Dün Gönüllüydük, Bugün de Gönüllüyüz Giresun Federasyonu Genel Başkanı Mehmet kuğu, vatan için, ‘Dün gönüllüydük, bugün de gönüllüyüz, yarın da Allahın izniyle gönüllü olmaya devam edeceğiz’ dedi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Dün Gönüllüydük, Bugün de Gönüllüyüz

Dün Gönüllüydük, Bugün de Gönüllüyüz Giresun Federasyonu Genel Başkanı Mehmet kuğu, vatan için, ‘Dün gönüllüydük, bugün de gönüllüyüz, yarın da Allahın izniyle gönüllü olmaya devam edeceğiz’ dedi.

Eklenme tarihi: 5.9.2018 11:49:12

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından, Afyonkarahisar Doğanlar Köyünde bulunan Giresun Şehitliğinde düzenlenen Şehitleri anma töreninde Giresun Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Kuğu, programının açılış konuşmasını yaptı.

Başkan Kuğu konuşmasında, çevre düzenlemesi yapılan Afyonkarahisar Giresun şehitliğinin her zaman ziyarete açık olacağını, Giresun Kültür evi, müze ve Caminin geçtiğimiz yıllarda hizmete açıldığını söyleyerek, şehitliğin sürekli açık tutulması için görevlilerin kalacağı Giresun evi ve Çeşmenin açılışını hep birlikte bugün yaparak hizmete açılacağını söyledi.

Ülkemiz için, vatanımız için, bayrağımız için her zaman göreve hazırız.

Konuşmasında 96 Yıl önce 42. Ve 47 Gönüllü alaylarıyla ülke savunmasında yer alan Giresunluların dün ülkesi için gönüllü olduğu gibi, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Giresunlular bir kez daha gönüllü olduklarını göstermişlerdir diyerek sözlerine şöyle devam etti. "İstanbul'da Kurulu bulunan Giresunlu Sivil Toplum Kuruluşlarımızla 16 Temmuz günü on bin kişiyle Taksim meydanına yürüyüş yaptık. Devletimizin, Milletimizin yanında olduğumuzu bayrağımıza sahip çıkmaya her an hazır olduğumuzu gösterdik. Dün ülkemizin savunmasında ceddimizin hazır olduğu gibi, bugünde bizler ceddimizin torunları olarak ülkemiz için, vatanımız için, bayrağımız için her zaman göreve hazırız” dedi.

Dedesivri tepesinin doksan altı yıl önce burada vatanı ve milletinin geleceğini kurtarabilmek için büyük taarruzun başlangıç yeri olduğunu söyleyen başkan Kuğu, bin kilometreden gelerek burada Giresun yiğitleri, aba zıpkalı gençler şehit düştüler. Onların huzurunda, onlara yakışır evlatlar, torunlar olarak şehitliğimize hizmet edebilmek için verdiğimiz mücadelede hep birlikteyiz. Diyerek konuşmasına şöyle devam etti.

Gelecek nesillerimize miras kalacaktır.

"Ben inanıyorum ki bu gün buraya gelerek, şehitlerimizin etrafında toplanan, ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinden Afyonkarahisar Doğanlar Köyümüze akın eden hemşehrilerimizle birlikte buralara yaptığımız eserler ve yapmış olduğumuz anma törenlerimiz gelecek nesillerimize miras kalacaktır. Atalarımızın ülkemizin düşman işgalinden kurtarılmasında neler yaptığını, hangi zorlukları yaşadıklarını öğrenebilmeleri için onlara miras olacaktır.  Bundan sonrada hep birlikte bu mirası yaşatabilmek için Afyonkarahisar'da bulunan şehitliğimizde törenlerimizi hep birlikte yapmaya devam edeceğiz.

İyi ki Giresun evladıyım.

Giresun şehitliğimizin bu günkü durumuna gelmesinde emeği geçen, bakanlarımıza, belediyelerimize, kaymakamlarımıza, yetkililere, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve tüm hemşehrilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ölenlerimize yüce rabbimizden rahmet diliyorum. İyi ki Giresun evladıyım, iyi ki bu camianın içerisinde bir ve beraberiz. Rabbim birlikteliğimizi daim kılsın. Rabbim bizlere bir daha ne 15 Temmuz, nede kurtuluş savaşı yaşamayı nasip etmesin. Ancak son günlerde yine bu topraklarımız üzerinde farklı konularda çeşitli oyunlar oynanmakta, baskılar kurulmaya çalışılmaktadır. Bugün dedesivri tepesinden, şehitlerimizin yanı başından, onların torunları olarak dünyaya haykırıyoruz. Dün gönüllüydük, bugünde gönüllüyüz, yarında Allahın izniyle gönüllü olmaya devam edeceğiz" dedi.

Hüseyin Şenel Odacı

http://www.sebingundem.com

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Şanlıurfa’ya Sıcacık Bir Kardeşlik   BAYGİDER Projeleriyle Gündem Oluştu
  Fırtına Maddi Hasara Yol Açtı   Festivale Katılamayanlar Çok Şey Ka
  Kar Festivaline Yoğun İlgi Gösteril   1 Papuç 1 Gocuk Üşümesin Üşümesin H
  Karabıçak Basın Mensuplarını Ağırla   Kırhasanoğlu Gazetecilerle Bir Aray
  Giresunlular 104 Yılında Sarıkamış'   Erener, Gazetecilerle Bir Araya Gel
  Göçmek Zordur Ama Mülteci Olmak Dah   GRÜ, Giresun’un Dijital Hafızası Ol
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Akıllı Kişi Kimdir?
İbrahim BALCIOĞLU

O Adam Benim Babam
Mustafa K. NASUHOĞLU

AKP İl Başkanı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun’da Aytekin Şenlik
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Serencam-ı Dünya
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çalışan Gazeteciler Günü'
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Kübranın Düğününü Yaptık
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir