Kobilerin Desteklenmesi Hayati Önem Arz Eder Ak Parti Giresun Milletvekili ve KEİPA Türk Grubu Başkanı Cemal Öztürk Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesinin Kiev’deki toplantısına katıldı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Kobilerin Desteklenmesi Hayati Önem Arz Eder

Kobilerin Desteklenmesi Hayati Önem Arz Eder Ak Parti Giresun Milletvekili ve KEİPA Türk Grubu Başkanı Cemal Öztürk Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesinin Kiev’deki toplantısına katıldı.

Eklenme tarihi: 27.9.2018 12:10:33

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesi (KEİPA) Ekonomik, Ticaret, Teknoloji ve Çevre İşleri Komisyonu'nun 51’inci oturumu Ukrayna'nın başkenti Kiev’de gerçekleştirildi.

Ukrayna Parlamentosu’nun davetiyle, 26- 27 Eylül 2018 tarihlerinde Kiev’de düzenlenen toplantıda, ‘KEİ Üye Devletlerindeki Küçük Ölçekli İşletmelerin Kalkındırılması ve Desteklenmesi’ konuşuldu.

KEİPA Ekonomik, Ticaret, Teknoloji ve Çevre İşleri Komisyonu'nun açılış toplantısı ardından konuşan KEİPA TBMM Komisyonu Başkanı, AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, KEİPA üyesi ülkeler arasındaki işbirliğinin önemine değinerek, böylesi bir etkinlik kapsamında Ukrayna'da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Öztürk konuşmasında; "Biz parlamenterler, halkın meşru temsilcileri olarak temsil ettiğimiz kitlenin çıkarlarını korumak adına anayasal bir sorumluluk taşımaktayız. Küçük işletmelerin daha fazla gelişmelerine ve ilgili düzenleyici çerçevenin iyileştirilmesine katkı sağlamak üzere kaygıları ve beklentileri dile getirmek biz yasa yapıcıların görevleridir. Küçük girişimcilik, birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de ekonomik ve toplumsal hayatta önemli bir rol oynamaktadır. Bu bakımdan, küçük işletmelerin geliştirilmesi ve teşvik edilmesi, devletimizin ana hedeflerinden biri olarak kabul edilmiştir. Etkili politikalar, kamu kuruluşları arasında iyi yapılandırılmış koordinasyon ve özel sektörle sürekli diyalog sayesinde küçük işletmelerin ülkemiz ekonomisindeki rolleri de büyümüştür. Bu amaçla kurulmuş olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, kısa adıyla KOSGEB, Türkiye’deki kobi ve girişimcilerin rekabet güçlerini geliştirecek destek ve hizmetler sunarak, ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını artırmak misyonuyla faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir ‘’ dedi.

Üye ülkeler arasında işbirliğinin güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Öztürk, konuşmasının devamında şunları söyledi: ‘’KEİ çerçevesinde üye ülkelerin daha rahat işbirliği yapabileceği bir alan oluşturmalı, ticaretin kolaylaştırılmasına daha fazla ağırlık vermeliyiz. Bölge ülkelerinin coğrafi yönden yakınlığı, ekonomilerinin birbirlerini tamamlayıcı nitelikte olması KEİ’nin başarılı olmasına etki edecek bir unsurdur. Karadeniz Bölgesinde ticaretin serbestleştirilmesi ve önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik çalışmalarımızı arttırmalıyız. Bu hususta önceliklerimiz; malların ve kişilerin sınır ötesi hareketlerinin kolaylaştırılması, iş seyahatlerinde vize kurallarının yumuşatılması, e-ticaret alanında işbirliği, ulusal tek pencere sistemlerinin uygulanmasında işbirliği, kadınların ve gençlerin girişimciliğinin desteklenmesi dâhil olmak üzere KOBİ’lerimizin ticari ve ekonomik işbirliğidir. Türkiye bu alanlarda ticaretin kolaylaştırılmasına öncelik vermektedir. Ekonomik ilişkilerin serbestleştirilmesi, geliştirilmesi, uyumlaştırılması ve kaynakların etkin dağılımının gerçekleştirilmesiyle KEİ’nin başarılı olacağını ve bölgemizin toplumsal refahının yükseleceğini düşünmekteyiz. Kısa, orta ve uzun vadeli planlarla bölgenin etkinliğini arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecektir.’’

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Cemal Öztürk KEİPA Toplantısındaydı   Takke Düştü, Kel Göründü
  Adaylar Bir Bir Ortaya Çıkıyor   Fındık Önergesi TBMM'den Geçmedi
  İmar Barışında Süre Bitiyor; Acele   Referansımız Hizmetlerimizdir
  Sabri Öztürk Avrasya Meclis Toplant   Ekim Ayı İkinci Meclis Toplantısı Y
  McKinsey Türkiye’nin Kayyumu Olmuşt   Kobilerin Desteklenmesi Hayati Önem
  Güleryüz Bir Borç Ödeme Yöntemi mid   Fındığı Fiskobirlik Almalıdır
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Eğitim Sorunlarımız-3
İbrahim BALCIOĞLU

Barış mı İstiyoruz Yeni İ
Ahmet ÖZDEMİR

Yaşasın Devlet Babamız!
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
Mustafa K. NASUHOĞLU

Sisdağı'ndaki Ev Yıkımı
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

İtirazım var Sayın Cumhur
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Kübranın Düğününü Yaptık
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Tirebolu Plaj Festivali
Barajda Göçük 2 Yaralı
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .
..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım