Giresun Üniversitesi Değerlerimize Değer Kattı Giresun Üniversitesi yaşayan değerlerimizle birlikte vefat eden değerlerimizi saygı ile andı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Kültür   

Giresun Üniversitesi Değerlerimize Değer Kattı

Giresun Üniversitesi Değerlerimize Değer Kattı Giresun Üniversitesi yaşayan değerlerimizle birlikte vefat eden değerlerimizi saygı ile andı.

Eklenme tarihi: 2.5.2019 11:15:57

Gazeteci-Yazar-Öykücü, Parlamenter Naim Tirali, Şair Bahtiyar Öztürk (Dayımoğlu), Gazeteci Yazar Giresun Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Mamaşoğlu ile Bestakar-Koro Şefi Cihan Unat Giresun Üniversitesi tarafından ödüle layık görüldüler.

Giresun Üniversitesi Karadeniz Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezi (KARASAM) ve Uluslararası Hukuk Topluluğu tarafından belirli periyotlarla düzenlenen; kültür, sanat, siyaset ve spor alanında Giresun’a katkı sağlamış değerlerin onurlandırıldığı “Üniversitemiz Giresun Değerlerine Sahip Çıkıyor” etkinliğinin dördüncüsü, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un da katılımıyla, 25 Nisan 2019 Perşembe günü Tarihi Rektörlük Binasında gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve KARASAM çalışanlarından Ümran Turgut’un sunumunu yaptığı programın açılış konuşmasını KARASAM Müdürü ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Abbas Karaağaçlı yaptı.

Program kapsamında üniversite ve şehir arasında bir köprü kurduklarını belirten Karaağaçlı, Üniversite olarak sahip çıktıkları Giresun’un önemli değerlerini bilimsel alana da taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Etkinlikler kapsamında bugüne kadar anılan değerlerin yer aldığı bir kitabın basılarak Giresun kent kültürüne kazandırılacağını ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Abbas Karaağaçlı’nın ardından Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun konuştu.

Giresun halkının kültürel etkinliklere sağladığı geniş katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz, şunları kaydetti: “Üniversitemiz, eğitime ve araştırmaya verdiği önem kadar Giresun’un değerlerine sahip çıkma noktasında da kendisine bir misyon üstlenmiştir. Bu misyonun bir parçası olarak kentin tarihi hafızasına ışık tutmak amacıyla Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımız bünyesinde Dijitalleştirme Ünitesi kurduk. Bu ünitede birçok eseri dijital ortama aktardık ve aktarmaya devam ediyoruz. Elinde Giresun’un geçmişiyle ilgili envanterleri olan tüm vatandaşlarımızın bu üniteye katkı sağlamasını bekliyoruz. Bugün dördüncüsünü icra ettiğimiz bu programda, kendi alanlarında Giresun’a hizmet etmiş değerlerimizi anacağız. Ebediyete intikal etmiş olan değerli büyüklerimize Allah’tan rahmet, yaşayan değerlerimize de başarılar dilerken, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.”

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Coşkun'un konuşmasının ardından Ümran Turgut tarafından hazırlanan; Gazeteci-Yazar-Parlamenter Naim Tirali, Ozan Bahtiyar Öztürk (Dayımoğlu), Gazeteci Remzi Mamaşoğlu ve Bestekar-Koro Şefi Cihan Unat’ın hayatlarından kesitlerin yer aldığı kısa film gösterimi gerçekleştirildi.

Film gösteriminin ardından Gazeteci-Yazar-Parlamenter Naim Tirali’nin anısına oğlu Hasan Tirali’ye Ozan Bahtiyar Öztürk (Dayımoğlu) anısına oğlu Ertuğrul Öztürk’e, Gazeteci Remzi Mamaşoğlu ve Bestekar- Koro Şefi Cihan Unat’a plaketleri takdim edildi.

Ayrıca programın duyurulması ve hazırlanması aşamasında katkı sağlayan gazeteciler; Ahmet Bilge, Ufuk Kekül ve Mehmet Yaşar ile köşe yazarları; Şaban Karakaya, Gürsel Ekmekçi ve Yazar Murat Akyol’a teşekkür belgesi verildi.

Takdim töreninin ardından programa katılan davetliler, Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan el sanatları sergisini, Dr. Öğr. Üyesi Merve Yıldırım küratörlüğünde Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğrencilerinin hazırladığı tasarım sergisini ve Halk Eğitim Merkezinden Ülkü Öztürk tarafından hazırlanan cam boncuk sergisini gezdiler.

Yoğun ilgi gören programa Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un yanı sıra; 25 ve 26. Dönem Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Giresun Belediye Başkan Vekili Hasan Yılmaz, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Çelik, Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İ. Cem Feridunoğlu, KARASAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abbas Karaağaçlı, Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram, Yavuzkemal eski Belediye Başkanı Abdullah Önal, STK’lar, gazeteciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Haber-Remzi Mamaşoğlu

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Kültür HABERLERİ
  Aksu Festivali Sergilerle Başladı   Giresun Kitap Fuarı Açılıyor
  Bulancaklı Gençlerde Ramazan Mesais   Bir Kültür Hizmeti Daha Okuyucuyla
  Ramazan Yardımları Başlıyor   36. İl Müftüleri İstişare Toplantıs
  TÜGVA Erzak Çalışması Başlattı   Bu Reçber Bu Acıyı da Yener
  Giresun Üniversitesi Değerlerimize   Fatih Sultan Mehmet Vefa Bekliyor
  Tiyatro Festivaline Yoğun İlgi   Giresun Tiyatro Günleri Başlıyor
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan ve İnfak
İbrahim BALCIOĞLU

İSMMMO Seçiminin Düşündür
Mustafa K. NASUHOĞLU

Söz Gümüşe, Sükût Altındı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Çan Kulesi Ne Zaman Yıkıl
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir