Eğitim-Öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı 2018–2019 Eğitim öğretim yılında il genelinde; 382 okulda, 70 bin 240 öğrenci ve 5 bin 683 öğretmen ders başı yaptı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Eğitim   

Eğitim-Öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı

Eğitim-Öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı 2018–2019 Eğitim öğretim yılında il genelinde; 382 okulda, 70 bin 240 öğrenci ve 5 bin 683 öğretmen ders başı yaptı.

Eklenme tarihi: 18.9.2018 11:50:06

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında, Namık Kemal İlkokulunda 17 Eylül Pazartesi günü saat 10:00’da tören düzenlendi. Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla yapılan tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Öğrencilerin, Vali Sarıfakıoğulları ve diğer protokol üyelerine çiçek sunumuyla devam eden programda Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’un mesajı okundu.

Şiirler ve halk oyunları gösterileriyle devam eden törende bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, “2018–2019 eğitim öğretim yılı öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle ve velilerimizle kenetlenerek hem kalite anlamında çıtayı bir üst noktaya taşıyacağız. Hem de okullarımızın fiziki yapısının geliştirilmesi anlamında daha üst noktalara çıkacağız.

2001 yılında Şanlıurfa’da 84 öğrencinin birlikte ders gördüğü sınıfları paylaşıyorduk. Giresun’da da o yıllarda bu sayı yaklaşık yarısı düzeyindeydi. Fakat son 16 yılda hükümetlerimizin yapmış olduğu çalışmalarla ortalama derslik başına düşen öğrenci sayısını 20’li rakamlara düşürdük. Bu Giresun ilimiz için 17’dir.

Yine öğrencilerimiz bir önceki yılın ders kitaplarını kullanırken, bugün çok şükür okulların açıldığı gün ders kitaplarını masalarında görüyor. Yine tabletlerle, bilgisayarlarla buluşuyorlar. Çocuklarımız Z kütüphanelerle buluşuyorlar ve dünyayı yakalama adına, çağı yakalama adına çok iyi bir noktaya geldiğimizi, bu noktanın da ötesine geçmek için gayret sarf ettiğimizi ifade etmek istiyorum.

Bu başarının da mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı ve minnet duygularımızı ifade ediyorum. Sevgili çocuklar, sevgili veliler, sevgili öğretmenler elbette çocuklarımızdan başarı bekliyoruz. Ama başarı kadar milli ve manevi değerlerimizi, bizi biz yapan değerlerimizi çocuklarımıza aktarmanızı da bekliyoruz. Analitik düşünme yöntemlerini çocuklarımıza vermenizi de bekliyoruz.

Yine belki yüzyılın en önemli sorunlarından olan trafiğe, çevreye, insanlığa, hoşgörüye, merhamete, yardımlaşmaya ilişkin değer yargılarını da vermenizi istiyoruz. Ve inşallah çocuklarımız, çok değerli öğretmenlerimizin nakış nakış işleyeceği bu yolda çok büyük başarıları velilerimizle beraber, bizlerle beraber yarın paylaşacaklar.

Öğretmenlerimiz; burada bulunan bütün devlet erkânı sizlerin eseri. Eğer biz her anlamda mutluysak, çağı yakalayabiliyorsak bu öğretmenlerimizin eseri. Eğer bir olumsuzluk varsa biz bunun tolere olmasını, sizlerin sayesinde çözülmesini bekliyoruz. O nedenle yükünüz çok ağır. Bu yolda sizlere başarılar diliyorum.

Velilerimize mutlaka öğretmenlerimizle, okul idaremizle dirsek teması içinde olmalarını diliyorum. İnşallah 2018-2019 Eğitim-öğretim yılı hepimiz için hayırlı olur. Sağlıklı, mutlu ve başarılı olur” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Sarıfakıoğulları, İlimiz Milletvekili Sabri Öztürk ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilere yeni dağıtılan kitapları inceleyerek, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Yarı yıl tatili, 21 Ocak 2019-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Eğitim HABERLERİ
  Yeşil Okullar Projesi Başladı   Çocuklara Fırsatlar Verilmeli
  İletişim Fakültesi Yeni Stüdyo Yapı   Tirebolu’da Bakımlı Saçlar, Gülen Y
  GRÜ Makale Üretiminde Yükselişini S   Beykoz'da Kariyer Günleri başladı
  Oynuyoruz, Engellerimizi Aşıyoruz   Türkiye Dördüncüsü Alucra Mehmet Ak
  Başkandan Öğrencilere Destek Sözü!   Geleceğe Hazırlıklı Olmalıyız
  Karadere Öğrencilere Karne Verdi   Karabıçak Karne Sevincine Ortak Old
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan ve İnfak
İbrahim BALCIOĞLU

İSMMMO Seçimleri Üzerine.
Mustafa K. NASUHOĞLU

Söz Gümüşe, Sükût Altındı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Çan Kulesi Ne Zaman Yıkıl
Ahmet ÖZDEMİR

Sıcak, Sıcak, Çok Sıcak…
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir