Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Eyüp’ten Giresun’a Kardeşlik Köprüsü Kuruluyor
Özet: Giresun Valiliği, Eyüp Sultan Belediyesi ve Eyüp Sultan Giresunlar Derneği organizasyonu ile Eyüp Sultan ilçesinde bulunan 30’a yakın il dernek Başkanlarının katılımı ile ‘Kardeşlik köprüsü kuruyoruz’ sloganı ile 3 günlük bir kültür turizmi gezisi yapılacaktır.
Açıklama: 

 

1 Eylül Cumartesi günü başlayacak “Kardeşlik Köprüsü Kuruyoruz’’ programına Eyüp Sultan Giresunlular Derneği, Eyüp Sultan Ordulular Derneği, Tüm Balkanlar Derneği, Sivas Derneği, Gostivarlılar Derneği, Sancaklılar Derneği, Gümüşhaneliler Derneği, Erzurumlular Derneği, Samsun Derneği, Eyüp Dernekler Federasyonu, Erzincan Derneği, Yozgat Derneği, Amasya Derneği, Kastamonu Derneği, Kemerburgaz Balkan Derneği, Malatyalılar Derneği, Rizeliler Derneği, Çorum Derneği, Van Derneği Başkanları, AK Parti ve MHP ilçe teşkilatı temsilcileri ile Yeşilpınar ve Sakarya Mahallesi muhtarı katılacaktır. Ayrıca Giresun Medya Platformu temsilcileri de davetli olarak programa katılacaktır.

Eyüp Sultan Giresunlar Derneği Başkanı İsa Kayış program ile ilgili yaptığı açıklamada, Giresun Valiliği ve Eyüp Sultan belediyemizin katkılar ile 2 ay evvel programı belli olan “Kardeşlik Köprüsü Kuruyoruz’’ kültür gezisi programına Eyüp ilçesinde faaliyet gösteren il dernek başkanları, siyasi parti temsilcileri, muhtarlarımız ve basın mensuplarımızın katılacaktır.

Başkan İsa Kayış; “Fındığın başkenti Giresun’un kültürel değerleri, tarihi varlıkları, Giresun adası, Giresun kalesi, Zeytinlik Mahallesi, Kuzalan şelalesi, Mavi göl, Kümbet yaylası, Şebinkarahisar kültürel ve tarihi yerleri, geleneksel Giresun Evleri, fındık bahçeleri, Giresun mutfağı, Giresun doğal maden suları, yaylaları ve doğal güzelliklerini kapsayan program hem Giresun’un tanıtımına katkı olacak, hem de sosyal bir kaynaşma sağlanacaktır.

Ayrıca Giresun Valisi ile bir akşam yemeği buluşması gerçekleştireceğiz, İstanbul milletvekili ve TBMM idare amiri Hasan Turan ve Eyüp Sultan Belediye başkanımız Remzi Aydın da programa fırsat bulursa katılacaktır&39;&39; dedi.

Haber: Sadi Toygar


Yayın tarihi:  18.8.2018 11:26:21
Yazdırma tarihi:  5/19/2019 6:36:20 PM