İngiltere’de İş Fırsatları mı Doğuyor Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor, Brexit sonrası dünyada, işbirliği fırsatları için İstanbul’a geldi.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Ekonomi   

İngiltere’de İş Fırsatları mı Doğuyor

İngiltere’de İş Fırsatları mı Doğuyor Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor, Brexit sonrası dünyada, işbirliği fırsatları için İstanbul’a geldi.

Eklenme tarihi: 10.4.2019 11:41:25

Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor Peter Estlin, İstanbul’da  iş dünyasından liderler, regülatörler, ve meslek örgütleri ile Londra ve Türkiye arasındaki iş bağlarının kuvvetlendirilmesi yönünde bir dizi görüşme yaptı. Bu çerçevede Türkiye’deki İngiliz Ticaret Odası – BCCT ve Birleşik Krallık Başkonsolosluğu Ticaret Birimi - DIT organizasyonu ile Türkiye Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği - TÜSİAD üyelerinin katıldığı bir toplantı düzenlendi.

“Brexit sonrası finans ve hizmet sektörlerinde Türkiye – Birleşik Krallık işbirliğini güçlendirmek” başlıklı toplantıda sektörler açısından fırsatlar ve ortaklıklar üzerine görüşler paylaşıldı. Brexit sonrası dünyada, Türkiye ve Birleşik Krallık arasında dijital becerilerin ve finans teknolojileri (fintech) ekosisteminin geliştirilmesi, teknoloji girişimlerinin fonlara erişiminin kolaylaştırılması, sigorta hizmetlerinin dijitalleşmesi ve İstanbul’un bir finans merkezi olarak desteklenmesi gibi alanlardaki işbirliğinin güçlendirilmesi için yapılabilecekler ele alındı. Toplantı sırasında yapılacak işbirliklerinde sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi ile karşılıklı know-how ve üretim sinerjisinin güçlendirilmesi görüşü öne çıktı.

Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor Peter Estlin, İstanbul ziyaretiyle ilgili olarak görüşlerini “Türkiye, City of London (Londra Finans Merkezi) ve Birleşik Krallık’ın finansal hizmetler endüstrisi için son derece büyük ve uzun soluklu fırsatlar sunuyor. Birleşik Krallık ve Türkiye arasındaki ticari ilişkiler halihazırda bir başarı hikayesi olarak karşımızdadır. İstanbul ziyaretim sırasında, karşılıklı büyümeyi teşvik edebilme konusunda iş dünyasından temsilcilerle fikir alışverişinde bulunduk. Birleşik Krallık, halihazırda Türkiye ile kuvvetli ticari ilişkilere sahip. Bu ziyaretimin amacı gelecek yıllarda da ilişkimizin daha  derinleşmesi ve büyümesi için katkı sağlayabilmek oldu.” şeklinde ifade etti.

Birleşik Krallık Finans Merkezi City of London ile ticari ilişkilerin kuvvetlendirilmesi amacıyla Birleşik Krallık’ın finansal ve profesyonel hizmetler sektörlerinin küresel elçisi Lord Mayor, iş dünyası temsilcileriyle birlikte gerçekleştirdiği İstanbul ziyareti süresince, iç ve dış yatırım fırsatları üzerine görüşmelerde bulundu.

Lord Mayor’a Türkiye ziyaretinde finans teknolojisi, varlık yönetimi ve özel sermaye gibi öncü City (Londra Finans Merkezi)endüstrilerini temsil eden Birleşik Krallık firmalarının yer aldığı üst düzey bir delegasyon eşlik etti.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Sahte Maskeye Karşı Türkiye Modeli   Stok Desteği, Sektöre Can Suyu Olur
  Giresun'da Haksız Fiyat Artışı Yok   Bulancak Belediyesi Gıda Yardımı Ya
  Faiz İndirimi Tercih Değil Bir Zoru   Şirketler Uzaktan Çalışma Modeline
  Müstahsil Üretici Kabul Etmiyoruz   Bu Dönemde Müşteri Sadakati Nasıl A
  Uzaktan Çalışanlar Farklı Bir İşlem   Galericiler Sitesi İçin Start Veril
  Salgından Sonra Ekonomi U Biçimli T   Yasaktan Tarım İşçileri Muaf Olmalı
 
 

   
   
 
Recep ŞAHAN

Hüzünlü Ramazan
Ahmed ÇITLAKOĞLU

İbretlik Güzel Bir Anekdo
İbrahim BALCIOĞLU

Derneklerde Yeni Dönem Ba
Mustafa Kıran NASUHOĞLU

Maske Meselesi
Yahya PALAVAR

Ermek İster İsen Yahya Ke
Ahmet ÖZDEMİR

Şakir Amca
Uğur BİLGİ

Kahramanlara Saygı İle
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
 
     
   
 
Misafir Yazar

Geçmişten Günümüze Harşıt
 
     
 

   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Eğitime Umut Köprüsü
Tekeden Süt Çıkarmak
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursa Giresunlular Sitesi
Bursadan Vefa Örneği
Tireboluda Sel Tehlikesi
Osman Ağa Kültür Merkezi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım