Başkan Aksu’dan 7 Yeni Proje Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu 10 gün önce açıkladığı birinci etap projelerin ardından ikinci etap 7 yeni projeyi daha düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Başkan Aksu’dan 7 Yeni Proje

Başkan Aksu’dan 7 Yeni Proje Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu 10 gün önce açıkladığı birinci etap projelerin ardından ikinci etap 7 yeni projeyi daha düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

Eklenme tarihi: 5.3.2019 14:19:42

Geçtiğimiz günlerde Belediye Hastanesi, Milli Mücadele Karazıpkalılar ve Osman Ağa Müzesi, Mahalle Kreşleri, Öğrenci Konuk Evi, Modern Taksi Durakları, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Kültür Sanat Merkezi, Tam Otomatik Otopark ve Tekstil Fabrikası projelerini açıklayan Başkan Aksu açıkladığı ilave 7 yeni proje ile toplantıya katılanların büyük alkışını aldı.

Toplamda 1300 Giresun çocuğuna daha iş imkanı sunacağını söyleyen Başkan Aksu 10 yıllık süre içinde toplumun tamamının belediye başkanı olmayı başardığını belirtti. Başkan Aksu; “Giresun bizim en büyük sevdamız. Bu şehre hizmet etmekten onur duyuyorum. Halk bizim hizmetlerimizi takdirle karşılıyor. Halkın içinde olmak benim sadece seçim zamanları yaptığım bir şey değil, her zaman bu böyle oldu. Çünkü ben halkın içinden biriyim, halkın içinden geldim. Giresun’u siyasi hayatı bu şehre çivi çakmamış insanlara teslim etmeyin. Ben lafa bakmam, icraata bakarım. Biz İnsanlarımız Atatürk Meydanı’nda otursun denizi seyretsin diye meydan yaptık. Kendileri denizin önünü kapattılar, şimdi çıkmışlar, şehri denize kavuşturacağız diyorlar. Biz yaptıklarımızı konuşuyoruz. Projelerimizi tüm detayı ile paylaşıyoruz. Bizde hayal ürünü yok. Önce Dereli ve Batlama yollarını yapsınlar 15 yıldır aynı halde duruyor. Beceriksiz siyasetçiler yüzünden şehrimiz Ordu ve Trabzon’un arasına sıkıştı kaldı. Şehrin trafik sorunundan bahsediyorlar hala Güney Çevre Yolu ile ilgili bir çabaları yok. 16 yıldır yapamadığın Güney Çevre Yolu şimdi mi aklınıza geldi?” diye sordu.

GÜÇLERİ YETMEYECEK

Belediye Başkanı Kerim Aksu basın toplantısında şöyle devam etti; “Gördüğünüz gibi projeler açıklıyoruz ve hepsinin yerleri belli hepsi yapılabilecek uygulanabilecek projeler. Benim bu şehrin geleceği ile ilgili hayallerim var. Sahilleri elimizden aldılar, bugün sahillerde bırakın hizmeti bir ışıklandırma dahi yok. Ne yaparlarsa yapsınlar Giresun halkını cezalandıramayacaklar. Ben bu halkı arkama alacağım ve ne pahasına olursa olsun kepçeyi koyup sahillerin tamamını sökeceğim. En baştan yeniden yapacağım. Gelsinler bu halkı durdursunlar. Artık yeter kendileri hiçbir şey yapmıyorlar, bıraksınlar ben onların yapması gerekeni de yaparım. Sahillerin tamamını yenileyip plajlarda yeni düzenlemeler yapacağım. Sahillere kaldırım, koşu yolu, bisiklet yolu ve ışıklandırma yapacağım’’.

AKPLİ BELEDİYELER MAAŞ ÖDEYEMİYOR

Belediyenin mali durumu üzerine sorulan bir soruyu yanıtlayan Aksu; ”Belediyemiz bugün bütün birimleriyle beraber var gücüyle vatandaşlarımıza hizmet için çalışıyor. Sürekli bir algı yaratmaya çalışılıyor, ancak kendilerinin yönettikleri belediyelere bakın birçoğu iflas bayrağını çekmiş, işçileri 5-6 aydır maaş alamıyor, eylem yapıyor. Ben onları önce ilçe belediyelerinin mali durumunu düzeltmeye davet ediyorum. Kimse endişe etmesin Giresun Belediyesi her yönüyle en güçlü belediye” dedi.

FARKLA ÖNDEYİZ

Gazetecilerin seçim için sorduğu bir soruyu cevaplayan Başkan Aksu; ”Vatandaş kararını vermiş, suni baskılarla halkı kimse sindiremez. Bana sormanıza gerek yok vatandaşın içine girin seçimin sonucunu size söylesinler. Bunu ben söylemiyorum, vatandaşlarımız söylüyor şuan ki tabloda büyük farkla öndeyiz. Vatandaş yalan yanlış hayal satan insanlara oy vermiyor, bir söz var ya ‘’Ne yaptığını bilirsem, neler yapacağını tahmin ederim. Baskılara rağmen demokrasi, halk kazanacak. Bizim meclisimizde yasaklı, sakıncalı biri yok. Halkın tüm kesimlerinin temsilcileri var.’’ diye konuştu.

Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun ikinci etap projer tanıtım basın toplantısına Genel İdare Kurulu Üyesi Ünzile Yüksel, CHP İl Başkanı Fikri Bilge, İyi Parti İl Başkanı Ahmet Memiş, CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Belediye ve İl Genel Meclisi adayları ve basın mensupları katıldı.

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Ombudsmanlık Demokrasiyi Güçlendiri   CHP’lİ Meclis Üyeleri de Onayladı!
  Topal Osman Ağa Önemli Bir Değerimi   İç Yol Belediyemize Devrediliyor
  Belediyeler Birliği Meclis Üyeleri   Belediyeler Birliğinde Adaletsiz Se
  Saadetli Gençler Çanakçı’ya Sahip Ç   Belediye Meclisi Mayıs Ayı 2. Topla
  Kamu Mallarının Niye Satıyorsunuz?   Hız Kesmeden Hizmetlere Devam
  Altınordu Belediyesine Alucralı Baş   Bulancak Belediyesi’nde Görev Değiş
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan ve İnfak
İbrahim BALCIOĞLU

İSMMMO Seçimleri Üzerine.
Mustafa K. NASUHOĞLU

Söz Gümüşe, Sükût Altındı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Çan Kulesi Ne Zaman Yıkıl
Ahmet ÖZDEMİR

Sıcak, Sıcak, Çok Sıcak…
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir