40 Yıllık Ustalara Onur Belgeleri Verildi Beypazarı’nda 'Ticarette 40 yıl' Onur Belgesi takdimi ve 'Ustalara Saygı' etkinliği yapıldı. Beypazarı Belediyesi ve ilçede bulunan sivil toplum örgütleri tarafından Zirve tesislerinde düzenlenen etkinlikte meslekte 40 yılını doldurmuş ustalara onur belgeleri verildi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

40 Yıllık Ustalara Onur Belgeleri Verildi

40 Yıllık Ustalara Onur Belgeleri Verildi Beypazarı’nda 'Ticarette 40 yıl' Onur Belgesi takdimi ve 'Ustalara Saygı' etkinliği yapıldı. Beypazarı Belediyesi ve ilçede bulunan sivil toplum örgütleri tarafından Zirve tesislerinde düzenlenen etkinlikte meslekte 40 yılını doldurmuş ustalara onur belgeleri verildi.

Eklenme tarihi: 10.10.2018 11:18:28

Ustalara Saygı gecesinde ikram edilen yemeğin ardından açılış konuşmasını yapan Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Selçuklu ve Osmanlı’dan miras tarihi İpekyolu güzergahında olan Beypazarı’nın tarihteki Beyler Pazarı adıyla ülkemizin ahilik ve ticaret kültürüne ışık tuttuğunu ve Beyler pazarında tüccarların Türk örf ve adetlerine bağlı ahlaklı alışverişi kendilerine düstur edinerek bunu yeni nesillere aktardığını anlattı. Kaplan,” kıymetli emektar büyüklerimizle bir arada olmak,  geçmişi yad etmek,  geleneklerimize göre ikramda bulunup şükranlarımızı sunmak için bu organizasyonu yapmak ve onlara onur belgelerini sunmak istedik” dedi.

Beypazarı Koordinatör Vekili olan AK Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın da yaptığı konuşmada Beypazarı’nın Türk ticaret geleneği açısından sembol bir isim olduğuna vurgu yaparak, övünülesi tarihi mirasını ve Ahilik ruhuyla harmanlanmış ahlaklı ticaret geleneğini hala yaşattığını söyledi.

Aydın, şöyle konuştu: “Bugün, halen hayatta olup, ticareti yeni nesillere devretmiş değerli emektar ticaret erbabına onur belgelerinin takdim edilmesi, Ahilik ruhunun yaşatılması, geleneksel Türk ticaret ahlakına hak ettiği saygıyı gösterme açısından büyük önem taşıyor. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum. Uzun yıllardır Ankara’nın ticari ve ekonomik hayatında aktif rol alan bir hemşeriniz olarak bu etkinlikte bulunmaktan onur duyuyorum. Ben 4 aylık milletvekiliyim ama 25 yıllık esnafım. Esnaf, devletin üstünden yük alandır, istihdam sağlayan, katma değer yaratandır. Sosyal bünyemizin çok kuvvetli bir unsuru ve adeta taşıyıcı omurgası niteliğindeki ticaret kesimine hak ettiği onur ve saygıyı takdim açısından bu etkinlik çok kıymetlidir. Bu vesile ile sadece burada bulunan büyüklerimiz değil, tüm Türkiye’deki esnaflarımıza da şükranlarımızı sunarım. İnşallah ustalara saygı etkinliği gelenekselleşir ve Tüm Türkiye’ye örnek olur.”

AK Parti Milletvekilleri Nevzat Ceylan, Hacı Turan, Kaymakam Kadir Ekinci, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar, Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Başkanı Mahmut Çelikus, Bakkallar Odası Başkanı Ömer Koçer’in ve çok sivil toplum temsilcilerinin de katılım gösterdiği etkinlikte ustaların hikaye ve anılarının da yer aldığı, duygusal anlar yaşatan video gösterimi sonrasında onur belgeleri takdim edildi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Düşler Vadisi İle Gururlandık   Otonomi Türkiye’de Yaygınlaşıyor
  GİSİYAD’ın Ekonomiye Katkısı Devam   Sanayi Sitesi İlçemizin Bel Kemiğid
  40 Yıllık Ustalara Onur Belgeleri V   Bilişimde Markalaşmak Çok Önemli
  Zabıta Ekipleri Marketleri Denetled   Teknoloji Ürün Satışlarda Yerlilik
  Karadeniz’i Turizm Rotasına Sokmalı   Çuvalı 95 TL’den 5 Milyon Ton Un Sö
  Sanayide Milli ve Yerli Dönüşüme Di   Yabancıya Konut Satışında Büyük Pot
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Eğitim Sorunlarımız-3
İbrahim BALCIOĞLU

Barış mı İstiyoruz Yeni İ
Ahmet ÖZDEMİR

Yaşasın Devlet Babamız!
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
Mustafa K. NASUHOĞLU

Sisdağı'ndaki Ev Yıkımı
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

İtirazım var Sayın Cumhur
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Kübranın Düğününü Yaptık
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Tirebolu Plaj Festivali
Barajda Göçük 2 Yaralı
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .
..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım