Güleryüz Bir Borç Ödeme Yöntemi midir? AK Parti Giresun İl Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu yaptığı yazılı basın açıklaması ile Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya bazı sorular yöneltti ve idare etme şeklini eleştirdi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Güleryüz Bir Borç Ödeme Yöntemi midir?

Güleryüz Bir Borç Ödeme Yöntemi midir? AK Parti Giresun İl Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu yaptığı yazılı basın açıklaması ile Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya bazı sorular yöneltti ve idare etme şeklini eleştirdi.

Eklenme tarihi: 27.9.2018 11:49:35

Şenlikoğlu yaptığı açıklamada “CHP’li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu günden güne ne yazık ki ekonomik dar boğaza sürüklenen, borç içinde yönetilmeye devam eden anlayıştan vazgeçmiş değil, bunun üzerine katlayarak skandallara imza atmanın peşindedir.

Giresun CHP yönetimindeki belediye bünyesinde çalışan yaklaşık 225’i memur, 100’ü sözleşmeli memur olmak üzere 300’ün üzerindeki memura İller Bankası üzerinden normal süresi içerisinde peşin olarak gönderilen maaşları 12. gündür ödemiyor. İllerin Bankası üzerinden belediye bünyesinde çalışan memurlara gönderilen bu paranın farklı bir yere kullanılmaması gerekirken, CHP’li belediyeye soruyoruz; bu para nerede? Nereye harcandı?

CHP’li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’dan beklediğimiz cevaplar gelmiyor. Artık kaçmaya başladığını düşünüyoruz. Çünkü bunun hesabını millete kendisinin de veremeyeceğini bilmektedir. Daha önce CHP’li belediyenin yatırım yapmayan günübirlik kendini idare etmeye çalışan bir anlayışta olduğunu söylemiştik, ancak bugün görmekteyiz ki günü bile kurtaramıyor.

Hükümetimiz her ay sadece Giresun Belediyesi’ne değil, ülkemizdeki tüm belediyelere memur maaşlarını ödemesi için belli bir ödenek göndermektedir. Giresun Belediyesi de doğal olarak bu haktan faydalanmıştır ve ödeneği her ay peşin ve düzenli olarak almaktadır. Bu ödeneğin, hiçbir yere kullanılmadan, doğrudan memurlara verilmesi gerekirken memur maaşları 12. günün bitmesine rağmen hala ödenmemiştir. Üstüne üstlük bu paranın nereye gittiği de belli değildir. Böylesine hezimet içinde olan yönetim anlayışıyla Kerim Aksu neyi hedeflemektedir? Kendisi lafa gelince mangalda kül bırakmıyor. Yeri geliyor Giresun için “proje hazır, finansman hazır” diyerek halkımıza boy boy projeler sunuyor. Lakin elde var sıfır.

Giresun CHP’li Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya şu sözleri hatırlatmak isterim: “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. ” Hizmet yapmıyorsun bari belediyeyi batırma. Güler yüz sergileyerek halkımızın beklentisini boşa çıkarmak, belediye çalışanlarının emekleriyle oynamak hiçbir belediyecilik yönetimiyle bağdaşmaz.

Giresun CHP’li Belediye Başkanı Kerim Aksu eğer yapsaydı, yaptığı hizmetlerle adından söz ettirecekti. Bunun yerine kaosu ve darboğazı tercih etti. Kerim Aksu cevap vermekten kaçacağı için bu soruyu milletimize soruyoruz: “Güleryüz nereye kadar hizmettir? Güleryüz bir borç ödeme yöntemi midir? CHP’li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, 2 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşecek Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantısında karara bağlanmasını istediği gündem maddelerinde Belçika ve Almanya yurt dışı seyahat isteği gözden kaçmamaktadır. Bu kadar darboğazda olan hatta memur maaşlarını ödemeyen belediyecilik anlayışı varken, hangi kaynaklarla bu seyahat giderini temin etmeyi düşünüyor? Buda merak ettiğimiz sorular içerisindedir.”

Milletimiz bu ve benzeri soruların cevabını yaklaşan yerel seçimlerde verecektir. Belediyedeki memur ve işçilerimizin maaşlarının sorunsuz bir şekilde düzenli olarak ödenmesi bizim için de çok önemlidir ve bir an önce ödenmelidir” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Kerim Aksu Yeni Projelerini Açıklad   İttifak Seçim Zaferinden Emin
  Aksu, ‘Giresun Bizim Sevdamız’   İttifak Giresun’da Görücüye Çıktı
  Çınarlar’da Başkan Aksu’ya Büyük İl   Aksu Hakemler Derneğini Ziyaret Ett
  Başkan Aksu; Benim Partim Giresun   Başkan Aksu’dan Önemli Açıklamalar
  Yalan, İftira ve Hakaretle Seçim Ka   Tuncay Kasım Saadet Partisinden Ada
  Gönüllerde Taht Kurmaya Geliyoruz   Nefes Alan Şehir Projesini Hayata G
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ölüler Dini mi?
İbrahim BALCIOĞLU

O Adam Benim Babam
Mustafa K. NASUHOĞLU

Tanzim Satış Hikâyesi Yen
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Soğan, Patates Seçimin Ka
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Serencam-ı Dünya
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Bigadiç Leylekler ve Çocu
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Kübranın Düğününü Yaptık
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir