Tirebolu’daki Yangın Korkuttu! Körliman Mahallesi Mehmet Bayrak Caddesi üzerindeki yangın Tirebolu’da heyecanlı dakikalar yaşattı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Tirebolu’daki Yangın Korkuttu!

Tirebolu’daki Yangın Korkuttu! Körliman Mahallesi Mehmet Bayrak Caddesi üzerindeki yangın Tirebolu’da heyecanlı dakikalar yaşattı.

Eklenme tarihi: 8.2.2019 12:00:52

Tirebolu Belediyesi İtfaiye ekipleri, duman ve alevlerin görülmesinin ardından saat: 14.50 saatinde istasyonuna gelen çatı yangını ihbarı üzerine, olay yeri olan Körliman Mahallesi Mehmet Bayrak Caddesi üzerindeki 7 katlı 3 bloktan oluşan binaya ulaştı.

Saat 14.55’de 3 araç ve 6 itfaiye eri ile olay yerinde müdahaleye başlayan Tirebolu İtfaiyesi, ivedi olarak merdivenli müdahale aracı ile 21 metre yükselerek 2 kişi ile dışarıdan, donanımlı ve giyimli olan itfaiye erlerimizde içeriden yangına müdahale etmiştir, buna bağlı olarak izinli olan 11 itfaiye personelin tamamı da olay yerine çağrılarak söndürme ve soğutma çalışmalarında görev almışlardır. Belediyemiz bünyesinde görev yapan destek personellerimizde olay yerine ivedilikle sevk edilerek çalışmalara katılmaları sağlanmıştır.

Yangın söndürme çalışmaları devam ederken, saat 15.10 itibariyle Görele İtfaiyesi 2 aracı 3 personeli ile Espiye İtfaiyesi ise 1 Araç 2 personeli ile müdahaleye katılarak ekiplerimizin söndürme çalışmalarına destek olmuşlardır.

Espiye ve Görele İtfaiye Ekipleri binanın ön kısmından yangına müdahale ederken Tirebolu itfaiyesine ait merdiven aracı binanın arka kısmından müdahale ederek yangının büyümesini engellemiştir.

Tirebolu İtfaiyesi ekiplerimizde bina içindeki yanar vaziyetteki 7 adet mutfak ve piknik tüpleri ekiplerimizce söndürülüp soğutularak bina dışına çıkartılarak olası bir facianın önüne geçilmiştir. Saat 15.40 itibari ile yangın tamamen kontrol altına alınarak diğer bina ve katlara sıçraması önlenerek, 19.15’e kadar soğutma çalışmaları ekiplerimiz tarafından sürdürülmüştür.

Olay yerindeki ilk tespitlere göre; çatı arasından geçen bacanın temizlik ve bakımlarının yapılmadığından baca içerisinde yanan kurumların, çatı içerisinde bulunan ahşap aksamın ve ısı yalıtım amacıyla serilen petrol türevi izalasyon malzemesine sirayet ederek yangına sebep olduğu, yangının çatı aralığında başlamasından dolayı dışarıdan belli olmayan yangın bir süre kendisini saklayarak içten içe yanarak devam ettiği anlaşılmıştır.

Yangın olayının ardından bir açıklama yapan Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak; öncelikle olayda mağdur olan ailelerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kendilerini ziyaret ederek acılarını paylaştık. Yaşanan olayda bir can kaybı olmaması tek tesellimizdir. İtfaiye Personelimizin başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Çevre ilçemiz olan Espiye ve Görele’den yardıma gelen İtfaiye ekiplerine şükranlarımı sunuyorum. Ekiplerimiz yarın ilk iş olarak olay yerinde hasar tespit çalışmaları yapacak olup, yaşanan bu vahim olaydan dolayı zarar gören ailelerimizin mağduriyetleri en kısa sürede giderilecektir.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Çiftlerin Mutluluğuna Ortak Oluyor   Anne ve Oğlu Son Yolculuğuna Uğurla
  Milli Birliğe Bağlılığımızı Bir Dah   TÜGVA Bulancak’tan 15 Temmuz Çalışm
  Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutl   Milletimiz Hainlere Asla Geçit Verm
  15 Temmuz Milli Direniş Destanıdır   M. Ali Karadeniz Hakk'a Yürüdü
  15 Temmuz Mücadele Ruhu Yaşayacak   15 Temmuz’u Unutmayacağız…
  Espiye’de Canımız Yandı; 6 Ölü…   Denize Girme Yasağına Tepki!
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

15 Temmuz Destanı
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun Üniversitesi Rekt
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım