Giresun, Tirebolu, Görele, Eynesil, yağlı kuyumcu, TİRDEF

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Etkinlikler   

Tozu Dumana Kattılar

Tozu Dumana Kattılar Tirebolu Yağlı Kuyumculular gittiği Kayabaşı Piknik Alanında tozu dumana kattılar. Başakşehir Belediyesi Kayabaşı Piknik Alanında buluşan Yağlı Kuyumculular sabahın erken saatlerinden itibaren çayını içip kahvaltısını yaparak sıcak bir Pazar gününü hep birlikte geçirmenin tatlı serinliğini tattılar.

Eklenme tarihi: 8.6.2009 13:01:05

Tirebolu, Görele ve Eynesil’in muhtelif köylerinden gelen hemşeriler, kemençenin kıvrak havasıyla hep bir arada horon oynamanın keyfini çıkarırken, havaların sıcak geçmesi nedeniyle iyice kavrulan toprak büyük bir toz bulutu halinde göğe doğru yükseldi. Kızlı erkekli geniş oyun halkaları oluşturan köylüler birlikte eğlenmenin yolunu buldular.

 

Program sunuculuğunu yapan Dernek Başkan Yardımcısı Mustafa Duman’ın gayretleri ile coşan yağlı kuyumculular dernek yararına hazırlatılan dönerleri satın alarak çocukları sevindirdiler. Dönerci önünde uzun kuyruklar oluşturan çocuklar, bedava döner yemenin mutluluğunu yaşarken, büyükler de pikniğin keyfini yaktıkları mangalla yaşadılar.

 

Piknik açılışında konuşan, Yağlı Kuyumcu Köyü Dernek Başkanı Haşim Köntek “gelen gelemeyen bütün hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Her gün için bir başka mazeret ortaya çıkabiliyor. Bugün SBS sınavları dolayısıyla gelemeyenler olduğunu biliyoruz. Bir başka güne almanın da bazı mahzurları olabiliyor. Ben hem katılan hemşerilerime, hem de misafir dernek başkanı ve yöneticilerine teşekkür ediyor. Gelerek bizleri mutlu ettiler. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra konuşan Tirebolu Dernekler Federasyonu başkan yardımcısı İbrahim Balcıoğlu “biz bugüne kadar yaptığımız her faaliyette Yağlı Kuyumculuları yanımızda bulduk. Temel Yanbul ve arkadaşları güzel bir dernekçilik ve yöneticilik örneği gösteriyorlar, kendilerini ve onlara destek olanları tebrik ediyoruz. İstanbul da bulunan 20 kadar Tirebolu derneğinden 10 tanesini federasyona üye yaptık. 11. üyemiz Pendik Tirebolu derneği oldu. İnşallah sizi ve sizin gibi diğer derneklerimizi de en kısa zamanda aramıza bekliyoruz. Bir olursak beraber olursak yapamayacağımız şey yoktur” dedi. Pikniğe Özlü     köyü pikniğinden sonra katılan TİRDEF Genel Başkanı Doç. Dr. Halit Keskin “hemşerilerimle bir arada olmaktan son derece mutluyum. Sizden önce özlü köyümüzün yaptığı pikniğe uğradım. Sizlere oradan da selam getirdim. Yaptığınız işi küçümsemeyin; bir çok köy ve dernek böyle bir organizasyonu yapmaktan aciz. Sizleri geleneksel hale getirdiğiniz bu piknikten dolayı kutluyor; başarılarınızın devamlı olmasını diliyorum” dedi. Keskin, yöneticilerle yaptığı görüşme sonunda Yağlı Kuyumcu Derneğinin en kısa zamanda federasyona katılacağını bildirdi.

 

Pikniğe Tirebolu Dernekler Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Halit Keskin, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı A.Selim Köroğlu, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin, Başakşehir Belediye Meclis Üyesi Sebahattin Kayas, Başkan Yardımcıları Kamil Sakal ve İbrahim Balcıoğlu, Eynesil Dernekler Birliği Başkan Yardımcısı Ali Şükrü Kara, Göktürk Giresunlular Derneği Başkanı Murat Ünal, Aslancık Derneği Başkanı Nurettin Yolcu ve Kuskunlu Derneği Sekreteri Hasan Dönmez katıldı.

 

Haber ve Resim: Abdullah Yazıcı 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Etkinlikler HABERLERİ
  Devlet Övünç Madalyaları Verildi   Avrupa Hareketlilik Haftası Kutlana
  GİSİP İmam Hatiplere Sahip Çıktı   Şenlikoğlu'nun Zafer Bayramı Mesajı
  Yalova Giresunlular Derneğine Anlam   Bulancak'ta İstiklal Marşı Coşkusu!
  İstiklâl Marşı Hep Bir Ağızdan Söyl   23 Nisan Coşkusu Evlere Yayıldı
  Giresunlular Video Konferans İle Bu   Başkandan Doğum Günü Sürprizi
  Polis Teşkilatı 175. Yaşını Kutluyo   Türk Polisine Minnettarız
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Dokunulamayanlara Dokunul
İbrahim BALCIOĞLU

Tireboluların 150 Yıllık
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Çayınıza Sahip Çıkın!
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Kübranın Düğününü Yaptık
Sel Yaraları Sarılacak
MSN Hava Durumu
Yakup Aktaşın Acı Günü
Eğitime Umut Köprüsü
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursada Otçu Göçü
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Bursa Giresunlular Sitesi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım