Abdullah Akgün’ü Küskünler mi Destekliyor Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (Giresun Federasyonu) olağan genel kurulu 2018 Kasım ayı sonunda yapılacak.Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu'nun olağan genel kurulu 2018 Kasım ayı sonunda yapılacağı açıklanırken adaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Abdullah Akgün’ü Küskünler mi Destekliyor

Abdullah Akgün’ü Küskünler mi Destekliyor Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu'nun olağan genel kurulu 2018 Kasım ayı sonunda yapılacağı açıklanırken adaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Eklenme tarihi: 2.10.2018 16:09:02

4. sü yapılacak olan Giresun Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda başkan adayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Federasyon Başkanlığını yürüten Mehmet Kuğu’nun yanı sıra eski Teşkilat Başkanı Abdullah Akgün, Üsküdar Giresunlular Derneği Başkanı Coşkun Çalık başkanlık için adaylıklarını açıkladı.

Giresun Federasyonu eski teşkilat Başkanı Abdullah Akgün, Giresun Federasyonu Genel Başkanlığına adaylığını Eyüpsultan Yeşilpınar Mahallesinde bulunan Yağlıdere Parkı Tesislerinde kendisini destekleyen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensuplarının katılımı ile yapılan basın toplantısında açıkladı. Halil Kütük, Abdurrahman Ada, Serkan Cihan, Sıtkı Ada, Ahmet Karasakal ve Arif Dede gibi isimlerin Akgün’ün basın toplantısına katılmaları dikkatten kaçmadı.

Federasyonun 3. Olağan Genel Kurulu’na tek liste ile seçime gidilmiş, seçim sonrasında Abdurrahman Ada ve Serkan Cihan sosyal medya üzerinden seçim sonucu ve Mehmet Kuğu ile ilgili eleştiri ve görüşlerini paylaşmışlardı.

Genel Kurulda İstanbul Milletvekili seçilen Federasyonun eski başkanı Hasan Turan’a Onursal Başkanlık verilmiş, Federasyonun Kurucu Başkanı Halil Kütük, kurucu başkan olarak onursal başkanlığa laik görülmemesinin yanlış bir tutum olduğunu belirtmişti.

Mehmet Kuğu’nun listesinden yönetime seçilen Abdullah Akgün ve Arif Dede yürütme kurulunda yer alırken yaklaşık 1 yıl önce federasyon yönetiminde yapılan revizyon ile yürütme kurulundan çıkarılmışlardı. Abdullah Akgün’ün adaylık için yaptığı basın toplantısına katılan Görele Federasyonu Başkan Yardımcısı Muhittin Çelik, kendisinin de başkan adayı olduğunu belirterek Abdullah Akgün’e başarılar diledi.

Her derneğin 12 delege ile temsil edildiği Giresun Federasyonu toplam 19 dernekten oluşuyor. 228 Delegenin oy kullanacağı olağan genel kurulda genel başkanlık için adaylığını açıklayan 4 başkan adayı bulunuyor. 20 Asil 20 yedek üyeden oluşan yönetim kurulu, 3 asil 3 yedek denetim kurulundan oluşan denetim kurulu ile toplam 46 yöneticiden oluşuyor. 228 delegeden kimlerin hangi listelerde yer alacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı. Yeni bir adayın çıkması durumunda adaylar yönetim kurulu listesi yapmakta zorlanacaklar gibi duruyor.

Kasım ayı sonunda yapılacak olan 4. Olağan Genel Kurul öncesinde Ekim ayında Yenikapı’da yapılacak 12. Giresun Günleri’nde başkan adaylarının nasıl bir tutum sergileyeceği de merak konusu olmaya başladı.

Onursal Başkan İstanbul Milletvekili Hasan Turan’ın seçimlerde nasıl bir tutum sergileyeceği bilinmezken, Giresun camiasının ve kanaat önderlerinin yaklaşan seçim öncesinde sessiz kalması da seçim sonucunun nasıl biteceği ve federasyonun geleceğini merak konusu haline getiriyor.

Haber-Yorum:  Abdullah Öner MERAL

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Giresun Vakfı Genel Kurulu Yapıldı   Harşitliler TBMM’ye Çıkarma Yaptıla
  Giresunlular GOPARK'a Sığmadı   Ozan Arif Vefat Etti
  Camianın Dağınıklığı Acilen Toparla   Tirebolu’da Uzun’la Dijital Rüzgar
  Giresunlulardan Yardım Kampanyası   Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
  Tirebolu’daki Yangın Korkuttu!   Başkan Karadere Gençlerle Buluştu
  KOGİDEF’de Elmas dönemi   EMITT Turizm Fuarı Yapıldı
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ölüler Dini mi?
İbrahim BALCIOĞLU

O Adam Benim Babam
Mustafa K. NASUHOĞLU

Tanzim Satış Hikâyesi Yen
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Soğan, Patates Seçimin Ka
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Serencam-ı Dünya
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Bigadiç Leylekler ve Çocu
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Kübranın Düğününü Yaptık
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir