Beş Yıllık Çalışmalarını Değerlendirdi Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, 5 yılda 85 milyon liralık yatırım yatığını kaydederek, seçim öncesi verdiği vaatlerin neredeyse tamamını yerine getirdiğini söyledi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Beş Yıllık Çalışmalarını Değerlendirdi

Beş Yıllık Çalışmalarını Değerlendirdi Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, 5 yılda 85 milyon liralık yatırım yatığını kaydederek, seçim öncesi verdiği vaatlerin neredeyse tamamını yerine getirdiğini söyledi.

Eklenme tarihi: 30.1.2019 11:17:33

Karabıçak yaptığı açıklamada “Göreve ilk başladığımız gün uzun ve çetin bir yolumuz olduğunu biliyorduk. Özellikle ilçemizin uzun yıllardır beklediği ve arzu ettiği hizmetleri halkımız bizden bekliyordu. Beklenti çok fazlaydı ama her şeyden önce seçim meydanlarında halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek hatta daha fazlasını yapmak en asil görevimizdi. 2014 yılından bugüne yaklaşık 20 milyon TL değerinde gerçekleştirdiğimiz alt yapı, 15 milyon TL değerindeki üst yapı ve 50 milyon TL değerinde devlet destekli yatırımlarımızda ilçemiz tarihinde yapılan en kapsamlı çalışma dönemini gerçekleştirdik. 2014 yılında halkımıza verdiğimiz sözlerin neredeyse tamamını hayata geçirmenin huzurunu yaşıyoruz. Devam eden projelerimiz ve ihale aşamasında olan projelerimizle söz verdiğimizden daha fazlasını yapmanın gururunu taşıyoruz” dedi.

“İlçemizin Altından Girip Üstünden Çıktık”

İlçede ilk olarak altyapı ve üst yapı çalışmalarını yaptıklarını anlatan Başkan Karabıçak “İlk olarak ilçemizin en büyük sorunlarının başında gelen ve yıllardır yenileme ve geliştirme çalışması yapılmayan altyapıya öncelik verdik. Tüm mahallelerimizde, cadde ve sokaklarımızda planlı ve kapsamlı bir altyapı çalışması tamamladık. Altyapı çalışmalarımızın ardından üst yapı, asfalt, beton ve parke çalışmalarıyla hatırı sayılır bir hizmet ettik. İhtiyaç duyulan ve kullanılmaz hale gelen kaldırımlarımızı yeniledik. Derin deşarj çalışmalarını ve ilçemizin içme suyu sorununu tamamen çözdük. Canlı hayvan pazarının yanı sıra modern mezbahayı hizmete açtık. Belediyemizin rutin ve planlanan şekilde sürdürülen çalışmaları devam ederken, kültürel ve sosyal faaliyetlerimize de çok önem verdik. Düzenlediğimiz şenlikler, etkinlikler, halk konserleri ve yarışmalarla ilçe halkımıza dolu dolu bir Tirebolu yaşattık” ifadelerini kullandı.“Turizm Yatırımlarına Önem Verildi”

"Çocuk parklarından sosyal yaşam alanlarına kadar birçok önemli işlere imza attık" diyen Karabıçak "Araç parkurumuzu geliştirdik, ekip ve ekipmanlarımızı komple yeniledik. Belediye hizmet binamızı yeniden revize ederek ek hizmet binaları inşa ettik. İtfaiye Müdürlüğümüzden, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze kadar ivme kazandırdık. Bölgemizde ekip ve ekipmanları en gelişmiş birimleri bünyemizde barındırdık. Tarihiyle kültürel mirasıyla Karadeniz’in incisi olan ilçemizde turizm yatırımlarına çok önem verdik. Tirebolu Kalesi ve sahili başta olmak üzere çalışmalarımızı sürdürdük, yerli ve yabancı turistlerimizi ilçemizde en iyi şekilde misafir ettik” açıklamasında bulundu. 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Halkımızın Faydasına Çalışıyoruz   Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı
  Başkan Şenlikoğlu, DOKA Toplantısın   Kararı Şaşkınlıkla İzliyoruz
  2019 Fındık Fiyatları Tiyatrosu Baş   Başkan Şenlikoğlu Baroyu Ziyaret Et
  Fındık İçin Arayışlar Sürüyor   Yaylalarda Kaçak Yapılara İmar Affı
  Yaylalarımızın Elektrik Sorunu Çözü   Yatay Mimariyi Tercih Edeceğiz
  Piraziz Sahilleri Halkındır!   Ombusdman,Şenlikoğlu’nu Ziyaret Ett
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Kurban Bilinci
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Bayramda Devlet Millet Ku
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım