Gençlik Merkezinde Doyasıya Eğlendiler Görele Gençlik Merkezince yürütülen 'Görele Gençlik Merkezi Gençlerle Buluşuyor' Projesi kapsamında köy okulların eğitim öğretimlerine devam eden 60 civarında genç Görele Gençlik Merkezinde doyasıya eğlendiler.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Etkinlikler   

Gençlik Merkezinde Doyasıya Eğlendiler

Gençlik Merkezinde Doyasıya Eğlendiler Görele Gençlik Merkezince yürütülen 'Görele Gençlik Merkezi Gençlerle Buluşuyor' Projesi kapsamında köy okulların eğitim öğretimlerine devam eden 60 civarında genç Görele Gençlik Merkezinde doyasıya eğlendiler.

Eklenme tarihi: 18.10.2018 10:31:38

“Görele Gençlik Merkezi Gençlerle Buluşuyor” Projesi kapsamında köylerde yaşayan gençlere Gençlik Merkezinin davetlisi olarak hem Gençlik Merkezi imkânlarından yararlanarak, Görele’de güzel bir gün yaşadılar. Sabahın erken saatlerinde evlerinden özel araçlarla alınan gençlere,  saat 9 sularında Görele Gençlik Merkezinde kahvaltı ikram edildi. Gençlik Merkezi ve birimleri tanıtıldı.

Kudüs Müslümanların İlk Kıblesidir.

Görele Gençlik Merkezini ziyaret eden gençlere Gençlik Lideri Mesut Kahraman Kipritçi tarafından, “Medeniyetimizin Keşfi Kudüs” konulu sunum gerçekleştirildi. Gençlik Lideri Mesut Kipritçi “ Kudüs Müslümanların ilk kıblesidir.  Osmanlıdan bizlere yadigârdır. Osmanlı yadigârını her zaman ziyaret etmeliyiz. Uluslararası alanda Kudüs’e sahip çıkmalıyız. Türkiye'nin Filistin yönetimi ile ilişkilerini sürdürmek amacıyla Kudüs'te başkonsolosluğu bulunuyor. Kudüs Başkonsolosluğu'nda Türkiye büyükelçi düzeyinde temsil ediliyor“ dedi

Ekranlara Aldanmayınız

Köylerden ilçe merkezine getirilen çocuklara “Sanal Hayattaki Gerçekler” adıyla bir sunum yapılarak, ekranlarda, sosyal medyada ve televizyonlarda verilen ince mesajların yeni nesli yanıtlığı ifade edilerek, okuyan ve araştıran bir neslin yetiştirilmesi gerektiği vurgulandı. Gençlerin okuması ve araştırması gerektiği de ifade edildi.

Şampiyonlar Belirlendi

Gençlik Merkezinde görev alan öğretmenler tarafından, Gençlik Merkezini ilk kez ziyaret eden gençlere yönelik olarak,  Kızlar Futbol Turnuvası, Masa Tenisi Turnuvası, Satranç ve Mangala Turnuvaları düzenledi. Akıl ve Zekâ Oyunları etkinlikleri ve Kodlama Eğitimine katılan gençler, kendi evlerinde eğlenceli anlar yaşadılar.

Ebru Sanatı Öğretildi

Köy okullarında okuyan 60 civarında genç Gençlik Merkezi Güzel Sanatlar Kulübü Resim Atölyesinde Ebru çalışması yaparak ilkleri başardılar. Kort Tenisi ve Müzik Eğlence Programı ile Gençlik Merkezinde ara verilen program, Görele İskele Restauranta devam etti.

Kuş Yemlemesi Yapıldı

Görele ilçesinde ağırlanan gençler, ilk kez pide yediklerini, ilk kez böyle bir yerde olduklarını Görele Pidesini hep başkalarından duyduklarını ifade ettiler.  Gençlerin İyilik Ağacı Projesi ile de yakından ilgilenen gençler, Görele Konakdüzü Meydanında Kuş Yemlemesi Gerçekleştirilerek, Görele Dondurması İkram Edildi.

Gençler İkinci Evlerinden Mutlu Ayrıldılar

Bayanlar Hentbol 1 Liginde oynanan, Görele Belediyespor, Sivas Belediyespor müsabakasını izleyen gençler Görele’den ve Gençlik Merkezinde mutlu ayrıldılar. Kırıklı Ortaokul Öğrencisi Hatice Uzun “Görele’ye ücretsiz gezi düzenlenmesi bile beni mutlu etmişken, Kort Tenisi, Ebru çalışması, Mangala oyunu gibi birçok etkinliğe katılıp, madalyalar kazandım.  Deniz manzaralı bir yerde pide yedim. Kuşlara yem attım. Gençlik Merkezine çok teşekkür ederim.”dedi.

Aydınlar Ortaokulu Öğrencisi Zeynep Köse “Gençlik Merkezine gezi yapılacak diye duyduğumda çok mutlu oldum. Gençlik Merkezi ismini, Yaz aylarında deniz kampları için okulumuza gelindiğinde öğrenmiştim. Ücretsiz gençlere hizmet veriyorlarmış.  İzmir Kuşadası Kampına ailem izin vermemişti. Şimdi ait olduğum yerdeyim. Keşke her hafta gelsek buralara” şeklinde konuştu.

Görele Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Özarslan ise “Görele ilçe merkezinde ikamet eden gençlere her zaman ulaşabiliyoruz. Köylerde okuyan, kırsalda yaşayan genç kardeşlerimizi de kucaklamak istedik. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Görele Gençlik Merkezi Gençlerle Buluşuyor Projesi kapsamında 60 civarında gencimizi Görele Gençlik Merkezi’nde ve Görele’de ağırladık.  Gençler mutluysa bizler de mutluyuz. Görele Gençlik Merkezi her daim gençlere hizmet vermeye devam edecektir.” dedi.

Gençlerle ilgili yapılan etkinliklerde her zaman, Gençlik Merkezine destek veren Görele Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş ve Görele Belediye Başkanı Tolga Erener’e gençler adına teşekkür eden Gökhan Özarslan köy okulları ile ilgili çalışmalarımız devam edecektir. Gönüllü gençlerimizle Çatakkırı ve Taşlık İlkokullarını ziyaret edip, köylerde de çok güzel etkinlikler yapmayı planlıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber: Ahmet CEYLAN

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Etkinlikler HABERLERİ
  Yalovalı Giresunlular Yaylaya Çıkıy   Kemençe ve Horan Festivali Başlıyor
  Ekibimiz Akçaabat ve Bayburt’ta Sah   Fındık Bölgesinde Yapılan Tek Festi
  Ankamall’dan Çocuklara Ücretsiz Atö   Şenlikoğlu Mahalle Ziyaretlerine Ba
  Yaz Akşamları Şenlik Var   Mayıs Yedisi Orhanlı’ya Taşındı
  Ağaçbaşı Otçu Göçü Festivali 6-7 Te   TBB Filistin’de İftar Programı Düze
  Turkcell’den Giresun’da İftar Sofra   Alucralılar İftarda Buluştu
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

15 Temmuz Destanı
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun Üniversitesi Rekt
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım