40 Yıllık Ustalara Onur Belgeleri Verildi Beypazarı’nda 'Ticarette 40 yıl' Onur Belgesi takdimi ve 'Ustalara Saygı' etkinliği yapıldı. Beypazarı Belediyesi ve ilçede bulunan sivil toplum örgütleri tarafından Zirve tesislerinde düzenlenen etkinlikte meslekte 40 yılını doldurmuş ustalara onur belgeleri verildi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

40 Yıllık Ustalara Onur Belgeleri Verildi

40 Yıllık Ustalara Onur Belgeleri Verildi Beypazarı’nda 'Ticarette 40 yıl' Onur Belgesi takdimi ve 'Ustalara Saygı' etkinliği yapıldı. Beypazarı Belediyesi ve ilçede bulunan sivil toplum örgütleri tarafından Zirve tesislerinde düzenlenen etkinlikte meslekte 40 yılını doldurmuş ustalara onur belgeleri verildi.

Eklenme tarihi: 10.10.2018 11:18:28

Ustalara Saygı gecesinde ikram edilen yemeğin ardından açılış konuşmasını yapan Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Selçuklu ve Osmanlı’dan miras tarihi İpekyolu güzergahında olan Beypazarı’nın tarihteki Beyler Pazarı adıyla ülkemizin ahilik ve ticaret kültürüne ışık tuttuğunu ve Beyler pazarında tüccarların Türk örf ve adetlerine bağlı ahlaklı alışverişi kendilerine düstur edinerek bunu yeni nesillere aktardığını anlattı. Kaplan,” kıymetli emektar büyüklerimizle bir arada olmak,  geçmişi yad etmek,  geleneklerimize göre ikramda bulunup şükranlarımızı sunmak için bu organizasyonu yapmak ve onlara onur belgelerini sunmak istedik” dedi.

Beypazarı Koordinatör Vekili olan AK Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın da yaptığı konuşmada Beypazarı’nın Türk ticaret geleneği açısından sembol bir isim olduğuna vurgu yaparak, övünülesi tarihi mirasını ve Ahilik ruhuyla harmanlanmış ahlaklı ticaret geleneğini hala yaşattığını söyledi.

Aydın, şöyle konuştu: “Bugün, halen hayatta olup, ticareti yeni nesillere devretmiş değerli emektar ticaret erbabına onur belgelerinin takdim edilmesi, Ahilik ruhunun yaşatılması, geleneksel Türk ticaret ahlakına hak ettiği saygıyı gösterme açısından büyük önem taşıyor. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum. Uzun yıllardır Ankara’nın ticari ve ekonomik hayatında aktif rol alan bir hemşeriniz olarak bu etkinlikte bulunmaktan onur duyuyorum. Ben 4 aylık milletvekiliyim ama 25 yıllık esnafım. Esnaf, devletin üstünden yük alandır, istihdam sağlayan, katma değer yaratandır. Sosyal bünyemizin çok kuvvetli bir unsuru ve adeta taşıyıcı omurgası niteliğindeki ticaret kesimine hak ettiği onur ve saygıyı takdim açısından bu etkinlik çok kıymetlidir. Bu vesile ile sadece burada bulunan büyüklerimiz değil, tüm Türkiye’deki esnaflarımıza da şükranlarımızı sunarım. İnşallah ustalara saygı etkinliği gelenekselleşir ve Tüm Türkiye’ye örnek olur.”

AK Parti Milletvekilleri Nevzat Ceylan, Hacı Turan, Kaymakam Kadir Ekinci, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar, Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Başkanı Mahmut Çelikus, Bakkallar Odası Başkanı Ömer Koçer’in ve çok sivil toplum temsilcilerinin de katılım gösterdiği etkinlikte ustaların hikaye ve anılarının da yer aldığı, duygusal anlar yaşatan video gösterimi sonrasında onur belgeleri takdim edildi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Su Ürünleri Projesi İçin Görüşmeler   İstihdam Artışı İçin Daha Bekleyece
  Arta Kalan Yemekler Hayvanları Doyu   14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü…
  Dikkatleri Tarıma Çevirmemiz Gereki   TUSAF Kongresi Başladı
  CEO’lar Koçlara Muhtaç...   Prim Başvurusu İçin Son Gün 30 Nisa
  Un Sektörünün Kalbi Antalya’da Atac   Afrika Ekonomide Parlayan Bir Yıldı
  Kümede Kalma Mücadelesi Veriyoruz   e-Ticaretin Öncüleri e-İhracat İçin
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan ve İnfak
İbrahim BALCIOĞLU

İSMMMO Seçimleri Üzerine.
Mustafa K. NASUHOĞLU

Söz Gümüşe, Sükût Altındı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Çan Kulesi Ne Zaman Yıkıl
Ahmet ÖZDEMİR

Sıcak, Sıcak, Çok Sıcak…
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir