Giresun Lezzetleri Şenliği Düzenleniyor Giresun lezzetlerini koruma altına almak, tanıtmak ve yemek kültürümüze sahip çıkmak amacıyla ilimizde bulunan tüm paydaşların katılımıyla Giresun Lezzetleri Şenliği düzenleniyor.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Etkinlikler   

Giresun Lezzetleri Şenliği Düzenleniyor

Giresun Lezzetleri Şenliği Düzenleniyor Giresun lezzetlerini koruma altına almak, tanıtmak ve yemek kültürümüze sahip çıkmak amacıyla ilimizde bulunan tüm paydaşların katılımıyla Giresun Lezzetleri Şenliği düzenleniyor.

Eklenme tarihi: 24.9.2018 14:28:28

Giresun Valiliği himayelerinde; İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası ve GESOB’un katkı ve koordinasyonu ile düzenlenecek olan “Giresun Lezzetleri Şenliği” 28–29–30 Eylül 2018 tarihleri arasında Giresun Gemilerçekeği Mahallesi Yalı Mevkiinde bulunan Botanik Bahçe içerisinde yapılacak.

28 Eylül Cuma günü 13.30’da “Şenlik Yürüyüşü” ile başlayacak olan “Giresun Lezzetleri Şenliği” 3 gün boyunca zengin içeriklerle devam ederek, 30 Eylül Pazar günü saat 17.00’de sona erecek. Etkinlik süresince; Giresun mutfak kültürümüzün ve yemeklerimizin tanıtımı yapılarak, sanat sergileri, Türk müziği konserleri ve eğlenceli etkinliklere yer verilecek.

Programının ilk günü Debboy Mevkiinden Botanik Bahçeye kadar “Şenlik Yürüyüşü” ile başlayacak ardından Botanik Bahçe’de yapılan protokol konuşmaları ile devam edecek. Botanik Bahçe’de bulunan yemek stantlarının gezilmesinin ardından saat 15.30’da metrelerce uzunluğunda “Dev Giresun Yağlısı” gösterisi yapılacak.

Dünyanın en önemli mutfak kültürü yarışması 'Basque Culinary World Prize'da (Bask Dünya Aşçılık Ödülleri) yarışmasında 140 şef arasından ikinci kez finale kalarak, dünyanın en iyi 10 şefinden biri olan sosyal girişimci Ebru Baybara Demir’in “Geleceğe Bırakacak Emanetlerimiz Var Bizim” konulu gıdanın geleceği üzerine yapacağı söyleşinin ardından akşam saat 19.00 da TRT Saz Sanatçıları eşliğinde, Giresun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından “Türk Müziği Konseri” verilecek ve ilk günkü program saat 22.00’de düzenlenecek plaket töreni ile son bulacak.

29 Eylül Cumartesi günü saat 11.00’de Tirebolu Çayı eşliğinde “Giresun Simidi” ikramı ile başlayacak olan ikinci gün etkinlikleri; Giresun Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından “Yemek Sanatı Gösterimi”, çocuklara yönelik olarak “Meddah ve İbiş, Balon Sihirbazı, Kukla Gösterisi, Hoptiç ve Topçik” gibi sahne oyunları, Ekoturizm ve Giresun Lezzetleri üzerine söyleşi, halk oyunları gösterisi devam edecek. İkinci gün etkinlikleri akşam saat 18.30 da Giresun Güzel Sanatlar Lisesi, saat 20.00’de ise Giresun Musiki Cemiyeti tarafından verilen Türk Müziği Konserinin ardından saat 21.30’da “Dilek Feneri” uçurulması ile sona erecek.

Şenliğin son günü olan 30 Eylül Pazar günü açılış yine saat 11.00’de Tirebolu Çayı eşliğinde “Giresun Simidi” ikramı ile başlayacak, saat 13.00’de Giresun Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından düzenlenecek “Yemek Yarışması” ile devam ederek saat 14.00 de ise çocuklara yönelik sahne oyunları ve çeşitli yarışmalara yer verilecek.

Şenlik kapsamında düzenlenecek diğer etkinlikler ise şöyle; 28 Eylül Cuma günü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından “Tabiat ve Yayla Temalı Fotoğraf Sergisi” ile Sanatçı Filiz Uzun tarafından “Geleneksel El Sanatları Sergisi” açılarak,  Halk Eğitimi Müdürlüğü tarafından “Giresun” temalı resim yarışması düzenlenecek. 29 Eylül Cumartesi günü Leyla Aliyeva’nın kişisel resim sergisi ile GEZFOD ve GİFOD tarafından “Giresun” temalı karma fotoğraf sergisi açılacak.

Yine “Giresun Lezzetleri Şenliği” etkinliği çerçevesinde 28–29–30 Eylül tarihlerinde, üç gün boyunca “Bereket Kazanı” adı ile Çavuşlu Ekmeği ile pancar çorbası dağıtılarak, yemek sunumları ve satışları yapılacak. Tulu Sanat Atölyesi tarafından da üç gün boyunca geleneksel el sanatlarının yer aldığı bir sergi açılacak.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Etkinlikler HABERLERİ
  Ağaçbaşı Otçu Göçü Festivali 6-7 Te   TBB Filistin’de İftar Programı Düze
  Turkcell’den Giresun’da İftar Sofra   Alucralılar İftarda Buluştu
  Doğankentli İşadamından İftar   Yerel Sanatçılar Rüzgarı Geçti
  100. Yıl Coşkuyla Kutlandı   Binlerce Yıllık Geleneği Yaşatıyoru
  Aksu Festivali Programı Açıklandı   Şebinliler İftar Sofrasında Buluştu
  Belediye İftar Çadırına Büyük İlgi   Ramazan Ayı Etkinlikleri Dolu Dolu
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan Okulu Sona Ererke
İbrahim BALCIOĞLU

İSMMMO Seçiminin Düşündür
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Basit Adamdan Şehrül-Emin
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir