Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Halk Eğitimden Muhteşem TSM Konseri
Özet: Tirebolu Halk Eğitim Merkezi, tamamı Tirebolulu hanım ve beylerden oluşan bir ekiple Tireboluda muhteşem bir etkinliğe imza attı.
Açıklama: 

TİRDEF’in kuruluşundan bu yana yaklaşık on yıldır İstanbul’da yaptığı tanıtım programlarına katılarak Tirebolu&39;nun tanıtımına yaptıkları katkı ve çalışmalara yakinen şahit olduğumuz Tirebolu Halk Eğitim Merkezi yeni işe öncülük etti. Tamamı amatör kişilerden oluşan koroya TRT Saz sanatçıları kanunda Ateş Erol, basgitarda Mert Pala, klarnette Tanju Erol, kema Yücel Yüceturanlı, ritimde Serkan Aksoy ve şef Cihan Unat yönetiminde muhteşem bir Türk Sanat Müziği konseri verdiler.

Çarşamba günü Tirebolu İletişim Fakültesi Konferans Salonunda saat 19.00’da başlayan konser 21.30’da sona erdi.  Koro İki buçuk saat hiç ara vermeden muhteşem, mükemmel, şahane Türk Sanat Müziği şöleni sundu. İki yüz elli kişilik salonun yetersiz kaldığı konserde Tirebolu&39;da daha büyük bir kültür merkezine ihtiyacı olduğu da görüldü.

Konser sonunda Tirebolu Halk Eğitim çalışanları, Tirebolu Halk Eğitim Müdürü Ömer Hamzaoğlu ve Türk Sanat Müziği korusu ayakta alkışlılar. Gecenin en büyük teşekkür ve övgüsü ise Salı günü anjiyo olan ve Çarşamba gün korodaki yerini alarak iki buçuk saat kesintisiz şarkı okuyan Sezai Ekmekçi oldu. 

Konser sonunda TİRDEF Genel Sekreteri ve Civil Köyü Derneği Başkanı Recep Karakoç “bir toplum kültür, sanat ve tarihiyle tarihe ismini silinmez harflerle yazar. Bu konserin hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok büyük bir eksikliğimizi giderdiler” dedi.


Yayın tarihi:  7.3.2019 13:45:11
Yazdırma tarihi:  5/19/2019 6:40:15 PM