Uluslararası Sempozyuma Ev Sahipliği Yaptık Görele Belediyesi ve Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen ‘III. Uluslararası Hocalı Soykırımı ve Türk Dünyası Sempozyumu’na ev sahipliği yaptı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Uluslararası Sempozyuma Ev Sahipliği Yaptık

Uluslararası Sempozyuma Ev Sahipliği Yaptık  Görele Belediyesi ve Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen ‘III. Uluslararası Hocalı Soykırımı ve Türk Dünyası Sempozyumu’na ev sahipliği yaptı.

Eklenme tarihi: 28.2.2019 11:50:18

Görele Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde gerçekleştirilen uluslararası sempozyuma Görele Belediye Başkanı Tolga Erener’in yanı sıra, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Azerbaycan Milletvekili Prof. Dr. Yakub Mahmudov, Eski Devlet Bakanı Prof. Dr. Abdulhalük Mehmet Çay, akademisyenler ile kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Görele’nin böylesine önemli bir sempozyuma ev sahipliği yapmasının gurur verici olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Tolga Erener, “Bir Türk enstrümanı olan kemençenin başkenti Görele’ye hoş geldiniz. Giresun Üniversitesinin merkezinde düzenlenmiş olan uluslararası bir sempozyumu Görele’ye taşıdılar. Gerçekten de ilçem için heyecan verici bir olaydı. Bir beyin fırtınasının çok önemli konularının tartışıldığı güzel bir etkinliği ilçemizde gerçekleştirdik. Görele yaklaşık 1400 yıllarda kurulmuş, belediyesi 140 yıllık, Türklerin Çepni boyunun yaşadığı bir ilçedir. Kemençenin başkenti olan ilçemiz birçok önemli sanatçılar yetiştirmiştir. Siyasette bilim adamlarımız çok sayıda var. Biz böylesine önemli sempozyumlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. İnşallah burada tartışılacak olan sorunlar bizlere ışık olacaktır” dedi.

Başkanlığını Doç. Dr. İrade Mammadova’nın yaptığı oturumun birinci panelinde Doç. Dr. Pervana Mammadlı, Güney Azerbaycan edebiyatında Karabağ faciası, Dr. Öğr. Üyesi Hilal Şahin, bölgesellikten uluslararasına uzanan iki sorun Dağlık Karabağ ve Keşmir, Uzman Eğitimci Yazar Meral Bahar, 21. Yüzyılda Türk dünyasının dil ve edebiyat rotası, Dr. Öğr. Üyesi Abbas Karaağaçlı Kuzey Kafkasya’da köktendirici hareketler ve eğilimler, Y. L. Öğrn. Hakan Ertuğral, dünden bu güne Azerbaycan, Ermenistan ilişkileri üstüne bir değerlendirme, Y. L. Öğrn. Hasan Altuntaş, Filistin’e yapılan Yahudi göçleri hakkında bilgiler verdi.

Başkanlığını Doç. Dr. Sadagat Abbasova’nın yaptığı ikinci panelde ise, Dr. Öğr. Teymur Gasımlı, Hocalı Soykırımının uluslararası arenada tanınması, Dr. Ayşe Yılmaz Balkan, Akil Abbas’ın ‘Dolu’ romanı, Dr. Öğr. Çağatay Balcı, ‘Risk Toplumu’ kavramı çerçevesinde, Sovyet sonrası Türk dünyasında Radikalizm, Eğitimci Yazar Talip Keleş, İpek yolu üzerinde XX. Yüzyıl Türk dünyasının olumsuz özellikleri, toplumsal kırılmalar, Y. L. Öğrn. Tuğçe Selin Erden IŞİD Terörü ve katliamları hakkında bilgiler verdi.

Sempozyum Görele Şehitliğini ziyaret ve mini kemençe dinletisinin ardından sona erdi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Festival Ekipleri Başkanı Ziyaret E   Şehit Annesinin Dileği Yerine Getir
  Festival Coşkusu Başladı   Çataklılar Hocalarına Sahip Çıktı
  Bulancak’ta Öncelik Yayaların!   19 Mayıs İstikbal Mücadelemizin Baş
  Coşku ve Heyecanla Kutluyoruz   Sadi Toygar’a Teşekkür Plaketi Veri
  Tepkiler Sonuç Verdi; Belgesel İpta   Öden, Hemşireler Gününü Kutladı
  TİRDEF İftarı Zeytinburnu’nda Yapıl   Bulancak Belediyesi artık e-devlet’
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan ve İnfak
İbrahim BALCIOĞLU

İSMMMO Seçiminin Düşündür
Mustafa K. NASUHOĞLU

Söz Gümüşe, Sükût Altındı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Çan Kulesi Ne Zaman Yıkıl
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir