Zifin Otel Sahibi İbrahim Özkuş ‘Gönlüm Kırık’ Dört bir köşesinde barındırdığı tarihi ve kültürel eserleri, doğal güzellikleri, yaylaları ile turizmde cazibe merkezi olma yolunda ilerleyen Giresun'un önemli turizm alanlarından biri olan Kulakkaya Yaylasındaki olay kafalarda soru işareti bıraktı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Zifin Otel Sahibi İbrahim Özkuş ‘Gönlüm Kırık’

Zifin Otel Sahibi İbrahim Özkuş ‘Gönlüm Kırık’ Dört bir köşesinde barındırdığı tarihi ve kültürel eserleri, doğal güzellikleri, yaylaları ile turizmde cazibe merkezi olma yolunda ilerleyen Giresun'un önemli turizm alanlarından biri olan Kulakkaya Yaylasındaki olay kafalarda soru işareti bıraktı.

Eklenme tarihi: 5.11.2018 12:02:48

Ağaçbaşı Tabiat Parkı'na ağaç evlerden oluşan "Karadeniz Mahallesi" kuran ve evleri Giresun ev kültürünü orada yaşatacağını söyleyen işletmeci Zifin Otel sahibi İbrahim Özkuş, tesislerin kundaklandığını belirterek ‘’gönlüm kırık’’ dedi.

Ağaçbaşı Tabiat Parkı'nın turizme kazandırılması projesi kapsamında kendilerinin Karadeniz Mahallesi oluşturulması yönünde bir konsept belirlediklerini kaydeden ve Sadi Toygar’a açıklama yapan İbrahim Özkuş, "Ağaçbaşı Tabiat Parkı'nda Karadeniz usulü ahşap ve göz dolgu tabir edilen taş dolgulu küçük müstakil evler şeklinde konaklama tesisi yapmaktayız. Burada Orman içerisinde yürüyüş parkuru, piknik alanları, bisiklet yolları yapılmaktadır. Yine burada çim kayağı, kışın snowboard yapılabilecek imkânlar hazırlanıyor. Bütün amacımız gelen misafirler, Karadeniz kültürünü tanırken, Karadeniz yaşamını özümsemelerini istiyoruz. Hedefimiz Kulakkaya yaylasını bilinir turizm merkezi haline getirmektir.

Karadeniz Mahallesi Projemizi 2019 Mayıs ayı içerisinde Turizm sezonuna açmayı düşünüyorduk. 300 dönüm tabiat parkı içerisinde Turizmin kalkınması için biz oraya yatırım yapıyoruz ve ciddi bir yatırım yaptık zaten ne yaptıysak her şey ortadadır bizim yaptığımız yatırımı devletin yerine yapıyoruz. Sonuç itibariyle burası devlete ait bir yer ve biz burada bunun bir genel güvenlik sorunu olduğunu düşünüyoruz devletin bu yanlışı yapanları cezalandıracağını düşünüyoruz.

Bu yanlışa insanları sürükleyenleri bulacağına sebeplerini ortaya çıkarması gerektiğini biliyoruz. Böyle bir hadise bizim yatırım yapmaktan vazgeçmemize sebep olmaz, kasıt olmasa zaten tabii ki kundaklama kasıt olmasa elektriğin dahi bağlı olmadığı bir yerde yanması söz konusu değildir. Saat 9’a kadar bizim işçilerimiz çalışmış hiçbir şey yok bir bakıyorsunuz muhtemelen yanmaya başlamasa gece yarısında olmuş ancak sabah fark ediliyor. Ben arandığımda saat 07.50 idi Kulakkaya belediye başkanı aradı beni orada bir duman çıkıyormuş hocam ne olacak dedim bir baktırayım bende İstanbul’a gelmiştim işlerim nedeniyle telefon açtım çalışanlara, onlarda gittiler baktılar 10 dakika sonra aradılar restaurant tamamen yanmış dediler.

Tabi restaurant yanabilir birileri suç isleyebilir bu kriminal bir olay bizim için önemli olan devletin bunu yapan ve yaptıranlara gerekli cezayı vermesi bizim Giresun’a yatırım yapmaktan vazgeçiremez böyle bir şey, sonuçta biz oraya gönül için gittik, bir sevda için gittik. Biz Giresun sevdalısıyız.

Ben doktorum 36 yıl plastik cerrahlık yaptım memleketime yatırım yapmak için gittim tek talebim devletin bu isi yapanları yaptıranları bulup gerekli cezayı vermesi biz tabi ki yatırım yapmaya devam edeceğiz.

Bu arada tabii ki gönlümüzün kırıldığını da söylemeden geçemeyiz devletin yerinde böyle bir şey yapmaya cüret edenlerin karanlıkta gelen insanlar korkaklardır son derece korkak insanlar oldukları belli bizim Giresun’da herhangi bir problemimiz olmadığı gibi insanların çoğunu tanımayız bile. Şu anda tesislerde işleri durdurdum otelimi de kapattım. Bunu yapanların bulunmasını istiyorum.

Haber: Sadi Toygar

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Şanlıurfa’ya Sıcacık Bir Kardeşlik   BAYGİDER Projeleriyle Gündem Oluştu
  Fırtına Maddi Hasara Yol Açtı   Festivale Katılamayanlar Çok Şey Ka
  Kar Festivaline Yoğun İlgi Gösteril   1 Papuç 1 Gocuk Üşümesin Üşümesin H
  Karabıçak Basın Mensuplarını Ağırla   Kırhasanoğlu Gazetecilerle Bir Aray
  Giresunlular 104 Yılında Sarıkamış'   Erener, Gazetecilerle Bir Araya Gel
  Göçmek Zordur Ama Mülteci Olmak Dah   GRÜ, Giresun’un Dijital Hafızası Ol
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Akıllı Kişi Kimdir?
İbrahim BALCIOĞLU

O Adam Benim Babam
Mustafa K. NASUHOĞLU

AKP İl Başkanı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun’da Aytekin Şenlik
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Serencam-ı Dünya
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çalışan Gazeteciler Günü'
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Kübranın Düğününü Yaptık
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir