Belediye Başkanları ve Muhtarlar Toplantısı Yapıldı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 03 Ocak Perşembe günü saat 10:00’da Görele ilçemizde Görele, Eynesil, Tirebolu, Çanakçı ve Doğankent ilçelerine bağlı yerel yöneticilerle bir araya geldi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Belediye Başkanları ve Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Belediye Başkanları ve Muhtarlar Toplantısı Yapıldı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 03 Ocak Perşembe günü saat 10:00’da Görele ilçemizde Görele, Eynesil, Tirebolu, Çanakçı ve Doğankent ilçelerine bağlı yerel yöneticilerle bir araya geldi.

Eklenme tarihi: 4.1.2019 11:55:57

Görele Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde, belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları ile yapılan toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, muhtarların baş tacı olduğunu belirterek, “Muhtarlarımızın hepsinin başımızın üzerinde yeri var. Hepinizi çok seviyoruz. Bir ay sonrada yine bütün ilçelerimizde münferit olarak sizlerle buluşacağız. Garip gurabaya ulaşmamızda sizler bizim aracımız, baş tacımızsınız. Onların hepsinden haberdar olalım, sıkıntılarına derman olalım, olamadığınız noktalarda bizlere iletin ki imkanlarımız ölçüsünde bizler derman olalım” dedi.

 “Uyuşturucuyla Mücadele Konusunda Okullarımızda Risk Analizi Yaptık”

Vali Sarıfakıoğulları konuşmasının devamında uyuşturucu ile mücadele konusuna yer vererek “Bugün burada buluşmamızın sebeplerinden biri Bakanlığımızın uyuşturucuyla mücadele için başlattığı seferberlik, bu konuda yapılan ve yapılacak çalışmalar. Konuyla ilgili Yeşilay Cemiyetimiz aramızda” diyerek uyuşturucuyla mücadele konusunda okullarda yaptırılan risk analizi ile birinci ve ikinci dereceli ortaokullar ve liselerde görevlendirilen polis memurlarının, okullarda görevli Özel Güvenlik personeliyle birlikte görev yaptıklarını söyledi.

Kolluk görevlilerinin sadece okulun içinde nüfuz etmek için orada olmadıklarını, aynı zamanda okulun çevresinde umuma açık yerleri de kontrol edip, varsa anormal bir durum gereğini yapacaklarını söyleyen Vali Sarıfakıoğulları “Biz arkadaşlarımıza görünür olmaları, mutlaka resmi kıyafetli olarak o çevrede en seri bir şekilde güvenlik tedbirlerini alarak gerekli durumlarda müdahale edelim diye talimat verdik. Şuana kadar hiçbir anormal durumla karşılaşmadık. Okula giren çıkan herkesi kayıt altında tutuyoruz. Oradaki kantinlerini kullananlar, ebeveynler kimlik kontrolüyle girip çıkıyorlar. Dünyada uyuşturucu yaşı 11 yaşa kadar düştüğü bir ortamda bağımlılık unsurunu da göz ardı etmiyoruz.  Bu çerçevede de tedbirlerimizi alıyoruz. Terörize olmuş unsurlar 5 Liraya sentetik uyuşturucu satarken şimdi bunu 2 Liraya düşürdüler. Tehlikenin büyüklüğüne bakın, eğer uyanık olmazsak, çoluğumuza çocuğumuza mahallemize, köyümüze sahip çıkmazsak bu tehlike hepimizin bir gün kapısını çalar. Bu yüzden evlatlarımızı ayırmadan ve köy ve mahalle muhtarlarımız olarak uyanık olmak, kulaklarımızı açmak ve bildiğimiz duyduğumuz gördüğümüz her şeyi kolluk kuvvetlerimize haber vermek suretiyle bu tehdidi bertaraf edeceğiz.  Uyuşturucu terörizmin bir unsuru olarak kullanılıyor. Bugün terör ayakları uyuşturucudan, kaçak sigaradan besleniyor” dedi.

 “Bu Konuda İçişleri Bakanlığımızın Da ‘Uyuma’ İsimli Projesi Var”

Vali Sarıfakıoğulları, toplantıda yaptığı çağrı ile “Evlatlarımızı uyuşturucunun pençesine düşürmeye çalışan bu unsurlara izin vermeyeceğiz. Bu konuda da sizler bizim köy ve mahallelerinizde elimiz ayağımızsınız. Bu nedenle hepinizden bir hassasiyet, duyarlılık bekliyoruz. Jandarmamızla, emniyetimizle, milli eğitim müdürümüzle, çalışma aile ve sosyal hizmetler müdürlüğümüzle, sağlık müdürlüğümüz, üniversitemiz, Yeşilay cemiyetimizle, belediyelerimizle hep birlikte ortaklaşa çalışma yürütüyoruz.

Çocuklarımızı sosyal, sportif, sanatsal yönlendirme adına çalışmalar yapıyoruz ve yeter ki çocuklarımız kötü alışkanlıklara yönelmesinler. Bu konuda İçişleri Bakanlığımızın da ‘Uyuma’ isimli projesi var. Cep telefonu kullananlar, Play Store’den indirebilirler. O programı indirip ara yüzü doldurdukları takdirde her vakit oradan bir tuşa dokunarak ihbar yapma imkânına ulaşacak. Aynı zamanda ALO 155 ve ALO 156 sistemimizde var. İsminizi bildirin veya bildirmeyin. Lütfen emniyet ve jandarmamıza uyuşturucuyla ilgili görüp duyduklarınızı ihbar edin. Biz geleceğimizi kaybetmek istemiyoruz. Bu yüzden herkes sorumluluk almalı ve üzerine düşeni yapmalı” uyarısında bulundu.

 “52,9 Milyon TL İle İlimiz En Yüksek Paya Sahip Oldu.”

Vali Sarıfakıoğulları, KÖYDES Projeleri hakkında yapılan çalışmalarla ilgili konuşmasında “Geçen yıl KÖYDES dahilinde 52,9 Milyon TL ile ilimiz, gelen en yüksek paya sahip oldu. Biz bunu 15 ilçe ve merkez ilçemizde paylaştırdık ve yine sizlere danışmak suretiyle bunları köylerimize pay ederek kullandık. Çok iyi güzel örnekler ortaya çıktı. Beton yol konusunda katkı sunan muhtarlarımız, vatandaş katkısıyla birim imalatın yapılmasına vesile oldular. Bu vesileyle bütün kaymakamlarımıza teşekkür ediyorum. Bu yılda aynı sistemi uygulayacağız. Özellikle grup yollarına ağırlık verme düşüncesi içerisindeyiz. Çünkü mahalle yolunu yapsak da ana arter yapılmadığı zaman vatandaş yine bozuk yoldan gitmek zorunda kalıyor. Bu yüzden önceliğimiz ana arterler, ana yollar, grup yolları.

Merkez ilçede 3 köy hariç bütün köylerimize ve bütün mahallelerimize gittim. Hepsinin problemlerini yerinde dinledim. İmkanlar dahilinde bu problemlere eğilip çözüme kavuşturmaya çalıştık. Sizlerle de bu toplantı vesilesiyle bir araya gelmek hasbihal olmak istedik. Sizlerin sıkıntılarınızı burada kayıt altına alıp bütçe dahilinde en kısa zamanda çözüme kavuşturmak istedik” ifadelerini kullandı.

 “Bu Kaygı Tamamen Çevrenin Korunmasıyla İlgili Kaygıdır”

Giresun’un katı atık sorunun çözümü için önemli yom katedildiğine dikkat çeken Vali Sarıfakıoğulları “Katı atık depolama tesisi ile ilgili çalışmalarımızda azami dikkati göstermekteyiz. Bu konuda, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüze ve İl Özel İdaremize verdiğim talimatlar var. Haftanın 3 günü Çevre Şehircilikten mühendislerimiz oraya gidip denetliyorlar ve numuneler alıyorlar. Alınan bu numunelerin tetkik sonuçlarını da kurumun internet sitesinden paylaşıyorlar.

Bir diğer konu, vatandaşlarımız arasında bu poşet konusu çok dillendiriliyor. Bu konuyla ilgili de birkaç şey söylemek istiyorum. Şimdi bir plastik poşet denizde 400 senede, karada 800 senede çürüyor.  O nedenle hassasiyetimiz bundan. Bu kaygı tamamen çevrenin korunmasıyla ilgili kaygıdır. Bunu böyle bilin ve herkese ifade edin. Hükümetimiz bu konuda tamamen çevrenin korunması için aldığı bir karar. Bu karar da 1 Ocak 2019 tarihiyle uygulamaya geçti” uyarı ve açıklamasında bulundu.

Vali Sarıfakıoğulları’nın konuşmanın ardından belediye başkanları kendi çalışma alanları ile ilgili sunumlar yaparken, toplantıya katılan muhtarlar da söz alarak, ihtiyaç, sorun ve taleplerini iletti.

Toplantıya; Vali Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, toplantıya dahil ilçelerin kaymakam ve belediye başkanları, daire amirleri, toplantıya dahil ilçelerin köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Şehadet Bir Çağrıdır, Nesillere Çağ   AA Seçim Sonucu Açıklamaz
  Denize Girerken Dikkatli Olalım   Belediye Otoparklarının Saati Uzatı
  Bektaş Yayla Yolu, Köstebek Yuvası   Şenlikoğlu’ndan Minik Öğrencilere J
  Kadir Geceniz Mübarek Olsun   Şenlikoğlu’ndan Kadir Gecesi Mesajı
  İstanbul’da Köy Tadında Bir İftar   Validen Belediye Başkanlarına Ziyar
  Bir Festival Böyle Geçti   Müftüoğlu Camii Temeli Atıldı
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Ramazan Okulu Sona Ererke
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Mürsî Rabbine Kavuştu!..
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Aileyi Tehdit Gizil Tehli
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Bursa Giresunlular Sitesi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım

sanalbasin.com üyesidir