Ercan Türk Görevinden Alındı 7 yıldır Milli Eğitim Balkanlığı Orta Öğretim Genel Müdürü olan hemşerimiz Ercan Türk, görevinden alınarak bir başka göreve atandı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Ercan Türk Görevinden Alındı

Ercan Türk Görevinden Alındı 7 yıldır Milli Eğitim Balkanlığı Orta Öğretim Genel Müdürü olan hemşerimiz Ercan Türk, görevinden alınarak bir başka göreve atandı.

Eklenme tarihi: 26.9.2018 10:59:34

Bugüne kadar 4 bakanla çalışan Türk, bir ara milletvekili aday adayı da olmuştu. Ercan Türk’ün görevden alınması hemşerileri ve eğitim camiası arasında şaşkınlıkla karşılandı. Türk’ün yeni görevinin Talim ve Terbiye Kurulu Üyeliği olduğu açıklandı.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ercan Türk, “Ortaöğretim Genel Müdürü olarak, 22 Kasım 2011 tarihinden bu yana yürüttüğüm görevimden 24.09.2018 tarihi itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. Bir öğretim biriminde çalışmanın ve Ortaöğretim Genel Müdürü olarak görev yapmanın onurunu şerefle taşıyacağım.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünde, aile sıcaklığı ve sorumlu vatandaş duyarlılığında katılımcılığa dayalı, ortak aklı esas alarak çalıştığım mesai arkadaşlarımla “biz” olarak; öğrencilerimiz, eğitim kurumlarımız ve Türk millî eğitim sistemi adına verilen yetki nispetinde önemli çalışmalara imza attık. Bazı konularda ilkleri başardık, bazı hususlarda da öncü olduk. Bu çalışmalarımızı şeffaflık ve hesap verebilirlik anlayışıyla, aynaya bakma adına sürekli olarak kamuoyu ile paylaştık.

Görevim süresince hak, adalet ve hukuk çerçevesinden ayrılmadan etkin ve yönetişim prensiplerine uygun uygulamalarımızla hizmet sunmakla yükümlü olduğumuz kesimlere yönelik çalışmalarımızda yapılanları bir lütuf olarak değil, insanımız layık oldukları için milletin devleti eliyle yapma gayretimizle beni Genel Müdür olarak atayan siyasi ve bürokratik iradeye halel getirecek, güvenlerini sarsacak ve itimat edenleri mahcup edecek hiçbir şey yapmadığıma olan inancımın gönül huzuru içindeyim.

Ortaöğretim Genel Müdürü olarak çalışma imkânı bulduğum önceki Millî Eğitim Bakanlarımız Sayın Prof. Dr. Ömer Dinçer’e, Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı’ya, Sayın Dr. İsmet Yılmaz’a, şimdiki bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’a ve birlikte çalıştığım Bakan Yardımcıları ile Müsteşarlarımıza bana güvenleri ve çalışmalarımıza verdikleri desteklerinden dolayı minnet ve şükranlarımı arz ediyorum.

Ayrıca, Bakanlık merkez teşkilâtındaki birim amiri arkadaşlarıma, il/ilçe millî eğitim müdürlerine, İl millî eğitim müdür yardımcıları ve tüm şube müdürlerine, okul/kurum yöneticileri ile öğretmenlerimize ve diğer tüm personele teşekkür ediyorum.

Ortaöğretim Genel Müdürü olarak görev yaptığım 7 yıl boyunca özverili çalışmaları ve en üst seviyedeki destek ve katkıları için birlikte çalıştığım her kademeden mesai arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum.

Ortaöğretim Genel Müdürü olarak görevim nedeniyle oluşan hukukumuz çerçevesinde ben herkese hakkımı helâl ediyorum. Tüm arkadaş, dost ve meslektaşlarımın da haklarını helâl etmelerini diliyorum.

Bürokratik teamüllere göre çok uzun sayılacak bir süre görev yapmanın şerefi kadar bayrağı başka arkadaşlara devretmek de erdemli bir davranıştır.

Ortaöğretim Genel Müdürü olarak görev alacak arkadaşıma ve mesai arkadaşlarına başarılar diliyorum. Yolumuz eğitim yolu… Hâlâ yapacak çok işimiz var.

Bize tevdi edilen her görev kutsaldır. İnancımız, öğretimiz ve terbiyemiz bunu gerektirmektedir.

Çocuklarımızın geleceği adına ve ülkemizin hayrına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bilgi, birikim ve tecrübemize değer veren Sayın Bakanımızın tensipleriyle Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi olarak çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Ak Parti Üreticinin Yanındadır   Giresun İçin Müjde Üzerine Müjde!
  Belediye Meclisi Toplandı   Şehitlerimiz, Şeref Madalyalarımızd
  Giresun’a Vizyon Kazandıracağız   Zafer Bayramımız Kutlu Olsun
  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç   Yakar Başarılı İlçe Belediye Başkan
  Halkımızın Faydasına Çalışıyoruz   Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı
  Başkan Şenlikoğlu, DOKA Toplantısın   Kararı Şaşkınlıkla İzliyoruz
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Fındığın Meşakkatli Hikay
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Kamuoyunu Tatmin Etmeyen
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım