Giresun Vakfı Genel Kurulu Yapıldı Giresun Vakfının 10. Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi günü İstanbul Bayrampaşa Titanic Otel’de yoğun bir katılımcı eşliğinde gerçekleştirdi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Giresun Vakfı Genel Kurulu Yapıldı

Giresun Vakfı Genel Kurulu Yapıldı Giresun Vakfının 10. Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi günü İstanbul Bayrampaşa Titanic Otel’de yoğun bir katılımcı eşliğinde gerçekleştirdi.

Eklenme tarihi: 20.2.2019 16:14:34

Giresun Vakfının Olağan Genel Kuruluna siyasilerin yanı sıra, işadamları, bürokratlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılırken, tek listeyle gidilen kongrede mevcut başkan Ahmet Dokumacı yeniden güven tazeleyerek üçüncü kez Giresun Vakfı Başkanlığına seçildi.

Giresun Vakfı Genel Sekreteri Hasan Ekmen Olağan Genel Kurulunun herkese hayırlı uğurlu olması temennisiyle Genel Kurulun başladığını belirterek Divan heyetinin teşekkülü için üyeler tarafından verilen ortak imzalı dilekçeyi okuyarak oylamaya sundu. Oylama sonucunda divan başkanlığına Prof. Dr Ahmet İncekara, katip üyeliklerine ise Av. Kemal Temel ve Av Hakan Arif Ayık seçildiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Giresun Vakfı Genel Sekreteri Hasan Ekmen tarafından 2018-2019 yılı Faaliyet Raporu okundu. Ekmen Faaliyet Raporunu katılımcı üyelere başlıklar altında sundu.

Faaliyet raporu ve tahmini bütçenin okunması ve üyeler tarafından ibrasının ardından denetim kurulu raporu okundu. 2019-2020 yılı Giresun Vakfı geçici bütçesinin yaklaşık 1 milyon 200 bin TL olduğunu belirtti. Denetim kurulu rapor hakkında Rasim Sezer genel kurulu bilgilendirdi. Ardından denetim kurulu raporu da üyelerin oylarına sunularak ibra edildi.

Denetim Kurulu Raporunun ibrasından sonra genel kurul üyelerine hitaben bir selamlama konuşması yapan başkan Ahmet Dokumacı, geçmiş yılların kısaca özetini sunduktan sonra yeni olağan kongrede vakıf yönetiminin kadrosunu güçlendirdiklerini, mevcut üyelerin yanı sıra Giresun Vakfına enerji ve güç katacak yeni üyelere de kapılarını açacaklarını belirtti. Giresun Vakfının son dört içinde eğitim alanında ki gençlere yönelik eğitim burslarının bundan sonra da devam edeceğini, bürokratik ve siyasi alanda Giresun'a hizmet edecek olan Giresunlu bürokratlar buluşmasına öncülük ettiklerinin de altını çizdi. Başkan Dokumacı, Giresun Vakfının bu anlamda bir koordinasyon vazifesi göreceğini sözlerine ekledi. Başkan Dokumacı ayrıca, “Biz büyük Giresun, büyük Karadeniz ve büyük Türkiye projesini oluşturabilirsek lobicilik anlamında en ileri gelen il oluruz.” sözlerini sarf etti. Dokumacı, “Çünkü biz sayısal olarak İstanbul’da Karadeniz ili olarak en önlerde yer alan bir iliz. İstanbul’da 3. sıradayız. Trabzon’dan, Ordu’dan, Samsun’dan, Rize’den öndeyiz. Giresun’a bir bütün olarak bakıyoruz” dedi.Giresun Vakfı’nın İstanbul’da Giresun ile ilgili sivil toplum kuruluşları arasında çatı bir kuruluş olduğunu, Giresun’un marka şehir olma yolunda çalışmalar yürüttüklerini, lobicilik ve “Giresun dayanışması konusunda rol model olacağız.” diyen başkan Dokumacı, sahil kesimi ile Giresun'un iç bölgelerinde yer alan yaşam merkezleri arasında ki kültürel, sosyal ve ekonomik işbirliğinin geliştirilmesine öncülük edeceklerini belirtti.

Genel Kurulda söz alan Giresun Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk, İstanbul Ak Parti Milletvekili Hasan Turan, Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Ak Parti Zeytinburnu Belediye Başkan adayı Ömer Arısoy, CHP Zeytinburnu Belediye Başkan adayı Dr. Adil Emecan genel kurulda söz alarak duygu ve düşüncelerini ifade eden birer selamlama konuşmaları yaptılar.

Giresun Vakfı’nın yeni yapılan olağan kongresinde Ahmet Dokumacı güven tazeleyerek yeniden üçüncü kez Giresun Vakfı başkanı seçildi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  19 Mayıs İstikbal Mücadelemizin Baş   Coşku ve Heyecanla Kutluyoruz
  Sadi Toygar’a Teşekkür Plaketi Veri   Tepkiler Sonuç Verdi; Belgesel İpta
  Öden, Hemşireler Gününü Kutladı   TİRDEF İftarı Zeytinburnu’nda Yapıl
  Bulancak Belediyesi artık e-devlet’   Giresun Camiası İftarda Buluştu
  Ramazan’da 120 Ülke ve Bölgedeyiz   Harun Şahin Yeniden Başkan
  Engelleri Birlikte Aşacağız   Giresun Medya Platformu Piknikte Bu
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan ve İnfak
İbrahim BALCIOĞLU

İSMMMO Seçimleri Üzerine.
Mustafa K. NASUHOĞLU

Söz Gümüşe, Sükût Altındı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Çan Kulesi Ne Zaman Yıkıl
Ahmet ÖZDEMİR

Sıcak, Sıcak, Çok Sıcak…
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir