Alucra Şöleni Büyük İlgi Gördü Alucra Vakfı organizasyonu ile gerçekleşen muhteşem birlik, beraberlik gecesi tarihe geçti.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Güncel   

Alucra Şöleni Büyük İlgi Gördü

Alucra Şöleni Büyük İlgi Gördü Alucra Vakfı organizasyonu ile gerçekleşen muhteşem birlik, beraberlik gecesi tarihe geçti.

Eklenme tarihi: 19.3.2019 11:34:35

Bağcılar Olimpik Kapalı Spor Salonunda yapılan yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı  "Büyük Alucra Buluşması" etkinliği son zamanların en organize ve en kalabalık organizasyonu olarak hem takdir topladı hem de kültürel ve sanat anlamında seyircilere keyifli saatler yaşattı.

Alucra toplumunun özlemini duyduğu ve tüm kesimleri ile "tek yürek" olduğu Büyük Alucra Buluşmasına camia büyük ilgi gösterirken organizasyonun yapımı, düzeni ve hazırlanışı ile STK’lara kurumsal kimlik anlamında örnek bir çalışma oldu. Engin Ayar ve Hülya Yıldız tarafından sunumu yapılan programda spor salonunun güvenliği ve düzeni ile Engin Alış büyük destek verdi.

Alucra Vakfı yönetim kurulu ile birlikte gençlik kolları ve kadın kollarının aktif görev yaptığı organizasyonda otobüslerin Anadolu organizasyonunu planlayan Ataşehir Giresunlular Derneği Başkanı Fatih Yelekoğlu, hemşerilerinin Bağcılar Kapalı Spor Salonuna ulaşmasında büyük rol oynadı. Büyük Alucra Buluşması şöleninin yankıları devam ederken programa katılan protokol ve davetliler ile Alucra camiası Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba ve yönetim kurulunu tebrik ve takdir ettiler.

Şölene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, TBMM İdare Amiri Hasan Turan, CHP İstanbul milletvekili Gülizar Emine Emecan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, Giresun Federasyon Başkanı Muhterem Memiş,  Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Canik, Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Altan Güneş, STK başkanları ile Alucralılar ve davetliler katıldı.

Programda sahne alan Sevcan Orhan ve Mustafa Küçük davetlilere keyifli ve coşkulu bir gece yaşattılar.

VAKIF BAŞKANI SÜLEYMAN BABA ''BİRLİKTE RAHMET, AYRILIKTA AZAP VARDIR''

Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba, "Büyük Alucra Buluşması" şöleninde yaptığı anlamı büyük konuşma ile hemşerilerinin duygularına tercüman olarak dikkatleri üzerine çekti. Vakıf Başkanı Süleyman Baba, vakfın amacına uygun faaliyetler göstereceğini, toplumun birlik ve beraberliği için çalışacağını, tüm kesimler ile istişare edilerek ortak akıl ile hareket edeceklerini belirtti. ''Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır’’ düsturu ile çalışmalara devam edeceklerini, millî ve manevi duygulara bağlı kalacaklarını, Vakıf bünyesinde siyaset yapılmayacağını belirterek, Yeni Zelanda’da meydana gelen terör saldırısını kınayarak, 18 Mart Çanakkale zaferini kutladı.

Siyasetin kibar ve önemli isimlerinden CHP İstanbul milletvekili hemşerimiz Gülizar Emecan, yaptığı konuşmada sivil toplum kuruluşlarının öneminden bahsederek davet için Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba ve yönetim kuruluna teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu.

HASAN TURAN'DAN ÇOK SERT TEPKİ VE MEYDAN OKUMA...

TBMM İdare Amiri ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan, yaptığı çok sert konuşmada "Giresun uşakları olarak geçmişten bugüne kadar sahip çıktığımız ülkemize yine sahip çıkıyoruz ve her türlü teröre meydan oluyoruz" dedi.

CANİKLİ; "ALUCRA NE ISTEDİYSE ALMIŞTIR"

Alucra Vakfının organize ettiği birlik beraberlik şölenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, yaptığı konuşmada ülke gündemi ve bölgeye yapılan hizmetlerden bahsederek "Hizmet anlamında Alucra ne istediyse almıştır ve istekleri yapılmıştır'' dedi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Güncel HABERLERİ
  Harşit Federasyonu Farkındalık Yara   Çocuk Meclisi Yöneticilerini Seçti
  Engelli Asansörünü Çok Yakında Hizm   En Büyük Engel Sevgisizliktir
  Başkan Yakar'dan Bir Dizi Ziyaret   Saadet Partisi Dünya Engelliler Gün
  Engellilere Yönelik Farkındalığı Ar   Değişim Hareketi Güven Tazeledi
  Görele Belediyesine Arazöz Kazandır   Ekip Ruhu ve Ortak Akıl İle Hizmet
  Helal Fuarı Yedinci Kez Kapılarını   ABD Giresunlular Derneğine Yeni Yön
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Kalbi Temiz Olmak
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Siyasette Yeni Aktör: Ali
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
İbrahim BALCIOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Önce Ezan Okundu...
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Görele Seyahat Zonguldak
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım