Fidanlar, Fidanlarla Büyüyecek Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 'Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor' ağaçlandırma işbirliği protokolü kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Çevre   

Fidanlar, Fidanlarla Büyüyecek

Fidanlar, Fidanlarla Büyüyecek Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 'Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor' ağaçlandırma işbirliği protokolü kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Eklenme tarihi: 9.11.2018 14:40:34

“Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” projesi kapsamında 06 Kasım Salı günü Bulancak ilçesi Paşakonağı Yaylasında fidan dikim törenine katılan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “Yemyeşil bir Türkiye’yi sizin minicik ellerinizle ama kocaman yüreğinizle beraber inşa edeceğiz” dedi. 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinlikte, ülkemizin geleceği gençlerimizle daha yeşil bir Türkiye için 10 milyon fidan toprakla buluşturuldu.

“Daha Yeşil Bir Türkiye’yi Birlikte İnşa Edelim” sloganıyla gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinde bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, ağaçlandırma için seferber olunduğunu ve her alanda ağaçlandırma yapıldığını belirterek, 2003 yılından bugüne kadar 4 Milyar 70 Milyon adet fidanın toprakla buluşturulduğunu, 2002 yılında 208 milyon dekar olan orman alanlarımızın 2018 yılı itibariyle 223 milyon dekara çıkarıldığını kaydetti. Vali Sarıfakıoğulları, “Sevgili yavrularımız, sevgili öğrencilerimiz bugün minicik avuçlarınızla, minicik ellerinizle fidanlar buluşacak ve sadece Giresun’umuz değil 81 ilimizi yemyeşil hale getireceğiz. Bu sizin kocaman yüreklerinizle gerçekleşecek bir olay. Yeşil bir Türkiye hepimizin arzu ettiği şey. Geçen yıl bu çalışmayı Bulancak merkezimizde gerçekleştirdik. Bulancak Merkez Sarayburnu Camimizde, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ağaçlandırma çalışmalarına sizlerle beraber imza attık. Bu yılda Milli Eğitim Bakanlığımızla, Tarım ve Orman Bakanlığımızın beraber imzaladığı protokolle 500 öğrencimiz ve öğretmenleri, kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileri, değerli çalışanları ile beraber bu mutluluğa ortak olacağız. Sevgili çocuklar, ağaçlandırma hem ekonomik anlamda katkı sağlayacak ülkemize, hem de yeşil bir doku doğasıyla özlemimizi gidereceğiz, hem de erozyonla mücadele etmenin en etkin yolunun da kapısını aralamış olacağız. İnşallah yemyeşil bir Türkiye’yi sizin minicik ellerinizle ama kocaman yüreğinizle beraber inşa edeceğiz” diye konuştu.

Orman Bölge Müdür Vekili Halil Oflu, da yaptığı konuşmasında; ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak ve bu tür faaliyetlere katılan gençlerimizde orman ve ağaç sevgisini geliştirmek, çevreye duyarlı birey olarak yetişmeleri ve çevrelerini korumaları konularında farkındalığın yükseltilmesini sağlamak amacıyla son 10 yılda ülkemizde 49 bin 790 okul bahçesinde 8,7 Milyon adet fidanı toprakla buluşturduklarını belirterek “Bu kapsamda Giresun ilimizde; Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü kapsamında 20 milyon 563 bin 716 adet, Ceviz, Badem ve diğer GGT ağaçlandırmalarında 320 bin 900 adet,  yine okul bahçesi, ibadethane, mezarlık, hatıra ormanı, yol kenarı ve sağlık ocağı, maden sahası rehabilitasyonu ağaçlandırmalarında da 92 bin 617 adet olmak üzere toplam 20 milyon 977 bin 233 adet fidanı toprakla buluşturduk.  Bugün ilk fidanları dikeceğimiz bu tören sonrası; Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki protokole göre Giresun İlimizde 34 bin 852 adet fidan da toprakla buluşturulacak” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Sarıfakıoğulları; öğrenciler ve törene katılan kamu çalışanları ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirerek, diktiği fidanlara ilk can suyunu verdi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Çevre HABERLERİ
  Belediye Çalışmalarını Hızlandırdı   Piraziz Belediyesinden Ramazan Temi
  Yol Açma Çalışması Başlatıldı   Mezarlıklarda Anneler Günü Temizliğ
  Osmanağa Parkı’nda Çalışmalar Başla   Sayfiye Mahallesinde Çalışmalar Sür
  Kaldırım Çalışmaları Devam Ediyor   Meydana 12 Bin Çiçek Dikiliyor
  Üç Ana Caddede Onarım Çalışması   Çevre Düzenlemeleri Devam Ediyor
  Yunus Balığı Karaya Vurdu   Belediye Ekipleri Çalışmalarına Dev
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan ve İnfak
İbrahim BALCIOĞLU

İSMMMO Seçimleri Üzerine.
Mustafa K. NASUHOĞLU

Söz Gümüşe, Sükût Altındı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Çan Kulesi Ne Zaman Yıkıl
Ahmet ÖZDEMİR

Sıcak, Sıcak, Çok Sıcak…
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir