Bulancak’a Meydan ve Fuar Alanı Projesi Bulancak’ı geleceğe taşıyacak vizyon projeleriyle, “Yeni dönemde Bulancak’ı yeni bir boyuta taşıyacağız” diyen Başkan Yakar, yeni projelerini açıkladı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

Bulancak’a Meydan ve Fuar Alanı Projesi

Bulancak’a Meydan ve Fuar Alanı Projesi Bulancak’ı geleceğe taşıyacak vizyon projeleriyle, “Yeni dönemde Bulancak’ı yeni bir boyuta taşıyacağız” diyen Başkan Yakar, yeni projelerini açıkladı.

Eklenme tarihi: 20.3.2019 12:58:18

İlk dönemlerinde altyapıya ağırlık vererek yeni bir Bulancak’ın temelini attıklarını belirten Bulancak Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Recep Yakar, yeni dönemde yeni mega projelerle Bulancak’ı geleceğe taşıyacaklarını söyledi.

Tarihi Bulancak İskelesinin batısında; 70 bin metre kare dolgu Fuar Alanı Projesi, 22 bin metre kare Kent Meydanı Dönüşüm Projesi ve Kent Meydanı altında 1000 araçlık Otopark Projesi ve 7 bin metre kare Yeni Şehir Meydanı Projelerini hazırladıklarını ifade eden Başkan Yakar, “Bu projeler mega ölçekli ve Bulancak’ı yeni bir boyuta taşıyacak vizyon projelerdir. Tüm projelerimizde olduğu gibi bu projelerimizde de kaynaklarımız hazır ve belli. Tüm başvuruları ve izinleri alınmış gerçek projelerdir.

Biz hiçbir zaman hayal satmadık. Hayalini kurduk ve gerçekleştirdik. Birileri gibi on yıldır seçim dönemlerinde vaat edip, yeni seçim dönemlerinde tekrar aynı vaatlerle gelmedik. Yaptıklarımız ve gerçekleştirdiklerimiz artık geride kalmıştır. Şimdi geleceğe bakıyoruz. AK Belediyecilik anlayışımızı, gönül belediyeciliği ile birleştiriyor, yeni bir Bulancak inşa ediyoruz.

Fuar Alanı Projemiz Bulancak’ı Yeniden Denizle Buluşturacak

Tarihi Bulancak İskelesi’nin batısında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız nezdinde yaptığımız girişimlerle ve destekleriyle 70 bin metrekarelik bir deniz dolgusu yapacağız. Bu alan denize hasret kalan Bulancak halkını yeniden denizle buluşturacak düzenlemelerle ve fuar alanı olarak planlanacak. Mesire yerleri, gezinti alanları, alanın her iki tarafında yat limanları, kapalı ve açık otoparklar, spor ve sosyal alanları ile de insanımızın nefes alacağı bir alana kavuşmuş olacağız.

Kent Meydanı Dönüşüm Projesiyle Vizyonumuzu Değiştireceğiz

Yine mega bir proje olarak Kent Meydanı Dönüşüm projemizle, eski meydan ve çevresinde 22 bin metre kare alanı dönüştürerek ilçemizin önünü açacağız. Bu proje kapsamında eski meydanda bulunan hükümet konağı, belediye hizmet binası ve Merkez Orta Cami ile Gazi Ortaokulu çevresindeki tüm alanı boşaltacak ve meydan haline getireceğiz. Gazi Ortaokulunu da yıkaraj yeni Belediye Sarayını inşa edeceğiz. Bu alanda bin araçlık yeraltı otoparkı ve Belediye Sarayı önünde 7 bin metrekarelik Kent Meydanını hayata geçireceğiz. Bir kentsel dönüşüm projesi olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla birlikte hayata geçireceğimiz bu projemizde prestijli bir kent merkezini ilçemize kazandırmış olacağız. Bu proje kapsamında meydan alanı içerisinde kalan tarihi yapıları koruyup, restore ederek kent kültürünü de yaşatmaya devam edeceğiz.

Diğerleri Bırakın Hayalini Kurmayı Engel Olmuş

Bu projeler başkalarının hayalini dahi kuramayacakları mega ölçekli projelerdir. Diğerleri bırakın haylini kurmayı engel olmuşlar. Bulancak’ı geleceğe taşıyacak bu mega projelerin altyapısını oluşturacak dolgu alanlarının kararları alınırken, CHP’li meclis üyeleri ve Başkan adayı Sayın Necmi Sıbıç “RED” oyu kullanmışlar ve Bulancak’ın geleceğinin önünü tıkamak istemişlerdir. Onlara rağmen yapıyoruz, başarıyoruz. Tüm engellemelerine ve muhalefetlerine rağmen Bulancak’ı daha modern bir şehir haline getireceğiz. Biz hayal değil gerçek projeler ve hizmetler üretiyoruz. Bizim tek sevdamız ve kaygımız Bulancak’tır” diye konuştu.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Yatay Mimariyi Tercih Edeceğiz   Piraziz Sahilleri Halkındır!
  Ombusdman,Şenlikoğlu’nu Ziyaret Ett   Temmuz Ayı 2.Meclis Toplantısı Yapı
  Liman Tartışmasına Saadet de Katıld   Batlama ve Aksu Vadilerine Yatırım
  Hemşerimiz Yavuz Erkut Büyükşehirde   Öz Sağlık Sendikası Genel Kurulu Ya
  Topal Osman Ağa da Atatürk Düşmanı   Şehrimiz İçin Çok Çalışacağız
  Başkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi   KEİPA Genel Kurulu Bakü’de Yapıldı
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

15 Temmuz Destanı
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun Üniversitesi Rekt
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım