. Çoğu gurbette olan fındık üreticilerimiz, bahçe bakımı, fındığın budaması, hastalıklarına karşı mücadele yapamıyor ve verim her sene gittikçe düşüyor. Fındıkta kazanç verim ve kalite ile de olur.

Halbuki fındık ülkemizin önemli bir gelir kaynağı olmasına rağmen, fındıkla ilgili bir tarım politikamız yok, destekleme politikamız yok, üretim politikamız yok, tüketim politikamız yok, imalat politikamız yok, pazarlama politikamız da yok. Dolayısıyla bu yoklar yan yana geldiği zaman, Karadeniz’deki üreticinin mağdur edildiğini görüyoruz.  Bu görev bu ülkeyi yönetenlere ve bizlere düşüyor. Giresun fındığına sahip çıkalım. Fındığımıza hakettiği değerin verilmesi gerekir ”dedi.

Tasarruf Ekonomisine Geçmeliyiz

Dolar kurundaki yükselişe ilişkin değerlendirmesinde, Ülke ekonomisinin problemlerinin çalışarak, üreterek ve tasarruf ederek aşılabileceğini dile getiren Mustafa Mican, bugün düşmanca bir mali operasyonla karşı karşıyayız ve birlik olmalıyız. Allah'ın izniyle bugün ülkemize karşı yapılanlarla da başarılı olamayacaklar. Birlik ve beraberlikle hepsinin üstesinden geleceğiz

Türkiye ekonomik ambargolarla diz çöktürülecek, terbiye edilecek ya da hesap sorulacak bir ülke değildir. Bu,  Türkiye'ye, Türk milletine karşı açık bir saldırı, husumet ve düşmanlıktır..  Bu Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk milletine karşı yapılmış bir saldırıdır. Gerekiyorsa belli süre kendi yağımızda kavrulmayı, kendi ürettiklerimizle yetinmeyi yapabilmeliyiz. Tasarruf ekonomisine geçmeliyiz. Lüks tüketimden olduğu kadar kaçınmalıyız. Herkes elinde dövizi bozdurmalı ülke ekonomisine destek olmalıdır. Dolayısıyla birlik, beraberliğimiz hep daim olsun, sizlere de çok teşekkür ediyorum, dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Başkan Alucra STK’larıyla Buluştu   Şimdi Güçleri Birleştirme Zamanı
  Şerafettin Vurgun Başkan Yardımcısı   S-400 Füzelerini Almak Türkiye’nin
  Rabia Naz Vatan İçin Adalet   Şenlikoğlu’na Tebrik Ziyaretleri Sü
  Meclis İlk Toplantısını Yaptı   Murat Özkan'a Önemli Görev...
  Milli İradeye Saygısızlık Yapılmaz   Şenlikoğlu Başkanlık Görevini Devra
  Kerim Aksu Veda Etti   Şenlikoğlu Görevi Devralıyor
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Takvâ Elbisesi Yoksa…
İbrahim BALCIOĞLU

Kardeşim Muhtar Adayı
Mustafa K. NASUHOĞLU

Genç İşsizler…
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İstanbul, İstanbul’dur…
Ahmet ÖZDEMİR

Sıcak, Sıcak, Çok Sıcak…
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

İstanbul'u Kaybetmemeliyd
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir