S-400 Füzelerini Almak Türkiye’nin Doğal Hakkı Küresel kriz, İngiltere Westminister Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi ve Batman Üniversitesi’nin İstanbul’da düzenlediği uluslararası toplantıda masaya yatırıldı.

Ana Sayfa| İletişim ve Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa Siyaset   

S-400 Füzelerini Almak Türkiye’nin Doğal Hakkı

S-400 Füzelerini Almak Türkiye’nin Doğal Hakkı Küresel kriz, İngiltere Westminister Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi ve Batman Üniversitesi’nin İstanbul’da düzenlediği uluslararası toplantıda masaya yatırıldı.

Eklenme tarihi: 16.4.2019 13:39:35

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Westminister Üniversitesi’nden Prof. Dr. Farhang Morady ile Altınbaş Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berrin Ceylan Ataman’ın liderlik ettiği, “Küresel Kriz -Küresel Sesler” (Global Crisis - Global Voices) toplantısında,Türkiye’deki vergilendirme sisteminin gelişimi, insani gelişme endeksleri, Türkiye’de feminist hareketler ve kadın hakları gibi konularda sunumlar yapıldı. Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Yerleşkesi’nde düzenlenen toplantı, Türkiye’ye gelen Westminister Üniversitesi öğrencileri ile Altınbaş Üniversitesi öğrencileri tarafından izlendi.

“Güvenlik Adımlarını Atmak Doğal Hak”

Türkiye ekonomisi ve dış politikasıyla ilgili bir değerlendirme yapan Westminister Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Farhang Morady, Suriye ve Irak’taki iç savaşın bölge ülkelerine önemli maliyetler yarattığına dikkat çekti. Hassas bir coğrafi bölgede yer alan Türkiye’nin kendi güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri almasının en doğal hakkı olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Farhang Morady, Rusya’dan S-400 füzelerinin alınmasının da bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Suriye’deki iç savaşın nasıl sonuçlanacağının ve nereye evrileceğinin bilinmediğini vurgulayan Prof. Dr. Farhang Morady, mevcut belirsizlik ortamında Türiye’nin S-400 füzelerini almasının doğal olduğuna dikkat çekti.

“Türkiye ABD, Rusya ve AB ile iyi müzakere etmeli”

Türkiye’nin Güney Kore’nin sergilediği ekonomik başarıya ulaşmak için ne yapması gerektiği sorusunu da yanıtlayan Prof. Dr. Farhang Morady, her ülkenin kendi tarihsel koşulları içinde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Prof. Dr. Morady, Güney Kore’nin II. Dünya Savaşı sonrasında ABD tarafından ekonomik açıdan desteklendiğine dikkat çekti. Büyük güçlerle olan ilişkilerin ülkelerin ekonomik performansında önemli rol oynadığını belirten Prof. Dr. Farhang Morady, Türkiye’nin de Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Avrupa Birliği ile çok iyi müzakere etmesi gerektiğini kaydetti.

“Eğitimde Uluslararasılaşmayı Önemsiyoruz”

Toplantıya katılan Altınbaş Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berrin Ceylan Ataman ise üniversite olarak uluslararasılaşma perspektifiyle hareket ettiklerini belirterek, Westminister Üniversitesi’yle birlikte düzenledikleri toplantının eğitimdeki küresel vizyonlarının bir göstergesi olduğunu söyledi. Toplantıya İngiltere’den yaklaşık 20 öğrencinin katıldığına dikkat çeken Prof. Dr. Berrin Ceylan Ataman, Westminister Üniversitesi öğrencilerinin Altınbaş Üniversitesi öğrencileri ile etkileşime girerek Türkiye’nin sosyal değişimi konusunda bilgi aldıklarını vurguladı. Prof. Dr. Berrin Ceylan Ataman, toplantının Westminister Üniversitesi ile Altınbaş Üniversitelerinin birlikte düzenledikleri ilk etkinlik olduğunu, önümüzdeki dönemde yeni uluslararası çalışmalar yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Yatay Mimariyi Tercih Edeceğiz   Piraziz Sahilleri Halkındır!
  Ombusdman,Şenlikoğlu’nu Ziyaret Ett   Temmuz Ayı 2.Meclis Toplantısı Yapı
  Liman Tartışmasına Saadet de Katıld   Batlama ve Aksu Vadilerine Yatırım
  Hemşerimiz Yavuz Erkut Büyükşehirde   Öz Sağlık Sendikası Genel Kurulu Ya
  Topal Osman Ağa da Atatürk Düşmanı   Şehrimiz İçin Çok Çalışacağız
  Başkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi   KEİPA Genel Kurulu Bakü’de Yapıldı
 
 
   
   
 
Recep ŞAHAN

15 Temmuz Destanı
İbrahim BALCIOĞLU

Giresun Dernekçiliğinin S
Mustafa K. NASUHOĞLU

Gözünüze Dizinize Dursun
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun Üniversitesi Rekt
Ahmet ÖZDEMİR

İşimiz Erenlere Kalmıştır
Fatma UĞURLU

Bulancak, Çantada Keklik
Uğur BİLGİ

Çöp Yolu Kâbus Yolu
 
     
   
 
Misafir Yazar

Boğulma ve Çeken Akıntı T
 
     
   
 
Medya Tirebolu Yayında
Baraj İnşaatına Yıldırım
Toker İlklerin Adamı
Güvende Yayla Şenliği
Sel Yaraları Sarılacak
Kübranın Düğününü Yaptık
Yaylada Mevlide Yoğun İlg
Yakup Aktaşın Acı Günü
MSN Hava Durumu
Doğankentte HEM Sergisi
Tekeden Süt Çıkarmak
Eğitime Umut Köprüsü
Barajda Göçük 2 Yaralı
Tirebolu Plaj Festivali
Bursada Otçu Göçü
GİRMEP Ödülleri Verildi
Giresun Sanatlarına İlgi
Bursa Giresunlular Sitesi
Görele Seyahat Zonguldak
Bursadan Vefa Örneği
Osman Ağa Kültür Merkezi
Tireboluda Sel Tehlikesi
Sıradan Bir İnsan Sıradış
Fındık Devlet Destek Kaps
Tozu Dumana Kattılar
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .

kayitli resim yoktur

..
 

Tüm hakları www.medyagiresun.com (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır. Sitemiz Giresun Medya Platformu üyesidir.

Web Tasarım