Kapıkaya Yayla Mescidi Dualarla Açıldı Yaklaşık 4 ay evvel elektrik çarpması sonucu vefat eden, Aydındere Beldesi sakinlerinden Mustafa Memiş'in vasiyeti üzerine USMED öncülüğünde yapımına başlanan Bulancak Karagöl Kapıkaya Yayla Mescidi dualarla açıldı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Kültür   

Kapıkaya Yayla Mescidi Dualarla Açıldı

Kapıkaya Yayla Mescidi Dualarla Açıldı Yaklaşık 4 ay evvel elektrik çarpması sonucu vefat eden, Aydındere Beldesi sakinlerinden Mustafa Memiş'in vasiyeti üzerine USMED öncülüğünde yapımına başlanan Bulancak Karagöl Kapıkaya Yayla Mescidi dualarla açıldı.

Eklenme tarihi: 28.8.2018 10:48:44

Açılışa Aydındere Belediye Başkanı Nuri Demir, Bulancak İlçe Müftümüz Bahtiyar Taranoğlu, USMED (Uluslararası Sosyal Medya Derneği ) Başkanı Said Ercan, USMED Doğu Karadeniz temsilcisi Dursun Karahasan, muhtarlarımız ve yayla sakinleri katıldı. Müftümüz Taranoğlu bu Camii’nin Bulancak genelinde 33. Yayla oba Camii olduğunu, burasının bir külliye gibi hizmet vermesini arzu ettiklerini belirtti.

Bulancak Müftüsü Bahtiyar Taranoğlu açılışta yaptığı açıklamada; Cami yapmak veya bir ibadethane oluşturmak herkesin yapabileceği bir hayır değildir. Herkes herşeyi yapabilir ama cami yapmak, Allah'ın evlerini bina etmek, Allah'ın evlerini onarmak, Allah'ın sevdiği kullarına ilhak olmak demektir. Allah'a hamdü senalar olsun ki Beldemizde camilerimize insanlar ilgi göstermekte ve bu camileri yapmaktadırlar. Bu güzel yaylada, bu güzel obada bu caminin yapılmış olması her şeyden önce çocuklarımızın okuyacak insanlarımızın teravihten cuma namazına varıncaya kadar ibadet yapmalarını gerçekleştirecekleri bu binanın yapılması hepimizi sevindirmektedir. Canını seve seve veren ve burada yetişmiş burada aldığı dini bilgilerle kelimei şehadetle belkide şehitlik mertebesine ulaşacak insanlar yetiştireceğiz. Buna vesile olmak bize gurur vermektedir. O yüzden katıldığınız için başta sayın başkanımız misafir arkadaşlarımız ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz Allah'ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun diyor mescidin hayırlara vesile olmasını cenabı haktan niyaz ediyorum.

USMED Başkanı Said Ercan yaptığı açıklamada, Her şey 4 ay önce 39. Yaşındaki babasını kaybeden 9 yaşındaki Ömer’in “babamın bir hayali vardı siz yapar mısınız?” demesiyle başladı. Giresun Karagöl Yaylası’nda yaptırdığımız Yayla Camii henüz bitmedi ama namaz kılınacak seviyeye geldi. İçine küçük bir kütüphanede yaptığımız camii yayla sakinleri tarafından kullanılmaya başlandı.20 Ağustos Bayram Arifesinde açılışını yaptığımız camii özellikle çocuklar ve gençler tarafından çok ilgi gördü, civar yaylalarla birlikte 100’den fazla çocuğun yazın ders yapabileceği bu camii bir ihtiyacı da gidermiş oldu. Camii için benimle irtibata geçip yardımda bulunan USMED Üyelerimize, Medya İletişim Grubu üyelerine, iş adamlarına ve Emeği geçen herkese teşekkür ederim Allah kabul etsin. Bir hayal daha gerçek oldu. Ömer o mescide her baktığında dağ gibi babasını görecek' diye konuştu.

Aydındere Beldesi Başkanı Nuri Demir USMED Başkanımız Said Ercan'a teşekkür ediyoruz Aydındere Beldesi sakinleri olarak sevilen sayılan Mustafa Memiş kardeşimizin vasiyetini yerine getirdi öncülük yaptı. Bizlerde hasbel kader belde sakinleri olarak elimizden geleni yapmaya çalıştık. Kapıkaya Yaylası'nın 2500 rakımı var. Yeşil yol karşımızdan geçecek, Yeşil yolun kavşağında bir eser ortaya çıktı ve çıkmaya devam edecek. Burasının bölgeye hizmet veren güzel bir eseri olacağına inanıyorum. 2 ay gibi kısa bir sürede, ilçe müftümüz, dernek başkanımız, vatandaşlarımızla beraber güzel bir eser ortaya koyduk. Bölge için gerçekten çok büyük eksiklikti 2500 nüfuslu bir beldeye sahibiz. Öğrencecilerimize genç kardeşlerimize  güzel bir hizmet verecek bu eser vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Bulancak ilçe müftüsü Bahtiyar Taranoğlu' nun dua okumasıyla mescidin açılışı gerçekleştirildi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Kültür HABERLERİ
  Er Kişi Niyetine   Haluk Dursun’un Ardından
  Sarayburnu Camii 24 Saat Açık Olsun   Hukuksal Haklarınızla Korunun
  Tirebolu Tarihinde Harşit Savunması   Gulami Yakup Efendi'ye Ziyaretçi Ak
  Halk Oyunları Ekibi Alkış Aldı   Belediyenin Faaliyetleri Heyecan Ya
  Fındığın ve Fındık Bahçelerinin Öne   Tirebolu’dan Gümüşhane’ye Harşit Sa
  Ada’da Yapılan Gösterilere Büyük İl   Çağırgan İsmail Hakkı Baba Alucra’d
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Kurban Bilinci
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Bayramda Devlet Millet Ku
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım