Yapılan Hizmetlerin Farkındayız AK Parti Giresun Merkez Başkanı Mete Bahadır Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada ‘yapılan hizmetleri ve yatırımları sıkı takip ediyoruz’ dedi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Yapılan Hizmetlerin Farkındayız

Yapılan Hizmetlerin Farkındayız AK Parti Giresun Merkez Başkanı Mete Bahadır Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada ‘yapılan hizmetleri ve yatırımları sıkı takip ediyoruz’ dedi.

Eklenme tarihi: 6.11.2018 11:42:39

Yılmaz açıklamasında “Söz verdiğimiz gibi ilimiz merkezinde yapılan bütün yatırımları takip ediyoruz. Daha önce takip ettiğimiz gibi Giresun Merkezde şehir içi doğalgaz faaliyetlerinde titizlilikle takibimiz altında. Öncelikle Teyyaredüzü Mahallesine gaz arzının sağlanması ile ilgili çalışmalar son aşamasında olup Fındık araştırma enstitüsü ve Çıtlakkale Mahallesi içerisinde devam etmektedir. Doğalgaz hattının Batlama karayolu geçişinin bitmek üzere ve karayolundan sonra Batlama deresi geçişinin de 2 hafta içerisinde tamamlanıp kasım ayı sonunda Teyyaredüzü Mahallesine yılsonunda Güre, Erikliman ve Gaziler Mahallesine doğalgaz hattının yapımı tamamlanacaktır.

Giresun Merkez için toplamda 23 milyon TL’lik yatırım yapan Aksa Ordu-Giresun Doğalgaz Dağıtım AŞ 30 yıl boyunca Giresun şehrinin doğalgaz ihtiyacını karşılayacak 80.000 m3/h kapasiteye sahip şehir giriş istasyonu, 3 Adet  5.000 m3/h kapasiteye sahip bölge dağıtım istasyonu Kurulmuş, 18,5 km çelik, 145 km  polietilen kelepçe  şebeke, 43 km bağlantı hattı olmak üzere toplamda  206,5 km Doğalgaz dağıtım hattı imalatının tamamlanmıştır. 5400 adet binaya doğalgaz dağıtım servis kutusu montajı yapılmış, Giresun Merkezde toplam 51.165 adet doğalgaz kullanabilecek konutun 41.184 adeti doğalgaza kavuşmuştur. Penetrasyon oranı ise %85 dir. Ayrıca Teyyaredüzü, Güre, Eriklimanı ve Gaziler Mahallesinde toplam 7000 konutun gaz talebini karşılayacak şebekede tamamlanmıştır.

Şehir içi Doğalgaz hattı yapımı kadar önemli olan bir diğer konuda, Şehir Merkezinin arttan elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamaktır. Bu konuyu Milletvekillerimizin desteği ve yardımlarıyla bizzat takip ediyoruz. İlimiz Merkezi Aksu mahallesinde yaklaşık 50 yıl önce yapılan Trafo Merkezini ,Merkezde artan elektrik ihtiyacını karşılamakta güçlük çektiğini ve Merkezde zaman zaman elektrik kesintilerinin yaşandığını görmekteyiz.Bunun çözümü noktasında Teiaş Genel Müdürlüğü tarafından yakın zamanda yapımına başlanacak olan 2. trafo merkezi için Giresun 2. Organize sanayi bölgesine Teiaş adına 14.000 m2 arsa tahsisi yapılarak , 30 milyon tl’nin üzerinde bir yatırımın yıl sonuna kadar Teiaş eliyle başlatılacağının müjdesini memnuniyetle paylaşmak isterim.

Yapılan Hizmetleri ve Yatırımları Sıkı Takip Ediyoruz.

Bu bağlamda  Giresun İl Özel İdaremiz hizmet verdiği;  Sağlık, Tarım, Sanayi ve Ticaret, ilin çevre düzeni ve planı, Bayındırlık ve İskan, toprağın korunması, sosyal hizmetler ve Çocuk Yuvası Yapımı ve barındırılması, Kadın sığınma evleri, ilk ve ortaöğretim kurumlarına  arsa tahsisi, binaların yapımı bakımı ve onarımı, İl sınırları içerisinde imar, yol, su, kanalizasyon, katı atık, çevre, acil yardım, kurtarma, Kültür Turizm ve  köylerin desteklenmesi gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir. İl Genelinde toplam 550 köye özel idare yoluyla bir çok alanda hizmet götürülmektedir.

İl özel idaremizin sadece karla mücadele adı altında yıllık ortalama 15 bin km yolu açık tutmaya çalışmaktadır. Kapanan bazı yollarında tekrar tekrar açıldığını düşünürsek kar’la mücadele kapsamında yaklaşık 30 bin km yol açıyor demek kesinlikle mübala olmaz.

Giresun Merkezde Gençlik Merkezi, 15 Temmuz Spor Kompleksi ve Gemiler Çekeği botanik bahçesi projeleri olarak merkezde yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sunulan bu sosyal donatılara 20 milyon tl den fazla para harcanmıştır. Vatandaşlarımızın bu alanlara gösterdiği memnuniyeti hep beraber görüyoruz.

Son 5 yılda yaklaşık 1200 km’yi aşkın sıcak asfalt, 10 milyon tl’yi aşkın içme suyu proje destekleri ve toplamda 124 milyon tl kadar ödenek yatırım faaliyetlerinde kullanılmıştır. Özel idareye borcu var diye yaygara koparanlar, özel idarenin iş hacmi ve yaptığı iş ile alakalı kesinlikle bilgisi yoktur. Ciddi yatırımlar ve hizmetler üreten bu büyüklükte bir kurumun ve böyle büyüklükte bir şirketin borcu olması gayet normaldir.

Kendi bahçelerine gösterdikleri özeni şehrin kimliğini taşıyan sokaklara ve caddelere göstermeyenler istişareden yoksun iş yapanların eleştirisi ise manidardır.Bizleri eleştiren özellikle son 9,5 yılın Giresun Belediyesini yönetenler, havada kalan vaatleri, ortaya çıkardıkları eserleri ve enkaz yığıntısını unutmaktadır., Bir Büyükşehir Belediyesi ölçeğinde, hatta zaman zaman bazı Büyükşehir Belediyelerinden bile  fazla yatırım ve hizmet vermekte olan  İl Özel İdaremizi eleştirenler, önce  Giresun halkına söz verdikleri ;Yeni Mahalle kapalı Pazar projesi, Kumyalı balık hali projesi, Sokakbaşı Kültür Merkezi Meydan projesi, Hacı Hüseyin Dolgu alanı projesi gibi söz verdiklerini hayata geçirmeye çalışsın.Çünkü verilen söz yaklaşık 10 yıldır hala havada bekliyor” dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç   Yakar Başarılı İlçe Belediye Başkan
  Halkımızın Faydasına Çalışıyoruz   Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı
  Başkan Şenlikoğlu, DOKA Toplantısın   Kararı Şaşkınlıkla İzliyoruz
  2019 Fındık Fiyatları Tiyatrosu Baş   Başkan Şenlikoğlu Baroyu Ziyaret Et
  Fındık İçin Arayışlar Sürüyor   Yaylalarda Kaçak Yapılara İmar Affı
  Yaylalarımızın Elektrik Sorunu Çözü   Yatay Mimariyi Tercih Edeceğiz
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Kurban Bilinci
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Bayramda Devlet Millet Ku
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım