İGİAD 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği´nin 8.Olağan Genel Kurul Toplantısı, 26 Ocak 2019 Cumartesi günü, İstanbul Bayrampaşa´da bulunan Golden Tulip Otel´in toplantı salonunda yapıldı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

İGİAD 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

İGİAD 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği´nin 8.Olağan Genel Kurul Toplantısı, 26 Ocak 2019 Cumartesi günü, İstanbul Bayrampaşa´da bulunan Golden Tulip Otel´in toplantı salonunda yapıldı.

Eklenme tarihi: 30.1.2019 10:51:18

İkram sonrası başlayan program; Kuran-ı Kerim Tilaveti, Selamlama Konuşmaları, İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan’ın selamlama konuşmaları, Plaket Takdim Töreni, Genel Kurul Gündemi ve Teşekkür Konuşmaları ile son buldu.

İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat ve İLKE Derneği Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş selamlama konuşmaları yaptılar.

İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan, göreve geldiği günden bu yana geçen süre içerisinde iş ahlakı ve girişimcilik alanlarında ciddi çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmaların kamuoyunda takdir ile karşılandığını söyledi.

Önceliğimiz Rabbimizin rızası, siz üyelerimizin görüş ve önerileridir sözü ile konuşmasına başlayan Karahan: “İki günü birbirine eşit olan ziyandadır” Hadis´i Şerif´i gereğince aldığımız bayrağı yönetim kurulumuz ve komisyonlarımız tarafından daha yukarıya taşıma gayreti içinde olduk. İGİAD üyeleriyle bir araya gelmeye birliktelikleri artırmaya, birlikte hayırda yarışmaya önem vermektedir. İGİAD İktisadi hayatta yaptığı çalışmalar ile servet biriktirmenin gayreti içinde olmayıp iyilikleri biriktirmenin gayreti içindedir.

İGİAD İktisadi hayatın bize sağladığı imkânlarla sahip olduğumuz malların, meskenlerin ticarethanelerin vazgeçilmez olmadığına bunların üstünde sevgilerin olduğuna sevgide bunların üstün tutulamayacağına inanır. İGİAD İktisadi hayatın bir sonucu olan mala imtihan çerçevesiyle bakar, malın miktarını esas almaz niteliğine elde ediliş şekline bakar.

İGİAD üye adaylarını ilkeleri çerçevesinde değerlendirmekte üyelik şartlarına göre belirlemektedir. İGİAD´ın üyesinde aradığı vasıf helal iş ahlakı davranış, adil yaklaşımdır. İGİAD´ın üyeleriyle buluştuğu ortak nokta bu vasıflardır.

Hakkı, hakikati, adaleti, ahlakı her şeyin üstünde tutacağız bu değerlerimizden asla ayrılmayacağız. Zorlukların üstesinden hep birlikte, el birlikle geleceğiz. Her zorluğun ardından bir kolaylık olduğunu bileceğiz” dedi.

Program; İGİAD’da 10. yılını dolduran üyelere, komisyonlarda üstün performans sergileyen üyelere ve bir önceki dönem İGİAD Yönetim Kurulu görevini devreden üyelere plaket takdim törenleri ile devam etti.

8. Olağan Genel Kurul Toplantısı için divan heyetinin seçimine geçildi. Divan heyeti başkanlığına, önergenin oylanması neticesinde Reşat Petek, üyeliklerine ise Hasan Faik Tunalı ve Yılmaz Yaman seçildi.

Divan heyeti seçiminin hemen ardından geride bıraktığımız 2017-2018 yılı faaliyet raporunu Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı Hüseyin Dinçel delegelere sundu. 2017-2018 dönemi bütçenin okunması, 2019-2020 dönemi tahmini bütçenin sunumu, 2017-2018 dönemi denetleme kurulu raporunun okunması ve İbrası için Mali İşler Komisyonu Başkanı Hasan Murat Bezirci kürsüye gelerek delegelere okudu.

Sunumların akabinde Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Yeniden İGİAD başkanlığına seçilen Ayhan Karahan kürsüye gelerek İGİAD Yönetim Kurulu adına delegelere bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

 

Ayhan Karahan başkanlığındaki İGİAD Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Hüseyin Dinçel (Başkan Vekili), Ali Akyüz, Celalettin Cingöz, Duran Mesut Eren, Fikret Başar, Hacı Mehmet Köse, Hasan Murat Bezirci, İsmail Hakkı Karahan, Nuri Ecevit, Orhan Demir, Ömer Bedrettin Çiçek, Selçuk Kar, Sinan Şahin, Şükrü Özkara, Yusuf Şentürk.

İGİAD’ın yeni Yönetim Kurulu’nu ve diğer kurullara seçilen üyelerimiz tebrik ediyor, hayırlı çalışmalar diliyoruz.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Afetlere Birlikte Hazırlanalım   Başkan Çalışmalar Öncesi İncelemele
  50.Yılında Mevlitli Düğün Yaptılar   Daha Güçlü Kenetlenmeliyiz
  Sadi Toygar'ın Acı Günü   Başkan Kurban Satış Pazarını Ziyare
  İlk Mesaj Başkan Yakar’dan   Aklını Kaybetmiş La Bunlaa
  Benim Belediyem Artık Cebimde   Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamla
  Bu Acıya Yürekler Dayanmaz   Turistler Piraziz'e Hayran Kaldı
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Kurban Bilinci
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Bayramda Devlet Millet Ku
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım