Bütünşehir Değil Büyük Şehir Yaparım 2019 Mart yerel seçimleri yaklaşırken yerel yönetimlerde mücadele başladı bile. Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan ‘İstesinler Giresun’u bütünşehir değil büyük şehir yaparım’ dedi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Bütünşehir Değil Büyük Şehir Yaparım

Bütünşehir Değil Büyük Şehir Yaparım 2019 Mart yerel seçimleri yaklaşırken yerel yönetimlerde mücadele başladı bile. Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan ‘İstesinler Giresun’u bütünşehir değil büyük şehir yaparım’ dedi.

Eklenme tarihi: 30.8.2018 17:35:16

26 Temmuzda gittiğimiz Karadeniz’in en büyük yayla turizm ekinliği olan 28 Dereli Kümbet Uluslararası Kültür Turizm Şenliğinde konuşan Giresun Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan’a önümüzdeki yerel seçimlerde aday adayı sürecini sorduk. Başkan Kılıçaslan “Bu işler istemekle olunmuyor istemekten daha ötesi istenmek kabul görmek bir de nasip kısmetle oluyor. ‘Kısmetse gelir dağdan dereden kısmet değilse ne gelir elden’ dedi.

Kılıçarslan “Genel seçimler bitti yerel seçim sürecine girdik, ülkemizin iç ve dış mihrakların saldırısına rağmen partimiz Cumhurbaşkanı adayımız ve partimizin genel başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olması gereken %50 barajı rahat bir şekilde geçti. Hamd olsun Cumhurbaşkanı Hükümet Sisteminin ilk başkanı oldu. Bu süreçte Giresunlu hemşerilerimiz Cumhur İttifakına %64,3 Ak Parti’ye  %53,5 oy vererek davasına sahip çıktı. Yüce Meclise 3 milletvekili gönderdi; genel durumumuz böyle. Yerele geldiğimizde durum ortada; iki dönemdir merkez il belediye başkanı bizden değil. Sizin de bildiğiniz gibi ana muhalefet partisinden. Yerel yönetimlerde hedef kitle sadece kendi partiniz değil şehrimizde yaşayan siyasi görüşü sizin gibi düşünmeyen insanlardan da oy almak teveccühleri sağlamakla olur. Gayet tabii ki sizin gibi yani kendimi kastediyorum bizim gibi düşünmek zorunda değiller. Öyle olsa renk olmaz diye düşünüyorum.

Giresun’umuzun sorunlarını biliyorum, kaynakların nereye harcandığını çok iyi biliyorum. İktidar partisinden olmayan belediyelere devlet katkısı olmuyor diyorlar ki külliyen yalan. Giresun özelinde küçük bir gelir hesabı yapsak şaşar kalırsınız. Bunun karşısında sadece personel maaşı veren bir belediye durumunda şuan Giresun Belediyesi. Bizim kimseyi eleştirmek diye bir niyetimiz yok ancak göreve talibiz. Bu da gerçekleşirse yapacaklarımız, programız hazır. Seçim sürecinde bunları kamuoyuyla paylaşacağız. Tabii ki önce mensubu bulunduğumuz siyasi parti tarafından önce aday gösterilmemiz gerek. Ha aday olurum veya olamam.

Dedik ya kısmet derken devam etti; sizlere sorduğunuz sorular doğrultusunda birkaç ipucu vereyim aday olursam seçimi kazanacağıma inancım sonsuz. Zaten inanmasan bu yola çıkmam. Bütünşehir dediniz nüfusa bakıldığında ve Duroğlu'nda yaptığımız çalışmaları bizzat takip ettiniz. Evvel Allah Giresun’umuzu büyükşehir yaparım, yapmamak diye de bir engel yok. Yeter ki isteyelim inşallah yanı başımızdaki Ordu gibi Giresun da büyükşehir olur ve imkânlarımız da artar. Devletimiz illaki bütünşehir olacak derse yapacak bir şey yok ancak dediğim gibi ilk hedef büyükşehir. Giresun’da şehir içi trafik sorunu var bunu çözmek için projemiz hazır. Şehrimizi simgeleyen milli ürünlerimizi markalaştıracağız. Giresun yaşanabilir ve cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.

1650 rakımlı Kümbet Aymaç Tepesinde yaptığımız söyleşi sonucunda Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan’a bu samimi tavrından dolayı teşekkür ederiz. Su parası alınmayan bir Duroğlu ve belediyenin alması gereken ve vatandaşlarım sıkıntıya girmesin diye ruhsat parası almayan bir Duroğlu Belediyesi duyunca şaşırmadık diyemem. Ne diyelim muradın neyse o olur inşallah, yolun açık olsun uzun adam.

Haber: Aydın Kömürcü

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Bu Yol Artık Giresun’a Gider   Ekonomimiz, Devlet ve Milletin El B
  Sabri Öztürk Genel Merkez Görevine   Başkan Yılancı’dan, Demircan’a Ziya
  Kadroya Geçen İşçilere Üvey Evlat M   Yerel Seçimler İçin Çalışmaya Başla
  Erzurum Belediyesi’nden Destek Sözü   E.Gülizar Emecan Giresun Şehitliğin
  Herkes Haddini Bilecek   Alt Yapı Çalışmaları Tam Gaz Devam
  Bütünşehir Değil Büyük Şehir Yaparı   Her Daim Halkın Yanındayız!
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Eğitim Sorunlarımız-1
İbrahim BALCIOĞLU

İmar Barışı Gerçekten İst
Ahmet ÖZDEMİR

Yaşasın Devlet Babamız!
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
Mustafa KIRAN

Eşşek Arısı...
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Belediye Başkanlığına Tâl
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Kübranın Düğününü Yaptık
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Tirebolu Plaj Festivali
Barajda Göçük 2 Yaralı
Eğitime Umut Köprüsü
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Giresun Sanatlarına İlgi
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .
..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım