Giresunlular 104 Yılında Sarıkamış'ta Merkezi İstanbul’da bulunan Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu 10 yıldan bu yana sürdürdüğü geleneği bozmadı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Giresunlular 104 Yılında Sarıkamış'ta

Giresunlular 104 Yılında Sarıkamış'ta Merkezi İstanbul’da bulunan Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu 10 yıldan bu yana sürdürdüğü geleneği bozmadı.

Eklenme tarihi: 10.1.2019 11:36:24

Tuzla Belediyesi Başkan Danışmanı ve Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı Hüseyin Koca araç tahsis ederek Giresunlu hemşerilerini şühedanın yoluna katmış oldu. Kafileyi Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Kömürcü ve Sarıyer Giresunlular Derneği Başkan Vekilli Mustafa Civek götürürken Federasyon Başkan Yardımcısı Murat Ay Kars'ta dahil oldu. 4 Ocak Cuma akşamı saat 21.00’de Bağcılarda bulunan Giresun Federasyonu genel merkezinden kalkan otobüs 5 Ocak Cumartesi günü saat 17.30da Kars'a ulaştı.

Kars Karadenizliler Derneği ziyaret edildi. Başkan yardımcı ve Dernek yönetim kurulu üyeleri Giresunlu Ecz Necmi Kocaoğlu ve Rize’de İcra Müdürlüğü yapan Giresunlu Ümit Turan karşıladılar. Kafilenin geceyi geçirdiği Susuz Belediye Başkanı Murat Uray da dernekteki toplantıya katıldılar. Dernek adına söz alan Necmi Kocaoğlu yaptığı konuşmada hemşerilerini Kars’ta görmekten onur duyduklarını belirtirken Kars ve Sarıkamış haķkında bilgiler verdi. Federasyon Başkan Yardımcısı Murat Ay “1500 kilometre uzaklıkta olan siz değerli hemşerilerimiz Karadeniz’in hasretini bir nebze olsun serhat şehrimiz Kars ilimizde aratmıyorsunuz. Gerek belediye başkanımız Murat Bey sizlere gerekse Karadenizliler Derneğimizin Başkanı Prof Dr Muzaffer Alkan ve yönetim kurulu üyelerine Giresun Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Kuğu ve yönetim kurulu ve bizimle buraya gelen dostlarımız adına teşekkür ederim” dedi.

Belediye Başkanı Murat Uray da öncelikle maneviyatı yüksek şehrimiz olan Kars’a, Sarıkamış’a ve Susuz’a hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Sizleri iki yıldır Susuz'da misafir etmekten onur ve şeref duyuyorum. Gelecek sene inşallah yine bekleriz” dedi. Federasyon adına Murat Ay dernek başkan yardımcısının nezdinde dernek başkanına verilmek üzere plaket, federasyonun logosu olan kahve takımını, Necmi Kocaoğlu'na da yöresel ürünlerin olduğu hediye sepeti verdi. Belediye Başkanı Murat Uray’a federasyonun plaketini Piraziz Belediye Başkan Aday Adayı Ali Aydın takdim etti. Organizasyonda büyük emeği olan Mustafa Civek Sarıyer Giresunlular Derneği yönetim kurulu adına Karadenizliler Derneği eski başkanı ve yönetim kurulu üyesi Necmi Kocaoğluna plaketini takdim etti. Geceyi Susuz’da geçiren kafile sabah erkenden Sarıkamış'a yani Allah-ü Ekber dağlarına 6 kilometrelik şehitlere saygı yürüyüşüne katıldı.

Kafilede Piraziz Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Aydın, İşadamı Hakkı Turan, Sefer Kuzu, MHP Gaziosmanpaşa Meclis Üyesi Aday Adayı Ahmet Kara, Giresun Medya Platformundan Şaban Kutlu, Kazım Karaçoban, Ali Kaplan, Sarıyer Giresunlular Derneğinden Ayşe Turan Zikri Topal, Çamoluk Derneğinden Mevlüt Düz, Kazım Karabekir Mevlana Gençlik Derneğinden Galip Tekin, Eynesil Kemerli Köyü Eski Dernek Başkanı Hüseyin İşçi, Yağlıdere Tekkeköyü Derneği Başkan Yardımcısı Salim Önal, Alucralı kardeşlerimiz Osman Nuri Gülep ve Emrullah, Çamoluklu hemşerimiz Murat Dirice katılım sağladılar.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  19 Mayıs İstikbal Mücadelemizin Baş   Coşku ve Heyecanla Kutluyoruz
  Sadi Toygar’a Teşekkür Plaketi Veri   Tepkiler Sonuç Verdi; Belgesel İpta
  Öden, Hemşireler Gününü Kutladı   TİRDEF İftarı Zeytinburnu’nda Yapıl
  Bulancak Belediyesi artık e-devlet’   Giresun Camiası İftarda Buluştu
  Ramazan’da 120 Ülke ve Bölgedeyiz   Harun Şahin Yeniden Başkan
  Engelleri Birlikte Aşacağız   Giresun Medya Platformu Piknikte Bu
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan ve İnfak
İbrahim BALCIOĞLU

İSMMMO Seçimleri Üzerine.
Mustafa K. NASUHOĞLU

Söz Gümüşe, Sükût Altındı
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Çan Kulesi Ne Zaman Yıkıl
Ahmet ÖZDEMİR

Sıcak, Sıcak, Çok Sıcak…
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir