Kerim Aksu Yeniden Aday Giresun Belediye Başkanlığı görevini 29 Mart 2009 tarihinde yapılan seçimlerde kazanan Başkan Kerim Aksu, 9,5 yılda yapılan hizmetleri ve değişimi anlatıp, gelecek seçimlerde hizmete devam etmek için aday olduğunu açıkladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Kerim Aksu Yeniden Aday

Kerim Aksu Yeniden Aday Giresun Belediye Başkanlığı görevini 29 Mart 2009 tarihinde yapılan seçimlerde kazanan Başkan Kerim Aksu, 9,5 yılda yapılan hizmetleri ve değişimi anlatıp, gelecek seçimlerde hizmete devam etmek için aday olduğunu açıkladı.

Eklenme tarihi: 1.11.2018 12:36:21

Başkan Kerim Aksu, Fındık Pazarı alanında vatandaşların, basın mensuplarının, muhtarların ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımı ile bir açık hava toplantısı düzenledi. Eşi Müge Aksu ile halkı selamlayıp kürsüye çıkan Başkan Kerim Aksu, 9,5 Yıllık görev süresinde yapılan hizmetleri, Giresun’daki değişimi ve gelişimi video kliple anlattı. Giresun için hizmetin devamına yeniden talip olduğunu vurgulayan Aksu; “ Benim derdim gelecek seçim değil, gelecek nesildir ” dedi.

Başkan Kerim Aksu coşkulu kalabalığa hitaben şöyle konuştu; “Değerli hemşerilerim hepiniz hoş geldiniz. Bugün Giresun’umuz gerçekten güzel günlerden birini yaşıyor. Bir yola çıktık, inşallah mahcup olmayız. İnşallah hep birlikte bunu tekrar başaracağız. 9,5 yıldır görev yapıyoruz şu anda olduğumuz platformda dâhil olmak üzere Giresun’da birçok yeniliğe imza attık. 9,5 yıldır ne yaptı gibi soranlara cevap olsun, yapılanları film yaptık. Bu şehrin yollarının yüzde 90’ı yenilenmişti. 2011 yılında başlayan doğalgaz çalışmaları ile yeniden bozuldu. Belediye başkanlığına başladıktan 3,5 ay sonra bir sel afeti yaşadık. Bizden önceki belediye alt yapı tamam üst yapıya devam diyordu.  3 ay sonra her tarafın yıkıldığını hepimiz yaşadık gördük.  Biz önce yerin altına girdik. 2009 ile 2011 yılları arasında 2 yıl boyunca 162 km yağmursuyu yaptık. O yağmurlar 8 yıldır yine yağıyor ama afet gördünüz mü? Su birikintisi su baskını yok. 127 km yeni kanalizasyon hattı yaptık. Buradan Trabzon Havalimanına kadar kanalizasyon hattı yapmışız. Bugün Giresun’da 55 bin civarında hane var ve doğalgaz kullananlar 40 bin hane seviyesine çıkmıştır. Şu an doğalgaz çalışması Teyyaredüzü bölgesinde devam ediyor. Teyyaredüzü bölgesi dediğimiz alanın sadece asfalt maliyeti 12,5 milyon arkadaşlar. Burası sıfır yapıldı tekrar komple yıkıldı şimdi tekrar yapacağız. Gerçekten bu şehrin her sokağında imzamız var. Yeniyol, İnönü, Aksu, Fabrika, Bahtiyar Aydın caddelerine gidin. Buraları saymıyorum artık. Eleştirilerde şu var, Giresun Gazi Caddesinden ibaret diyorlar ya değil tabi ki Giresun kocaman 25 km uzunluğunda bir hat. Yaklaşık 13’e yakın su deposu yaptık. “

Başkan Kerim Aksu, halkın içinden geldiğini, halkın isteği ile bu görevde bulunduğuna dikkat çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ben şunu söylemek istiyorum hepimiz birbirimizi tanıyoruz ben sokaktan sizin içinizden biriyim. Düğünde, cenazede sokakta her gün bir araya geldiğimiz insanlarsınız. Biz bu yola 9,5 yılımızı verdik. Ben sizden 5 yıllık daha güç almaya geldim, enerji almaya geldim. 5 yıl daha destek almaya geldim.  AB Projeleri ile ilgili 30 milyonluk arıtma tesisi projemiz var, son aşamalarına geldik. Karayolları ile önümüzde ki hafta bir toplantı yapacağım. Giresun’u artık arıtma tesisinden denize kanalizasyon dökülen bir şehir olmaktan çıkarıp daha sağlıklı bir şehir haline getirmek için o projemi tamamlamak istiyorum. Denize çöp dökme utancından kurtulduk. Gedikkaya Projesini tamamlamak istiyorum. Tamamlayamadığım eksik kalan projelerim var, onları yapmak istiyorum. Yeni bir pazar alanı yapmak istiyorum. Biz 9,5 yılın hesabını vermeye geldik. Sıkıntılarımız var, baskılar var, ciddi baskılar var. Biz bu zincirleri birlikte kıracağız. Bizim ülkemiz de çok baskı gördü Kuvayı Milliyeciler çıktı, Giresun’dan Osman Ağamız çıktı, gönüllüler çıktılar, bu ülkeyi kurtardılar. Biz de bu şehri bu baskıdan zincirlerimizi kırarak kurtaracağız. Bugün bizi eleştirenler Kasım ayının birinde fındık fiyatı verenler, bir sussun ya. Fındık fiyatı Temmuz’un sonunda Ağustos’un başında verilir. Garibanın zaten 300-500 kilo fındığı var, çocuklar okula gidecek diye sattılar fındıklarını beyler Kasım 1’de fındık fiyatı açıklıyorlar. Kime açıklıyorlar biliyor musunuz, fındığı alan tüccara açıklıyorlar, sizlere değil. Biz Giresun Belediye Başkanlığı’na adayız. Biz Giresun’u yönetmeye adayız. Ona talibiz. Bana kimse 9,5 yıl içinde ben şu partidendim benim işim yapılmadı diyemez. Yasal olan herkesin işini çözmeye çalıştık. Herkesi dinlemeye çalıştık. Belediye halka eziyet yeri değildir, Belediye halka hizmet yeridir.”

Seçimlerle ilgili görüşlerini halka ifade eden Aksu; “Benim derdim gelecek seçim değil, benim derdim “Gelecek Nesil’dir”. Bunu asla unutmayın. Bu şehirde Atatürk’ten, Cumhuriyetin değerlerinden başka kimseye oy vermeyin. Onlara sahip çıkmayanlara asla oy vermeyin. Bu şehrin üzerinden nemalananlara, bu şehrin adını kullananlara asla oy vermemenizi istiyorum. Eğer verirseniz hakkımı helal etmem. Çünkü bizim atalarımız 5 bin kişi gönüllü gidip 250 kişi döndüler. Kiminin mezarı Çanakkale’nin bir köyünde, kiminin mezarı Polatlı’da. Bu insanlar bu vatanı kurtarmak için mücadele verdiler. Bizler Atatürk ilke ve inkılaplarından, bağımsızlığımızdan ve Cumhuriyetten asla ve asla ödün vermeyeceğiz.  Birlikte çok bayram yaşadık daha çok bayram yaşayacağız. Endişe etmeyin bunlar bizim yanımızdan gelir, kıyımızdan geçerler. Bu seçimi de gümbür gümbür alacağız. Onlara ders vereceğiz hiç sıkıntı yok arkadaşlar. Çalışmaya devam“ şeklinde konuşmasını tamamladı.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Başkan Alucra STK’larıyla Buluştu   Şimdi Güçleri Birleştirme Zamanı
  Şerafettin Vurgun Başkan Yardımcısı   S-400 Füzelerini Almak Türkiye’nin
  Rabia Naz Vatan İçin Adalet   Şenlikoğlu’na Tebrik Ziyaretleri Sü
  Meclis İlk Toplantısını Yaptı   Murat Özkan'a Önemli Görev...
  Milli İradeye Saygısızlık Yapılmaz   Şenlikoğlu Başkanlık Görevini Devra
  Kerim Aksu Veda Etti   Şenlikoğlu Görevi Devralıyor
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Takvâ Elbisesi Yoksa…
İbrahim BALCIOĞLU

Kardeşim Muhtar Adayı
Mustafa K. NASUHOĞLU

Genç İşsizler…
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İstanbul, İstanbul’dur…
Ahmet ÖZDEMİR

Sıcak, Sıcak, Çok Sıcak…
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

İstanbul'u Kaybetmemeliyd
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir