Uzuner, Turizmde % 25 Artış Bekliyoruz GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner, EMİTT Turizm fuarında, seyahat acenteleri ile yaptığı görüşmelerde yeni turizm sezonunda Giresun’da geçen yıla göre % 25 oranında artış beklediklerini belirtti.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Kültür   

Uzuner, Turizmde % 25 Artış Bekliyoruz

Uzuner, Turizmde % 25 Artış Bekliyoruz GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner, EMİTT Turizm fuarında, seyahat acenteleri ile yaptığı görüşmelerde yeni turizm sezonunda Giresun’da geçen yıla göre % 25 oranında artış beklediklerini belirtti.

Eklenme tarihi: 6.2.2019 11:47:55

Genç, dinamik, çalışkan ve de mesleğinde heyecanlı çalışkan bir müdür, Her şeyden önemlisi hizmete de, mesleğe de aşık bir memleket sevdalısı Giresun onun için yaşam ve enerji kaynağı olarak Turizmi geliştirme çalışmaları yaparak Giresun’u hak ettiği seviyeye getirmeye gayret ediyor. GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner, Giresun’un 2019 yeni turizm sezonu ile ilgili beklenti ve hedeflerini Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar’a anlattı.

Müdür Uzuner, Giresun’un doğası, yaylaları, tarihi, kültürü ve deniziyle bir turizm şehri olduğunu, 4 yılda da bir turizm adına önemli mesafe aldığını ifade ederek, “Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürlüğüne başladığım 2014 yılında Giresun’a 8 tur otobüsü uğrarken, geçen yıl 1.500’e yakın tur otobüsü Giresun’u rotası içine alarak turizmde pay sahibi olduk. Giresun Turizmi 2018 yılında yıllık 1.500 tur otobüsü ile daha önceki yılların rekorunu kırarak beklediğimiz hedefe ulaşmamızı sağladı.

Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk tarihi ve kültürel zenginlikler açısından, sahil bandı deniz turizmi açısından, orta bant ise yayla turizmi açısından üç ayrı destinasyona sahip. Giresun Adası’nın turizme açılmış olması, Giresun’un Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Sümela Manastırına, Gümüşhane Santa Harabelerine denk güçlü bir destinasyon yakalandı. Bu fırsat iyi değerlendirilerek, Giresun turizmini katlanarak büyüttü. Geçtiğimiz yıl turizme kazandırılan eşsiz bir doğal güzelliğe sahip Mavi Göl, geçen yıl 300 bin turisti ağırladı. Bu yıl Mavi Göl’de 500 bin turist hedefimiz var. Çeşitli alanlarda yapacağımız tanıtım ve yarışmalarla Mavi Göl’ün, Giresun Adası’nın, yaylaların ve ilimizin tanıtımını artırarak sürdüreceğiz.

Türk Hava Yolları’nın ilimize önemli katkıları var. Özelikle Ordu-Giresun Havalimanının açılmasıyla birlikte ilimize turizmde ciddi anlamda bir artış gösterdi. Giresun- Ordu Havaalanından İzmir'e haftada 4 gün uçak ile seyahatlerin başlaması ile birlikte Ege Bölgesinden, Karadeniz Bölgesine ve Giresun’a gelecek turist sayısının daha çok artacağını söyleyebiliriz. Şebinkarahisar ilçesi ve ilçeye bağlı Tamzara Mahallesine 2015 yılında ayda 2 otobüs çıkarken bu sayı son yıllarda 10 ve 15 civarına yükseldi.

Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşları ile birlikte EMİTT Turizm Fuarında, turizm sektörü kuruluşları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda önemli mesafeler aldık. Doğuya gidecek turizm rotasını Şebinkarahisar üzerinden Giresun’a çevirdik Bölgeye gelecek tur otobüslerinin geçtiğimiz yıla göre %50 civarında bir artış hedefliyoruz.

En büyük seyahat acentelerinden biri olan JOLLY Tur geçtiğimiz yıl Şebinkarahisar rotasından çekilmişti. Bunun sebebi Ordu Korgan-Giresun bağlantı yolunun yapılmamasıydı. Bu sezon JOLLY Tur en az 60 otobüsle Şebinkarahisar’a uğrayacak.

EMİTT Turizm Fuarında Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen ve ilimizde faaliyet gösteren turizm işletmecilerinin katıldığı organizasyonda; yurt içi ve yurt dışından fuara iştirak eden tur operatörleri, acenteler ve otellerle ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

EMİTT Turizm Fuarında yapılan görüşmeler ve antlaşmalar ile bu sayının 1.900-2.000 sayıya çıkacağı ayrıca 2019 yılında seyahat acentelerinin yapacağı kültür turizminde % 25 artış bekleniyor. 2020 yılında hedefimiz 2.500 tur otobüsüdür’ ‘dedi

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Kültür HABERLERİ
  Giresun’u Turizm Şehri Yapacağız   Türkiye'nin Kültür Hazineleri kitap
  Çocuklar Doyasıya Eğlendi   Türkçeyi Doğru Kullan Kitapçığı Haz
  Benim Şehrim Okuyor Etkinliği Büyük   Benim Şehrim Okuyor
  Yaz Okulu Kayıtları Devam Ediyor   Ramazan’da 70 Aileye Ulaşıldı
  Sokak Oyunları Etkinliği Düzenlendi   GİMEV İftarı Esenler’de Yapıldı
  Halk Oyunları Yoğun İlgi Gördü   Aksu Festivali Sergilerle Başladı
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

15 Temmuz Destanı
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun Üniversitesi Rekt
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım