Keşfedilemeyen Güzellik; ‘Hasan Tepesi’ Doğu Karadeniz’deki turizm yatırımları her geçen gün daha da çok ziyaretçi çekerken, ‘Hasan Tepesi’ olarak adlandırılan yer, Giresunluların bir kısmı tarafından dahi bilinmiyor.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Çevre   

Keşfedilemeyen Güzellik; ‘Hasan Tepesi’

Keşfedilemeyen Güzellik; ‘Hasan Tepesi’ Doğu Karadeniz’deki turizm yatırımları her geçen gün daha da çok ziyaretçi çekerken, ‘Hasan Tepesi’ olarak adlandırılan yer, Giresunluların bir kısmı tarafından dahi bilinmiyor.

Eklenme tarihi: 4.4.2019 11:04:57

Turizmde tanıtımın oldukça önemli olduğu bilinen bir gerçek. Trabzon’daki Uzun Göl Yaylası ve Sümela Manastırı bu konuda verilebilecek en güzel örneklerden. Ordu’da Boztepe’ye yapılan teleferik ise son yıllarda oldukça çok ziyaretçi çekmeye başladı. Bu tür yatırımlar ise şehrin ekonomisine ve turizm gelirlerine önemli katkı sağlar.

Giresun ise bu konularda oldukça geride kaldı. Giresun’un turizmine en önemli katkıyı Giresun Adası, Giresun Kalesi, yaylalar, Zeytinlik Mahallesi evleri ve tarihi kiliseler sağlıyor. Ancak turizm konusunda tanıtım sıkıntısı yaşanıyor. Bu sebeple Doğu Karadeniz’de en az turist çeken illerden biri olan Giresun’da ‘Hasan Tepesi’ yeni bir turizm alternatifi olabilir.

Ulaşımının oldukça zor olduğu ‘Hasan Tepesi’ne eski Doğumevi Hastanesi yolundan giderseniz karşınıza dar, dik ve virajlı bu yokuş çıkar. Bu yolda karşıdan bir başka araba gelirse; ya sizin, ya da karşınızdaki aracın bu yolu tamamen geriye doğru gitmesi gerekir. Dar, dik ve virajlı bu yokuş, geri geri olarak aşağı ya da yukarı gidişi neredeyse imkânsız hale getiriyor. Bu da kaza riskini artırıyor.

‘Hasan Tepesi’ne gidebileceğiniz ikinci bir alternatif ise Kent Hastanesi’nin üst tarafından girerek 23 Nisan Okulu’nun yan tarafından yukarı doğru giden yoldur. Bu yol, diğer yola göre daha geniş ve bazı bölgelerde yan yana 2 aracın geçebilmesine imkân veriyor.

Giresun şehir merkezinde birçok tarihi ve turistik yerin yönlendirme levhası varken; ‘Hasan Tepesi’ için hiçbir yönlendirme levhası yok. Bundan dolayı Giresunluların bir kısmı bile bu turistik yeri bilmiyor. Doğal olarak şehir dışından gelen yerli ve yabancı turistlerin ‘Hasan Tepesi’ hakkında bilgi sahibi olması imkânsız.

Turizm açısından Giresun’da yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen geçen günlerde Giresun Belediyesi’nin kamuoyuna açıkladığı teleferik projesi şehrin turizm geleceği açısından umut verici oldu. Giresun Belediyesi öncülüğünde, Çinli bir firma tarafından finansman desteği sağlanacak teleferik projesinin kapsamına ‘Hasan Tepesi’nin de alınması memnuniyet verici bir gelişme olarak görüldü. 19 Mart 2019 Salı günü gerçekleşen bu toplantıda konuşan Giresun’un önceki Belediye Başkanı Kerim Aksu; “Proje, Gemiler Çekeği Mahallesi ile Kale arasında uygulanacak. Bu proje tamamlandıktan sonra Gedikkaya, Adatepe ve Hasan Tepesi için de ayrıca çalışma yapılacak." demişti.

31 Mart Belediye Seçimleri’ni kazanan Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun görevine başladıktan sonra Gemiler Çekeği, Kale, Gedikkaya, Adatepe ve Hasan Tepesi Teleferik Projesi’nin takibini yapmasını bekliyoruz. Çünkü bu proje gerçekleşirse Giresun turizmden önemli bir gelir sağlayacaktır.

Haber: Fatma Uğurlu - http://www.kerasushaber.net

 

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Çevre HABERLERİ
  Sıfır Atık Projesi Eğitimleri Başla   Fen İşleri Ekipleri Çalışıyor
  Gayemiz Daha Temiz Giresun   Belediye Ekipleri Şehrin Her Bölges
  Geri Dönüşüm Ekonomisi Okullardan B   Görele'ye Bir Çocuk Parkı Daha Kaza
  Geri Dönüşüm Ekonomisi İçin Eğitime   Park Düzenleme Çalışmaları Sürüyor
  Şıhkıran Mahallesinde Yaralar Sarıl   Yağmur Suyu Kanalları Temizleniyor!
  Pazarsuyu Deresini Kim Kuruttu?   Çevre Düzenleme İşleri Yapıldı
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Dolandırıcılık
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Siyasette Yeni Aktör: Ali
Mustafa K. NASUHOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
İbrahim BALCIOĞLU

Emeklilikte Yaşa Takılanl
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Bir Garip Çeşm-i Giryan v
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Önce Ezan Okundu...
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım