Hemşerileri Yakup Aktaş’ı Unutmadı Bursa’da 2016 yılında kurulan Doğankent Söğütağzı Köyü Derneği yeni hizmet binasının açılışını çok sayıda davetlinin katılımı ile bugün Bursa Osmangazi ilçesi Emek semtinde gerçekleştirdi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Hemşerileri Yakup Aktaş’ı Unutmadı

Hemşerileri Yakup Aktaş’ı Unutmadı Bursa’da 2016 yılında kurulan Doğankent Söğütağzı Köyü Derneği yeni hizmet binasının açılışını çok sayıda davetlinin katılımı ile bugün Bursa Osmangazi ilçesi Emek semtinde gerçekleştirdi.

Eklenme tarihi: 5.11.2018 12:28:39

Sunuculuğunu Giresun Medya Platformu Bursa Temsilcisi Erdal Avcı’nın yaptığı açılış programı Kurtuluş Savaşı ve 15 Temmuz Şehitleri için saygı duruşu ve Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Programı Ak Parti ve İyi Parti Osmangazi İlçe Başkan Yardımcıları, Bursa’da Kurulu bulunan Giresun ve Gümüşhane ili sivil toplum kuruluşlarının birçoğunun temsilcileri katıldı. Törende açılış konuşmasını yapan Söğütağzı Köyü Derneği Başkanı Hikmet Yaldız derneğin yaptığı etkinlikler ve hedefleri ile ilgili bilgiler verdi.

Kuzanlıları Yakup Aktaş’a Vefaya Davet Etti

Kuzanlıların Bursa Emek semtine yerleşmesinde en büyük katkının o dönemin Emek Belediye Başkanı Yakup Aktaş’a ait olduğunu, Aktaş’ın tüm Kuzanlıları kucaklayarak sahiplendiğini belirten Yaldız, “Köylülerimden yılda bir kez bayramda dahi olsa Yakup Aktaş’ı mezarında ziyaret etmelerini, dua okumalarını istiyorum. Köylülerime yaptığı hizmetlerden dolayı kendisini rahmetle anıyorum.” dedi.

Yiyeceğimizin Yarısı Köyden Geliyor

2016 yılında kurulan bir dernek olmalarına rağmen binlerce kişinin katılımı ile bir piknik yaptıklarını, yine 500 kişilik bir iftar programı gerçekleştirdiklerini belirten Hikmet Yaldız, “Bizim köyümüz söğütağzı diye biliniyor ama bizler Kuzanlıyız diyoruz. Canımızın yarısı köyümüzde. Bizim lahanamız, turşumuz, konservemiz köyden geliyor. Yani yiyeceğimizin yarısını köyden karşılıyoruz. Bu nedenle hizmetlerimizi köyümüze ulaştırmak ve köyümüzün ihtiyaçlarını karşılamak içinde çalışmalar yapıyoruz.” dedi

Harşit İsmini Geri Alınması İçin Mücadele Edeceğiz

Harşit sadece bir isimden ibaret değil diyen Yalnız “Harşit tarihi ile Kurtuluş savaşında önemli izleri olan topraklardan bir yerdir. Bir Çanakkale geçilemedi, birde harşit vadisi geçilmedi. Onun için bizlerde Doğankentliler olarak ilçemizin tarihteki ismini tekrar alması için Harşit Federasyonun kuruluşunu tamamlayarak, Giresun Günlerinde bir imza kampanyası başlatmış bulunuyoruz, birçok milletvekilimizin ve hemşerimizin desteği ile de binlerce imzayı Harşit ismini tekrar geri almak için Ankara’da TBMM’yi ziyaret edeceğiz. İnşallah çok yakın zamanda Doğankent İsminin Harşit olarak değiştirilmesini sağlayacağız.” dedi. Yaldız Söğütağzı köyünün eski adı olan Kuzan’ında geri alınması için köylüleriyle fikir alışverişinde bulunacaklarını belirtti.

Kuzan Harşıt’ın Bir Mahallesi Olmalı

Köylerinin Tarihi, yol sorunu ve yayla sorunlarının devam ettiğini, bu konuda da dernek olarak çalışmalar yapacaklarını belirten Yaldız “ Değerli hemşerilerim köyümüz bulunduğu konum itibari ile Doğankent ilçemize en yakın köylerden bir tanesidir. Ancak halen köy statüsünde olduğu için devletimizin birçok imkanlarından faydalanamamaktadır. Söğütağzı köyü olarak merkez belediyemize bağlanarak, belediye hizmetlerinden faydalanmak istiyoruz. Bu doğrultuda hem köyümüz gelişecek hemde ufak bir ilçe konumunda olan Doğankent ilçemizin de nüfusu artarak büyük bir ilçe nüfusuna kavuşacaktır. Bunun için tüm köylülerimden aynı fikirde yer alarak bu konuda bizlere destek olmanızı rica ediyorum.” dedi.

Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Yılmaz Özdemir, Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen ve Giresun Federasyonu Başkanvekili Ali Alim’in yaptığı selamlama konuşmasının ardından dernek merkezinin kurdelası kesilerek yeni hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

Abdullah Öner MERAL

Giresun Medya Platformu

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Şehidin Var Giresun!   Osman Ağa Balmumu Heykeli Sergileni
  Alucra Şöleni Büyük İlgi Gördü   Fatma Anamızı Hakk’a Yolcu Ettik
  Mursallılar Genel Kurulu Yapıldı   Meclis Üyelerine Veda Yemeği
  Tirebolu’da Deprem Haftası Tatbikat   Suriyeli Tutsak Kadınlara Özgürlük
  Uluslararası Sempozyuma Ev Sahipliğ   Halkımıza Teşekkür Ediyoruz
  Ankara’dan Gelip Dayanışma Rüzgârı   Turizmin Problemleri Tartışıldı
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ezan İslamın Sesidir
İbrahim BALCIOĞLU

Kardeşim Muhtar Adayı
Mustafa K. NASUHOĞLU

Bektaş Kar Festivali Yapı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Liderler, Amirler Hata Ya
Ahmet ÖZDEMİR

Hey TRT, Sağlıkta Nereye!
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Müftü Amcam ve Tespih
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Kübranın Düğününü Yaptık
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir