Fındığı Fiskobirlik Almalıdır Saadet Partisi İstanbul milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, Giresun İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu İl Divan Toplantısına katılarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Fındığı Fiskobirlik Almalıdır

Fındığı Fiskobirlik Almalıdır Saadet Partisi İstanbul milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, Giresun İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu İl Divan Toplantısına katılarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Eklenme tarihi: 26.9.2018 11:17:04

Gündeme açıklamalarda bulunan Cihangir İslam, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, bu zor dönemi dış güçlere bağlamanın eksik bir tespit olduğunun altını çizerek; “16 senedir iktidarda bulunan AKP hükümetinin, yanlış politikaları bizleri bu duruma sokmuştur. O yüzden Saadet Partisine bu ülkenin her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı var. Daha çok çalışacağız, daha sıkı çalışacağız ve daha örgütlü çalışarak inşallah yolumuza devam edeceğiz. Saadet Partisinin önü açıktır” dedi.

24 Haziran seçimlerinin de değerlendirmesini yapan Cihangir İslam, seçim döneminin Saadet Partisi açısından zor bir süreçten geçtiğini belirterek; “medya kanallarının ve gazetelerin doğru dürüst haber yapmadığı, sosyal medyada ise linç edilmeye çalışıldığı bu seçim döneminde, Saadet partisi 2 milletvekili çıkararak büyük bir başarıya imza atmıştır. Saadet Partisinin meclise girmemesi için her türlü yolu deneyen bir takım çevreler, bu 2 milletvekilliğini bile hazmedememişlerdir. Ve hala daha hazmedememektedirler” dedi.

Dış politikada izlenilen yanlış politikaların Türkiye’yi bu coğrafyada değerli bir yalnızlığa ittiğini belirten İslam; “en basitinden Suriye politikasını ellerine yüzlerine bulaştırmışlardır. 3 hafta sonra Şam’da Cuma namazı kılacağız diye yola çıkanlar, bugün yanmış yıkılmış bir Suriye fotoğrafını kucaklarında bulmuşlardır. 6,5 milyon göçmen ve demografik yapısı tamamen değişmiş terör örgütlerinin elinde bir Suriye… Saadet Partisinin olayların başlangıcında yapmış olduğu ikazlara ve samimi çözüm önerilerine kulak tıkamanın sonucu sınırımızda bir Kürdistan bölgesi ve büyük israil devletinin kurulmasının en önemli adımı…

Ayrıca Doğu Türkistan’da Çin hükümeti, Müslüman Uygur Türklerine yıllardır sistemli bir şekilde zulüm ve işkencede bulunuyor. Toplama kamplarında inançlarından vazgeçmesi için her türlü baskı ve cebir uygulanıyor. Bu konuyu hükümet gündeme getiremiyor ve getiremez. Çünkü Çin ile ticari ilişkisi var. Bu kadar borcu olan ve tamamen dışa bağımlı bir ülkeyi kimse ciddiye almaz. Bu zulme ve işkenceye karşı çıkabilecek tek bir parti var o da Saadet Partisidir. Çünkü biz hesapsızız. Bizim haktan başka bir kaygımız yok. Her zaman ve her zeminde hakkı konuşmak zorundayız. Eğer biz konuşmazsak, hiç kimse konuşmuyor ve dillendirmiyor” dedi.

Fındık meselesine de değinen Cihangir İslam, Fındığın hikâyesinin içler acısı olduğunu belirterek; “dünyanın en çok fındık üreten ülkesi olmamıza rağmen, maalesef fındık pazarının belirleyicisi değiliz. Bu piyasanın bir takım tekelci zihniyetlere veya bu işi daha farklı yöntemlerle, metotlarla yapanların eline bırakılmış vaziyette. Bu tekelci zihniyete karşı, Fiskobirlik’i fındık alımı yapar hale getirmek ve düzgün çalışmasını sağlamak, bir nebzede olsa üreticinin nefes almasını sağlayacaktır. İnşallah en kısa zamanda fındık ile ilgili bir takım çalışmalarda bulunacağız ve bunu açıklayacağız” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Cemal Öztürk KEİPA Toplantısındaydı   Takke Düştü, Kel Göründü
  Adaylar Bir Bir Ortaya Çıkıyor   Fındık Önergesi TBMM'den Geçmedi
  İmar Barışında Süre Bitiyor; Acele   Referansımız Hizmetlerimizdir
  Sabri Öztürk Avrasya Meclis Toplant   Ekim Ayı İkinci Meclis Toplantısı Y
  McKinsey Türkiye’nin Kayyumu Olmuşt   Kobilerin Desteklenmesi Hayati Önem
  Güleryüz Bir Borç Ödeme Yöntemi mid   Fındığı Fiskobirlik Almalıdır
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Eğitim Sorunlarımız-3
İbrahim BALCIOĞLU

Barış mı İstiyoruz Yeni İ
Ahmet ÖZDEMİR

Yaşasın Devlet Babamız!
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
Mustafa K. NASUHOĞLU

Sisdağı'ndaki Ev Yıkımı
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

İtirazım var Sayın Cumhur
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Kübranın Düğününü Yaptık
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Tirebolu Plaj Festivali
Barajda Göçük 2 Yaralı
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .
..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım