İngiltere’de İş Fırsatları mı Doğuyor Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor, Brexit sonrası dünyada, işbirliği fırsatları için İstanbul’a geldi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

İngiltere’de İş Fırsatları mı Doğuyor

İngiltere’de İş Fırsatları mı Doğuyor Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor, Brexit sonrası dünyada, işbirliği fırsatları için İstanbul’a geldi.

Eklenme tarihi: 10.4.2019 11:41:25

Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor Peter Estlin, İstanbul’da  iş dünyasından liderler, regülatörler, ve meslek örgütleri ile Londra ve Türkiye arasındaki iş bağlarının kuvvetlendirilmesi yönünde bir dizi görüşme yaptı. Bu çerçevede Türkiye’deki İngiliz Ticaret Odası – BCCT ve Birleşik Krallık Başkonsolosluğu Ticaret Birimi - DIT organizasyonu ile Türkiye Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği - TÜSİAD üyelerinin katıldığı bir toplantı düzenlendi.

“Brexit sonrası finans ve hizmet sektörlerinde Türkiye – Birleşik Krallık işbirliğini güçlendirmek” başlıklı toplantıda sektörler açısından fırsatlar ve ortaklıklar üzerine görüşler paylaşıldı. Brexit sonrası dünyada, Türkiye ve Birleşik Krallık arasında dijital becerilerin ve finans teknolojileri (fintech) ekosisteminin geliştirilmesi, teknoloji girişimlerinin fonlara erişiminin kolaylaştırılması, sigorta hizmetlerinin dijitalleşmesi ve İstanbul’un bir finans merkezi olarak desteklenmesi gibi alanlardaki işbirliğinin güçlendirilmesi için yapılabilecekler ele alındı. Toplantı sırasında yapılacak işbirliklerinde sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi ile karşılıklı know-how ve üretim sinerjisinin güçlendirilmesi görüşü öne çıktı.

Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor Peter Estlin, İstanbul ziyaretiyle ilgili olarak görüşlerini “Türkiye, City of London (Londra Finans Merkezi) ve Birleşik Krallık’ın finansal hizmetler endüstrisi için son derece büyük ve uzun soluklu fırsatlar sunuyor. Birleşik Krallık ve Türkiye arasındaki ticari ilişkiler halihazırda bir başarı hikayesi olarak karşımızdadır. İstanbul ziyaretim sırasında, karşılıklı büyümeyi teşvik edebilme konusunda iş dünyasından temsilcilerle fikir alışverişinde bulunduk. Birleşik Krallık, halihazırda Türkiye ile kuvvetli ticari ilişkilere sahip. Bu ziyaretimin amacı gelecek yıllarda da ilişkimizin daha  derinleşmesi ve büyümesi için katkı sağlayabilmek oldu.” şeklinde ifade etti.

Birleşik Krallık Finans Merkezi City of London ile ticari ilişkilerin kuvvetlendirilmesi amacıyla Birleşik Krallık’ın finansal ve profesyonel hizmetler sektörlerinin küresel elçisi Lord Mayor, iş dünyası temsilcileriyle birlikte gerçekleştirdiği İstanbul ziyareti süresince, iç ve dış yatırım fırsatları üzerine görüşmelerde bulundu.

Lord Mayor’a Türkiye ziyaretinde finans teknolojisi, varlık yönetimi ve özel sermaye gibi öncü City (Londra Finans Merkezi)endüstrilerini temsil eden Birleşik Krallık firmalarının yer aldığı üst düzey bir delegasyon eşlik etti.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Un Sektörünün Kalbi Antalya’da Atac   Afrika Ekonomide Parlayan Bir Yıldı
  Kümede Kalma Mücadelesi Veriyoruz   e-Ticaretin Öncüleri e-İhracat İçin
  Ekonomide Uzun Dönemli Hedeflere Od   İlk Emlak Acenteleri Kooperatifi Ku
  Hadımköy İhracatçısı Bangladeş’e Aç   Paketten Yerli Üretime Destek Çıktı
  Para Politikası Ahlaki Temellere Da   İngiltere’de İş Fırsatları mı Doğuy
  Ekonomiye ve Yerli Otoya Odaklanalı   Üretici Market Fiyatlarında Mart Ay
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Takvâ Elbisesi Yoksa…
İbrahim BALCIOĞLU

Kardeşim Muhtar Adayı
Mustafa K. NASUHOĞLU

Genç İşsizler…
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İstanbul, İstanbul’dur…
Ahmet ÖZDEMİR

Sıcak, Sıcak, Çok Sıcak…
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Taksi ve Taksi Çalışanını
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir