Otonomi Türkiye’de Yaygınlaşıyor Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv ticaret ve yaşam merkezi Otonomi, şimdi diğer illerde de kurulan galericiler sitelerine ismini vererek ülke çapında yaygınlaşıyor.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

Otonomi Türkiye’de Yaygınlaşıyor

Otonomi Türkiye’de Yaygınlaşıyor Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv ticaret ve yaşam merkezi Otonomi, şimdi diğer illerde de kurulan galericiler sitelerine ismini vererek ülke çapında yaygınlaşıyor.

Eklenme tarihi: 18.10.2018 10:42:22

Araç ticaretini bir standarda kavuşturup kurumsallaştıran saygın, güvenilir bir mesleki faaliyet haline getiren OTONOMİ, diğer illerde de örnek model oluşturarak ismini de ülke çapında yaygınlaştırıyor. Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv ticaret ve yaşam merkezi olan ve otomotiv sektörünün kalbi haline gelen Otonomi, sektöre getirdiği yenilik ve kurumsal yapı ile diğer galericiler sitelerine de örnek oldu. Birçok ilde yapımı biten ve devam eden galerici siteleri de işleyiş olarak Otonomi’yi örnek almaları yanında aynı isimle hizmet verecek. İlk olarak Denizli Otonomi faaliyete geçti.

Esenboğa Yolu Akyurt Kavşağı’ndaki 375 dönümlük alanda kurulan Otonomi, zengin portföyü, mükemmel işleyişi, çok yönlü ve entegre hizmetleriyle sektöre önemli bir soluk getirirdi. Otonomi’nin faaliyete geçmesiyle birlikte Ankara, 2. el sektörünün de başkenti oldu. Bu hızlı gelişen ve sektörde güven odaklı çalışma anlayışı ile kısa zamanda ülkenin dört bir yanından alıcı ve satıcıları buluşturan merkez, diğer iller için de örnek teşkil etti.

Ankara’dan sonra ilk Otonomi Denizli’de

Denizli Otonomi ile başlayan ve Otonomi ismi ile diğer illerde de faaliyet gösterecek galericiler siteleri ile ilgili açıklama yapan Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, otomotiv ticaretinin daha nitelikli olması, motorlu araç alım satım mesleği ile iştigal eden meslek erbaplarının en iyi şekilde ticaretini gerçekleştirebilmesini hedefliyoruz. Araç alıp satan vatandaşların da uygun koşullarla ve en iyi hizmeti alarak işlerini görebilmeleri için uzun zamandır uğraş verdiklerini ve şimdi büyük ölçüde hedeflerine ulaştıklarını ifade etti.

MASFED (Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu) Başkanı da olan Erkoç, şu bilgileri verdi: “ Otonomi, gerek teknik altyapısı, gerekse kusursuz işleyişi ile kısa zamanda önemli bir ivme kaydetti. Sektörümüzdeki sıkıntıların en aza indirgendiği, vatandaşın A’dan Z’ye tüm işlemlerini tek bir merkezde gerçekleştirerek güvenle alışverişini yapabildiği, en önemlisi kurallarıyla düzen ortamının sağlandığı merkezimiz kısa zamanda sektörün de merkezi haline geldi. Şimdi bu modelin uygulandığı yeni merkezler de sektörümüzü genel manada daha ileriye götürecek, alıcının ve satıcının haklarını koruyan bir sistem ekseninde işleyiş, profesyonel bir şekilde devam edecektir. İlk olarak Denizli Otonomi faaliyete geçti. Diğer illerde de yapımı devam eden ve yakında Otonomi ismiyle kapılarını açacak olan otomotiv ticaret merkezleri de faaliyete geçecek.”

Yeni Otonomi’ler sırada

Erkoç, Denizli Otonomi’den sonra diğer illerde de aynı isimle faaliyete geçecek oto galericileri sitelerinin çağın gereklerini yerine getiren modern tesisler ve yenilikçi hizmet anlayışı ile vatandaşa daha iyi hizmet sunacağını ifade etti. Erkoç, ‘’İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası, Antalya, Afyonkarahisar, Mersin, Erzurum, Van ve Adıyaman Otonomi olmaya aday illerimiz arasında’’ diye konuştu.

2. El’de Talep Artışına Paralel Hizmet Kalitesi de Artmalı

2016’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı gerçekleştirilen Otonomi’nin fikri oluşumunun 2009’a uzandığını belirten Erkoç, uzun uğraşlar sonucu yaptıkları çalışmaların otomotiv piyasasını kökten değiştirdiğini, özellikle ikinci elde çıtayı yükselterek bu işi kurumsal bir yapıya kavuşturduğunu anlattı. Erkoç, “2. el otomotiv ticareti zor durumdaydı. Sektörde özellikle ayaküstü satış yapan yeterliliği olmayan kişiler tarafından yaşatılan suistimaller ve güven problemi bulunmaktaydı. Her gün mağdur vatandaşlar tarafından şikayetler duyuyorduk. Bir diğer sorun da şehir içinde trafiği zorlayan, kaldırım işgalleri ile hayatı olumsuz etkileyen ve huzuru bozan apartman altı galerilerdi. Otonomi’nin hayata geçmesi ile bu sorunlar da büyük ölçüde çözümlenmiş oldu. Umuyoruz ki diğer illerde de bu sıkıntılar geçecek, sektörümüz bütünüyle bir düzene girecektir.” dedi. Son aylarda satış rakamlarına bakıldığında talebin sıfırdan 2. el’e kaydığını da sözlerine ekleyen Erkoç, “Bu denli önem kazanan sektörde hizmet kalitesini daha da yükseltmek gerek. Hızlı bir değişim yaşayan dünyada buna ayak uydurmak, çok yönlü ve sınırsız hizmet anlayışı ile hareket etmek kaçınılmaz” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Kümede Kalma Mücadelesi Veriyoruz   e-Ticaretin Öncüleri e-İhracat İçin
  Ekonomide Uzun Dönemli Hedeflere Od   İlk Emlak Acenteleri Kooperatifi Ku
  Hadımköy İhracatçısı Bangladeş’e Aç   Paketten Yerli Üretime Destek Çıktı
  Para Politikası Ahlaki Temellere Da   İngiltere’de İş Fırsatları mı Doğuy
  Ekonomiye ve Yerli Otoya Odaklanalı   Üretici Market Fiyatlarında Mart Ay
  Kalıcı Çözüm Yapısal Reformlarda   Hem Çalışıyor Hem de Çocuklarına Ba
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Takvâ Elbisesi Yoksa…
İbrahim BALCIOĞLU

Kardeşim Muhtar Adayı
Mustafa K. NASUHOĞLU

Genç İşsizler…
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İstanbul, İstanbul’dur…
Ahmet ÖZDEMİR

Sıcak, Sıcak, Çok Sıcak…
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

İstanbul'u Kaybetmemeliyd
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir