Giresunlular Almanya'da Buluştu Almanya'nın Stuttgart yakınlarında faaliyetlerine devam eden Karadeniz Giresunlular Bw Derneği 10. kez düzenlediği dayanışma gecesi izdiham denecek bir katılım ile gerçekleştirdi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Etkinlikler   

Giresunlular Almanya'da Buluştu

Giresunlular Almanya'da Buluştu Almanya'nın Stuttgart yakınlarında faaliyetlerine devam eden Karadeniz Giresunlular Bw Derneği 10. kez düzenlediği dayanışma gecesi izdiham denecek bir katılım ile gerçekleştirdi.

Eklenme tarihi: 5.3.2019 14:07:46

Stuttgart yakınlarında Erdmannhaussen Halle auf der Schray'da binden fazla kişinin katılımı ile gerçekleştirilen muhteşem gecede T.C. Stuttgart Baş Konsolosu Mehmet Erkan Öner, Avrupa Giresun Federasyonu Başkan Vekili Aydın Petekçi, Başkan Yardımcısı Mustafa Karakaş, TGD Başkanı Gökay Sofuoğlu, Schömberg Giresunlular Derneği, Başkan Yardımcısı Hakan Coşkun, Bavyera Giresunlular Derneği Başkanı Erdal Pirdal, Mehmet Yayla, Avrupa Giresun Derneği Başkan Yardımcısı Ekrem Ceylan, Burak yılmaz, Fikri Yunuslu, Yurtdışında Giresun Derneği Selami Akdemir, Ahmet Kurt, Ali Osman Yılmaz, Suna Akdemir, Ağasarlılar Derneği Başkanı Şinasi Bıçakçı, Eslingen Ülkü Ocağı Başkanı Çetin Çolak, İngoştad Türk Futbol Kulübü Başkanı Salim Topçu,  Radyo 28 FM Program Yapımcısı Türkiye'den Mustafa Köksaldı, Fransa, Belçika, Hollanda ve Almanya'nın en uzak eyaletlerinden birbirinden değerli vatandaşımız katıldı.Sunuculuğunu Musa Ada'nın yaptığı muhteşem gecede Ali Tetik, Serkan Özer, Baransel, Celal Ekinci, Gizem Kara sahne aldı.

Gecenin açılışında Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Öksüz kısa konuşmasında şunlara değindi " Değerli misafirlerimiz, hanımefendiler, beyefendiler geleceğimizin teminatı göz bebeğimiz çocuklarımız, hepiniz onuncu dayanışma gecemize hoş geldiniz. Yıllar önce büyük bir heves ile başladığımız bugün gördüğünüz bu muhteşem kalabalığa hatta izdihama yol açan dayanışma gecemizi düzenleyebilmek için çok emek sarf ediyoruz. Bu işler tek başına bir Cevat Öksüz ile olmuyor. Özellikle Kadın Kolları başında kıymetli başkanım Seher Tokalak Tekin ve eşim Ayşe Öksüz olmak üzere hanımlar çok çalıştılar hepsini ayrıca teşekkür ediyorum. Gecemize uzaktan çok uzaktan Berlin'den ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen bütün misafirlerimize çok teşekkür ediyorum ayaklarına sağlık. Gecemize sponsor olan ve gecelerimize bu güne kadar katkısı olan bütün sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Herkese gönüllerince eğlenmelerini diliyorum." dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Baş Konsolosu Mehmet Erkan Öner mikrofona davet edildi. T.C. Stuttgart Baş Konsolosu Mehmet Erkan Öner " Haziran kararnamesi ile atandığım günden itibaren bölgemizde yaşayan hemşerilerimiz ile diyalog sağlayıp elimizden geldiğince hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyorum. Göreve başladığım dönemde ilk ziyaretçilerimden olan Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Başkanı Cevat Öksüz ve Yönetim Kurulundaki diğer arkadaşları bu gecenin geleneksel olarak düzenlendiğini ve bizlerinde bu güzel organizasyonu görmemiz gerektiğini anlatınca böyle muhteşem bir organizasyon olabileceğini düşünememiştim. Çok güzel bir dayanışma gecesi tertip edilmiş diğer şehirlerimizden gelerek gurbetçi olan hemşerilerimize örnek olacak güzellikte sizleri kutluyorum. Emeği geçen herkese ülkem ve ulusum adına teşekkür ediyorum." dedi.

Gecede sahne alan bir birinden önemli Karadeniz sesleri uzak yakından gelen binlerce kişiyi eğlendirmek için adeta bir biri ile yarıştı.

Giresun mutfağının bir birinden özel yemekleri geceye gelen konuklar tarafından ilgi ile karşılandı. Giresun yemekleri standında adeta kuyruk oluştu. Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Kadın Kolları tarafından yıl boyunca hazırlanan turşu, tuzlu, yaprak ve lahana sarması gece için Avrupa’nın çeşitli ülke ve şehirlerinden gelen konuklara servis edildi.

Sahne performansları ile hemşerilerimize güzel dakikalar geçirten sanatçıların gece sonunda hep birlikte yaptıkları kapanış düeti uzun süre akıllardan çıkmayacak güzellikteydi.

Gecede Görele Omur İlik Felçlileri Derneğinin hazırladığı el emeği göz nuru ürünlerde ilgi ile karşılandı ve iyi bir gelir elde edildi. Ayrıca gecede elde edilen gelirden yine derneğe ayni ve maddi yardım yapılmasına karar verildi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Etkinlikler HABERLERİ
  Milli Mücadele Ruhuna Destek   Şehrimizin Çocukları Artık Delikanl
  Halk Oyunları Ekibi Şehrimizi Temsi   Yıldız Fotoğrafçılığı Atölyesi Yapı
  Benim Şehrim Tanıtımı Yapıldı   Yalovalı Giresunlular Yaylaya Çıkıy
  Kemençe ve Horan Festivali Başlıyor   Ekibimiz Akçaabat ve Bayburt’ta Sah
  Fındık Bölgesinde Yapılan Tek Festi   Ankamall’dan Çocuklara Ücretsiz Atö
  Şenlikoğlu Mahalle Ziyaretlerine Ba   Yaz Akşamları Şenlik Var
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

Kurban Bilinci
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Bayramda Devlet Millet Ku
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım