Giresun’un Gürleyen Sesi Giresun Federasyonudur TBMM İdare amiri ve Giresun Federasyonu Onursal Başkanı Hasan Turan, Giresun Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Giresun’un Gürleyen Sesi Giresun Federasyonudur

Giresun’un Gürleyen Sesi Giresun Federasyonudur TBMM İdare amiri ve Giresun Federasyonu Onursal Başkanı Hasan Turan, Giresun Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.

Eklenme tarihi: 4.12.2018 14:34:13

Turan ‘’Federasyonumuzun yıpranmasına asla müsaade etmeyelim, her zaman birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim" dedi.  Milletvekili Hasan Turan;’’Değerli olan bir şeye herkes sahip olmak ister, eğer değerli değilse kimse sahip olmak istemez. İşte bugün 2 tane adayımız var, bir heyecan, bir yarış var. Buda bunun göstergesidir. Dünden bugüne meşalenin yanması için kim emekte bulunduysa, ne kadar emekte bulunduysa hepsinden Allah razı olsun.

Tabii ki Federasyonumuz İstanbul’da önemli bir güç oluşturmuştur, Giresun toplumunun gürleyen sesi olmuştur, yaptığımız organizasyonlar bunun göstergesidir. Giresun sivil toplum kuruluşlarının geçmişten bugüne kadar bölgesine ve memleketine sayısız hizmetleri ve katkıları olmuştur. 50-60 yıl evvel gelenler toplumsal birliktelik ve dayanışma için dernekleşme yoluna giderek bugün İstanbul’da önemli güce oluşmuştur. Örnek olarak verebilirsek Giresun-Ordu Havaalanı bizlerin, sizlerin baskısı ve gayreti ile oluşmuştur. 253 bin imzayı toplayarak zamanın Başbakanına ‘’bizler bir an önce Giresun’a uçakla gitmek istiyoruz’’ diyerek parmağını kaldıran bu kardeşinizdir.

Yine o zamanın Başbakanına ‘’Eğribel Tünelinin ışığını görmek istiyoruz’’ diye cümleler kullanan bu kardeşiniz konuşuyor. Hangi anlayıştan olursa olsun, toplumun hukukunu, beklentilerini söylemekten çekinmedik, bunu ilgili kurum ve kişilere söylemekten hiç geri durmadık. Bunları bizim Federasyonumuz şimdiye kadar yaptı ve sizlerin desteği ile yapmaya devam edecektir. Bayrağı hiç yere düşürmediler, burada kimlerin emeği varsa bütün kardeşlerime teşekkürlerimi arz ediyorum.

Bundan sonra seçilecek olan yönetime başarılar diliyorum, ama “kim kazanırsa kazansın, kazanan Giresun olsun.’’ Ama seçim sonucunda bu amacın dışına çıkılırsa amaca uygun davranılmamış olur. Birbirimizi kırmadan, nezaket kuralları çerçevesinde kazanan kardeşimizin elini sıkarak ‘’kardeşim bundan sonra birlikte beraber yol yürüyeceğiz, bize de ne düşüyorsa yanınızdayız’’ diyerek yola devam edilmelidir. Giresun’un tarihine, kültürüne, misyonuna, örf, adet ve geleneğine uyan bir davranış olacaktır. Federasyonumuzun yıpranmasına asla müsaade etmeyelim, her zaman birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Bundan sonraki kongrelerimizi de bu şuur ve anlayış ile yapmaya devam edelim, hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum’ ’dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  KEİPA’ya Ev Sahipliği Yapacağız   Ombudsmanlık Demokrasiyi Güçlendiri
  CHP’lİ Meclis Üyeleri de Onayladı!   Topal Osman Ağa Önemli Bir Değerimi
  İç Yol Belediyemize Devrediliyor   Belediyeler Birliği Meclis Üyeleri
  Belediyeler Birliğinde Adaletsiz Se   Saadetli Gençler Çanakçı’ya Sahip Ç
  Belediye Meclisi Mayıs Ayı 2. Topla   Kamu Mallarının Niye Satıyorsunuz?
  Hız Kesmeden Hizmetlere Devam   Altınordu Belediyesine Alucralı Baş
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan ve İnfak
İbrahim BALCIOĞLU

İSMMMO Seçiminin Düşündür
Mustafa K. NASUHOĞLU

Söz Gümüşe, Sükût Altındı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Çan Kulesi Ne Zaman Yıkıl
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir