Teşvikler Kobi’lere Can Verecek! FCS Fidan Consulting Strategy Kurucu Ortağı ve Yönetim Danışmanı Bülent Fidan, ‘KOBİ'ler devlet desteklerini çok iyi değerlendirmeli, bu teşvikleri kullanan işletmeler maliyetlerini düşürüyorlar, kara geçiyorlar, rekabet gücü kazanıyorlar. Bu destekler mutlaka dikkate alınmalı’ diyor.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

Teşvikler Kobi’lere Can Verecek!

Teşvikler Kobi’lere Can Verecek! FCS Fidan Consulting Strategy Kurucu Ortağı ve Yönetim Danışmanı Bülent Fidan, ‘KOBİ'ler devlet desteklerini çok iyi değerlendirmeli, bu teşvikleri kullanan işletmeler maliyetlerini düşürüyorlar, kara geçiyorlar, rekabet gücü kazanıyorlar. Bu destekler mutlaka dikkate alınmalı’ diyor.

Eklenme tarihi: 27.8.2018 12:45:11

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik ve mali sorunlara yönelik sanayiciler, KOBİ'ler ve teknoloji girişimcilerinin üzerindeki maliyet yükünü hafifletmek, rekabet avantajları sağlamak ve bu süreçten güçlenerek çıkmalarını sağlamak amacıyla bir dizi önlemler almaya başladı. Bakanlık bünyesinde yürütülen, “Destek ve Önlem Paketi” çalışmaları tamamlandı. Kurban Bayramı öncesinde 16 maddelik paketi kamuoyu ile paylaşıldı.

FCS Fidan Consulting&Strategy Kurucu Ortağı Yönetim Danışmanı Bülent Fidan, bu konu temelinde yaptığı açıklamada, “Devletimizin almış olduğu teşvik ve destek kararları çok isabetli, son açıklanan 16 maddelik paket sanayicimize, KOBİ’lerimize ve ihracatçılarımıza can verecek. Bu program kapsamında KOSGEB ve Kalkınma Ajansları yeni hibe çağrıları, yeni destek programları açıklayacak. Teknoparklara 100 milyon TL destek transfer edilecek. KOBİ’lerin KOSGEB’e olan borçları 2019 yılına ertelenecek, teşvik belgesi kapsamında yatırımcılara arazi tahsisi talepleri hızlandırılacak. TSE, Türk Patent ve Marka Kurumu'na yapılan müracaatlarda indirim yapılacak. Tüm bunlarla beraber KOBİ’lerin, sanayicilerin önündeki bürokratik engeller azaltılacak. Bu destek programı ekonomimize can verecek" dedi.

Bülent Fidan: “Bunların dışında da uygulamada olan birçok teşvik ve hibe programı bulunmakta”

Fidan, bu paket öncesinde de uygulanan birçok hibe ve devlet yardımı programı olduğuna dikkat çekerek; “Üretim ve bilişim sektöründe 2018 yılından itibaren yeni istihdam sağlayan işverenler SGK primi ödemiyorlar, diğer sektörlerde faaliyet gösteren işverenler de büyük indirim alabiliyorlar “ dedi.

Mevcut KOSGEB destekleri konusuna da değinen Bülent Fidan, “KOSGEB girişimcilerimize 150 bin TL destek sağlıyor, bu tutar pek yakında 250 bin TL ve 360 bin TL’lik iki yeni program ile güçlenecek; girişimcilerimize büyük imkanlar sağlanacak. KOBİ’lerimiz ise KOBİGEL destek programı ile güçleniyorlar. KOSGEB ile her işletme en azından iki çalışanın maaşının yarısını KOSGEB’den destek olarak alabilir. Bu bile çok büyük bir imkân. Bu anlamda KOBİ'ler devlet desteklerini çok iyi değerlendirmeli, bu teşvikleri kullanan işletmeler maliyetlerini düşürüyorlar, kara geçiyorlar, rekabet gücü kazanıyorlar. Bu destekler normalleşme sürecinde mutlaka dikkate alınmalı” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Bunca Tecrübeye Rağmen Nasıl Tarım   İnsani Geçim Ücreti 2 bin 204 lira
  Çaylar Ziraat Odası’ndan…   Hisar Oto Yeni Konseptiyle Yeni Yer
  Başkan Aksu; İşçi Maaşı 2200 Olacak   5 Aralık Dünya Toprak Günü…
  Kriz Ortamında İş Ahlakı Yok Oluyor   Anadolu Ziraat Mühendisleri Derneği
  Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi İçi   Konut Satın Alanların Yarısı Ortado
  1 Milyon Zeytin Projesi Meyvesini V   10 Milyar Dolarlık İhracat Geliri F
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Akıllı Kişi Kimdir?
İbrahim BALCIOĞLU

O Adam Benim Babam
Mustafa K. NASUHOĞLU

AKP İl Başkanı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun’da Aytekin Şenlik
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Serencam-ı Dünya
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çalışan Gazeteciler Günü'
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Kübranın Düğününü Yaptık
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir