TDBF Festivali Uluslararası Marka Haline Geldi TDGF Genel Başkanı Menderes Demir, Genel Merkez binasında düzenlediği basın toplantısında Türk Dünyasına yönelik önemli ve kalıcı etkinlikler arasında yer alan 3. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Gala ve Ödül Töreninin İstanbul’da yapılacağını açıkladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Kültür   

TDBF Festivali Uluslararası Marka Haline Geldi

TDBF Festivali Uluslararası Marka Haline Geldi TDGF Genel Başkanı Menderes Demir, Genel Merkez binasında düzenlediği basın toplantısında Türk Dünyasına yönelik önemli ve kalıcı etkinlikler arasında yer alan 3. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Gala ve Ödül Töreninin İstanbul’da yapılacağını açıkladı.

Eklenme tarihi: 20.9.2018 11:06:34

Festivale Destek Veren Kurumlar

Geniş bir coğrafyaya yayılan ve engin kültüre sahip olan Türk milletinin öz ve kök değerlerini öne çıkarmak maksadıyla Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Olarak yaptığımız Türk Dünyası 3. Belgesel Film Festivali Gala ve Ödül Töreni 2-6 Ekim 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek.

Festivali TC Kültür Bakanlığı başta olmak üzere TİKA, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Osmaniye Belediyesi, Öz Finans İş Sendikası, Gazeteciler Cemiyetleri, Basın Vakfı, İstanbul, Niğde Ömer Halisdemir ve Amasya Üniversiteleri destekliyor. Azerbaycan’dan Bakü Devlet ve İnce Sanat Medeniyet Üniversitesi, Kazakistan’dan Al Farabi, Kırgızistan’dan Kırgızistan- Türkiye Manas, Makedonya’dan Fon, KKTC Yakın Doğu Üniversitelerinin proje ortağı olduğu festivale TRT, ATV, TÜRKMENELİ TV, Genç TV, MERCAN TV, ORT, KANAL 60 gibi onlarca televizyon kanallarının yayın desteği vereceği açıklandı.

144 Belgesel Film Katılıyor

Festival her geçen yıl büyük ilgi görerek Uluslararası marka haline geldi. Türk Dünyası Belgesel Film Yarışmasına profesyonel ve öğrenci kategorilerinde 145 film müracaat etti. Belgeselin proje ortağı üniversite öğretim üyeleri ile profesyonel ön seçici kurul finale kalan filmleri belirlediler. Finale kalan filmler yine 8 ülkeden çok önemli yönetmenlerden oluşan ve Jüri Başkanlığını Azerbaycan’dan ünlü yapımcı yönetmen, TV Yöneticisi Vagif Mustafayev’in başkanlığında 3-4 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul’da toplanarak Türk Dünyası 2018 yılı belgesellerini belirleyecekler.

Finale Kalan Belgeseller Belirlendi

Finale kalan filmlerin ve Türk Dünyasından önemli Filmlerin gösterimleri İstanbul Üniversitesi’nin ev sahipliğinde sanatseverlerle 2-5 Ekim 2018 tarihlerinde buluşacak. Dereceye giren filmlerin gala ve ödül törenleri İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Cemil Birsel Konferans Salonunda yapılacak. Türk Dünyası Şölenine dönüşecek programa büyük ilgi bekleniyor.

Yurtiçi ve Yurtdışında Gösterilecek

Daha sonra dereceye giren filmler Türkiye- Niğde, Azerbaycan-Bakü, Kazakistan-Almatı, Kırgızistan-Bişkek, Özbekistan-Taşkent, Makedonya–Üsküp, KKTC Lefkoşa de proje ortaklarımız üniversiteler, sivil tolum örgütlerinin katkılarıyla sanatseverlere sunulacak.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Belgeselci Yazar İsmail Kahraman “Çalışmaları ve sosyal sorumluluk Projeleri ile kültür ve medeniyet tarihimize büyük hizmet eden Avrasya Gazeteciler Derneği Başkanı, TDGF Kurucu Genel Başkanvekili ve festivalin yürütme kurulu üyesi olarak görev yapmamın mutluluğu içinde kültür tarihimize hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz festivalde bambaşka bir heyecanı yaşıyoruz. İki yıl boyunca emek verdiğimiz festivalin 3.yılında bir marka haline geldiğini görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bizler de festivale katılan eserleri ve yarışmacılarının heyecanını gördükçe, adeta onlar gibi büyük bir heyecana kapılıyoruz” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Kültür HABERLERİ
  Halk Oyunları Yoğun İlgi Gördü   Aksu Festivali Sergilerle Başladı
  Giresun Kitap Fuarı Açılıyor   Bulancaklı Gençlerde Ramazan Mesais
  Bir Kültür Hizmeti Daha Okuyucuyla   Ramazan Yardımları Başlıyor
  36. İl Müftüleri İstişare Toplantıs   TÜGVA Erzak Çalışması Başlattı
  Bu Reçber Bu Acıyı da Yener   Giresun Üniversitesi Değerlerimize
  Fatih Sultan Mehmet Vefa Bekliyor   Tiyatro Festivaline Yoğun İlgi
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan ve İnfak
İbrahim BALCIOĞLU

İSMMMO Seçiminin Düşündür
Mustafa K. NASUHOĞLU

Söz Gümüşe, Sükût Altındı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Çan Kulesi Ne Zaman Yıkıl
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir