Genel Kurulun Kazananı Giresun Oldu Giresun Federasyonu 4.Olağan Genel Kurulu Üsküdar Belediyesi Burhaniye Gençlik Merkezinde yoğun bir kalabalık eşliğinde gerçekleştirildi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Genel Kurulun Kazananı Giresun Oldu

Genel Kurulun Kazananı Giresun Oldu Giresun Federasyonu 4.Olağan Genel Kurulu Üsküdar Belediyesi Burhaniye Gençlik Merkezinde yoğun bir kalabalık eşliğinde gerçekleştirildi,

Eklenme tarihi: 3.12.2018 11:52:33

İki listenin yarıştığı seçimde Mehmet Kuğu Giresun Federasyonu yeni dönem başkanı olarak tekrar güvenoyu aldı. Yapılan oylamada Mehmet Kuğu 106, Abdullah Akgün ise 68 oy aldı.

Tüzük Değişikliği Genel Kurula Damga Vurdu

İstanbul’da faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarından en güçlüsü ve yaptığı etkinlikler ile adından söz edilen Giresun Federasyonunun Üsküdar Belediyesi Burhaniye gençlik Kültür merkezinde yapılan 4. Olağan kongresinde Başkan Mehmet Kuğu güvenoyu alarak yeni dönem için tekrar yetki aldı.

Yoğun ilgi gösterilen Genel kurula TBMM İdare amiri ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, CHP İstanbul milletvekili Gülizar Emecan, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, BBP MKYK üyesi Mustafa Mican, Esenyurt Belediye başkan aday adayı Abdurrahman Ada, AK Parti Başakşehir ilçe Başkanı Sebahattin Kayas, Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Salim Öztürk, MHP Tirebolu Belediye Başkan adayı Fikri Şen, MHP Görele Belediye Başkan adayı Ertuğrul Melikoğlu, CHP Beykoz Belediye Başkanı aday adayı Gökhan Taneri Vural, AK Parti Gaziosmanpaşa belediye Başkan aday adayı Şahin Pirdal, TÜKODER Genel Başkanı Aziz Koçal, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, bürokratlar, iş adamları, STK başkanları, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları, delegeler ve davetliler katıldı.

Giresun Federasyonu Başkan yardımcısı Fatih Aydın’ın sunduğu Genel kurulda, Divan Başkanlığına Av. Mehmet İpek, kâtip üyeliklere Suna Özbayram ve Hasan Cebbar seçildi.

Divan heyeti gündem gereği saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra faaliyet raporları ile denetim raporlarının okunmasının ardından yapılan oylama sonucunda raporlar ibra edildi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan ve TBMM İdare amiri ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan protokol konuşmaları yaparak genel kurulun hayırlı olmasını temenni ettiler.

Fatih Aydın, Giresun Federasyonu yönetim kurulu adına faaliyet raporunu genel kurula sunduğu faaliyet raporunda yapılan çalışmaların özetini sinevizyon eşliğinde anlattı.

Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, açılış konuşmasını yaptıktan sonra delege sisteminde tüzük değişikliğine gideceklerini belirterek, genel kurul üyelerinden yetki verilmesini istedi. Başkan Kuğu, tüzük değişikliği ile ilgili verdiği bilgide; "Federasyonumuzda seçim sistemi; federasyona üye derneklerimizin her seçim döneminde vermiş oldukları delegelerimizin oyları ile seçilir.Şu an federasyonumuza üye dernek sayımız 16’dır ve bu 16 dernek üzerinden Giresun’umuzun bütün ilçelerini temsil edecek delegeleri federasyonumuza kazandırıyoruz. Oysa Giresun’umuzun her ilçesinin bu büyük metropol kentte bir ve bir kaç derneği mevcut o halde tüzüğümüz de var olan 50 ve yukarı sayıda üyesi olan il ilçe köy derneklerimizden talep edenler Giresun federasyonunun yönetim kurulu kararı ile federasyona üye olabilir denen ilgili maddesini Genel kurulda değiştirerek Giresun ilçeleri adına kurulmuş olan her ilçeden bir ana derneğin federasyonumuza kaydını sağlayacak şekilde değiştirilmesini talep ediyoruz. Dolayısı ile de her ilçe temsilcisinin ve delegelerinin Giresun’un ilgili ilçe derneğinden delege olarak federasyonumuza gelmesini sağlamak istiyoruz. Bu kongremizde bu tüzük değişikliğini yaptığımızda bundan sonraki kongrelerde her ilçenin temsilcileri ve delegeleri de kendi ilçe derneği üzerinden gelmiş olacak.

Kuruluşumuzdan bu güne kadar temsilde adaleti sağlamak adına Giresun’un her ilçesinden eşit miktarda yöneticimizi federasyon yönetimine katılımlarını diğer üye derneklerimiz üzerinden sağlamıştık. Bu defa bu değişiklik yapıldığı takdirde her ilçe temsilcisi kendim ilçe derneğinin delegesi olarak gelmiş olacak. Örneğin Şebinkarahisarlı bir delege veya yöneticimiz Şebinkarahisar Derneği üzerinden katılmış olacak" ifadelerini kullandı.

Tartışmaya açılan tüzük maddeleri sonucunda delegeler görüş ve düşüncelerini aktararak tüzük değişikliklerinin kabulü yönünde oy kullandılar.

Başkan adayı olduğunu açıklayan Muhittin Çelik, daha sonra verdiği listesini geri çekerek aday olmadığını belirtti.

Başkan adaylarının genel kurulda hitap etmesinden sonra yapılan oylama sonuncunda heyecanlı bekleyiş sonucunda sandıktan çıkan sonuca göre Mehmet Kuğu 106 oy, Abdullah Akgün 68 oy aldı.

Divan Başkanı Av. Mehmet İpek, yeni dönemde Mehmet Kuğu’nun delegelerden yetki aldığını söyleyerek, sonuçların hayırlı olmasını temenni etti. İki başkan adayı genel kurul sonucunda delegelere teşekkür ederek birbirlerine başarılar dilediler.

Abdullah Akgün, delege olmayanların yönetim kurulu listesinde olduğunu bunu tutanağa geçirmek istediklerini belirterek sonuca itiraz etti.

Haber: Sadi Toygar

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Giresun Vakfı Genel Kurulu Yapıldı   Harşitliler TBMM’ye Çıkarma Yaptıla
  Giresunlular GOPARK'a Sığmadı   Ozan Arif Vefat Etti
  Camianın Dağınıklığı Acilen Toparla   Tirebolu’da Uzun’la Dijital Rüzgar
  Giresunlulardan Yardım Kampanyası   Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
  Tirebolu’daki Yangın Korkuttu!   Başkan Karadere Gençlerle Buluştu
  KOGİDEF’de Elmas dönemi   EMITT Turizm Fuarı Yapıldı
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ölüler Dini mi?
İbrahim BALCIOĞLU

O Adam Benim Babam
Mustafa K. NASUHOĞLU

Tanzim Satış Hikâyesi Yen
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Soğan, Patates Seçimin Ka
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Serencam-ı Dünya
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Bigadiç Leylekler ve Çocu
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Kübranın Düğününü Yaptık
Sel Yaraları Sarılacak
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir